Przejdź do głównej zawartości

Zaczytany powrót do szkoły z serią Czytam sobie

      Wrzesień to czas powrotu do szkoły oraz czas kiedy więcej zaczyna się dziać na rynku wydawniczym. Choć oczywiście warto czytać przez cały rok, w czasie wakacji pojawia się znacznie mniej nowości czytelniczych. 

      Wraz z nastaniem września i pierwszm dzwonkiem w szkole pojawiły się w naszym domu także wyczekiwane z utęsknieniem nawe pozycje z serii Czytam sobie oraz nowe przygody Hani Humorek (szerzej o nich następnym razem).

      Czytam sobie to bestsellerowa seria wspomagająca w nauce samodzielnego czytania dzieci na 3 poziomach zaawansowania w czytaniu. 

Poziom 1: składam słowa (150-200 wyrazów w tekście; krótkie zdania; 23 podstawowe głoski w tekście czytanym; ćwiczenie głoskowania)

Poziom 2: składam zdania (800-900 wyrazów w tekście; dłuższe zdania, także złożone; elementy dialogu; 23 podstawowe głoski oraz "h"; ćwiczenie sylabizowania

Poziom 3: połykam strony (2500-2800 wyrazów w tekście); użyte wszystkie głoski; dłuższe i bardziej złożone zdania; alfabetyczny słownik trudnych wyrazów).

Szkoła na dobrej

    Szkoła na Dobrej to zpozoru zwyczajna podstawówka, jednak różni się nieco od szkoły, którą wszyscy znamy. Szkoła ta jest miejscem pełnym radości i śmiechu, gdzie każdy czuje się dobrze. Pytania nigdy nie pozostają bez odpowiedzi, a nauczyciele są przyjaźni i chętnie pomagają swoim uczniom, chociaż problemy, z którymi się spotykają są czasem bardzo trudne. Życzmy naszym dzieciom, aby każda szkoła była tak przyjazna.



 
Futropolis - miasto jutra

     Futuropolis to miasto przyszłości. Są w nim domy po same chmury, ukwiecone balkony, a energia pochodzi z ekologicznych źródeł. Dookoła miasta biegną autostrady tramwajowe. Kiedy Antek trafia do tego niezwykłego miejsca, nie może się nadziwić tym wszystkim cudom. Ciekawe jak faktycznie będzie wyglądał świat za 100 lat?

Wars i Sawa

     Oto legenda o Warsie i Sawie, opowiedziana prostymi słowami i niezwykłymi obrazkami. Mali czytelnicy jeszcze długo będą pamiętali tę historię, dobry uczynek Warsa, fascynującą syrenę i jej piękny prezent. 

Po co wieje wiatr

     Pewnego dnia Kinga dostała piękny,czerwony balon. Niestety wiatr porwał go jej wysoko ponad dachy domów. Czy wiatr to tylko psotnik, czy jest z niego jakiś pożytek? 


Lem i zagadki Kosmos

     Książka, która opowiada o świecie, wszechświecie i Stanisławie Lemie. Od samego początku – od nicości, bezgłosu i chaosu po rok 1921, kiedy to przyszedł na świat Stanisław Lem autor wielu powieści science fiction. 


     Czytam sobie to fajne książki - napisała Krszynka i trudno się z nią nie zgodzić. Czcionki, ilstracje oraz tematyka są przystosowane do młodych czytelników aby zachęcić ich do czytania i przekonać, że czytanie to świetna przygoda!




Dziękujemy za przekazanie książek do recenzji.

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Ciastolina bez gotowania

       Bardzo lubimy bawić się różnego rodzaju masami plastycznymi . Masa plastyczna to nie tylko świetna zabawa, ale także bardzo dobre ćwiczenie wpływające na rozwój mowy, z czym nadal walczymy. 

Detektyw Pozytywka

        Nowa seria ćwiczeń na tablicę interaktywną z genial.ly właśnie pojawia się na blogu - nasze lektury .  Mam nadzieję, że chętnie będą z niej korzystali nauczyciele klas początkowych, a także rodzice, którzy będą chcieli przybliżyć swoim pociechom klasykę literatury dziecięcej.

Co zabrać pod namiot z dzieckiem?

        Lato w pełni, choć pogoda nie zawsze na to wskazuje. Niemniej jednak, nie zważając na panującą za oknem aurę, postanowiliśmy wyskoczyć na kilka dni pod namiot do Czech. 

Poznajemy kontynenty

     Podróże to nasza pasja. Na dysku czeka na opublikowanie i opisanie wiele zdjęć z naszych wakacyjnych wojaży.  Niestety domowy budżet z gumy nie jest, podobnie zresztą jak czas, więc powracamy do naszych podróży palcem po mapie w ramach projektu Mali Podróżnicy . 

Dziecko na warsztat - Doświadczenia

     Listopad upłynął nam pod znakiem doświadczeń. Obserwowaliśmy reakcje chemiczne, uczyliśmy rodzynki skakać, zmiękczaliśmy jajko, bawiliśmy się kolorami i ogniem... a wszystko to w ramach kolejnej odsłowny Dziecka na warsztat.

Wachlarz z piórek DIY

Wachlarz z piórek DIY         Wachlarz z piórek DIY zrobiłyśmy z dziewczynkami w ramach przygotowania lekcji dla trzeciej klasy o uczuciach i Japonii. 

Syrenka warszawska - praca plastyczna

Syrenka warszawska - praca plastyczna       Myszka kocha syrenki. I nie ma dla niej większej różnicy czy jest to Syrenka Ariel czy Syrenka Warszawska .

Mali Podróżnicy - Egipt

Mali Podróżnicy - Egipt       Mali Podróżnicy zwiedzają w tym miesiącu Egipt . Gdy w pierwszy dzień zasiedliśmy do wspólnej zabawy Myszka była ubrana w swój ukochany strój Elsy - tata powiedział jej, że przecież Elsa nie mieszkała w Afryce, na co Myszka zripostowała: "ale mogła jechać tam na wakacje". Tak więc mam nadzieję, że Elsa na wakacjach dobrze się bawiła.

Galaktyka w słoiku

      Próbowaliście kiedyś zamknąć całą galaktykę w słoiku ? My spróbowaliśmy i wiecie co? Udało nam się! I wcale nie było takie trudne.

Wyklejanka z kolorowego ryżu

       Kilka dni temu rozpoczęliśmy przygotowania do kolejnego warsztatu w ramach akcji Dziecko na Warsztat. Tym razem omawiamy Australię, a jedną z zabaw było wyklejanie różnymi rodzajami kaszy kangura i misia koala (cały warsztat będzie do zobaczenia już w poniedziałek). Myszce tak bardzo spodobało się to zajęcie, że przygotowałam jego inną wersję.

Facebook