Przejdź do głównej zawartości

Czytam sobie - nowości wiosna 2021

 

      Od kilku już lat jedną z ulubionych serii czytelniczych Myszki, a teraz także Kruszynki, jest seria Czytam sobie. 

  Od dawna bardzo chętnie ją czytają i zawsze z niecierpliwością czekają na nowe pozycje. 

     Na wiosnę seria wzbogaciła się o kilka nowych tytułów, z czego trzy są już w naszej biblioteczce.

Chrapka na apkę

     

       Maja jest dziewczynką, która bardzo lubi bawić się telefonem mamy. Gdy nadarzyła się jej okazja, aby posiedzić przy nim nieco dłużej, bardzo chetnie z niej skorzystała. Dziewczynka włączyła nieznaną aplikację i została wessana w internet… Na początku fajnie się bawiła, jednak wkrótce zorientowałą się że nie wie jak się stamtąd wydostać! Ta sytuacja sprawiła, że już zawsze będzie pamiętałć, że do internetu wchodzi się tylko pod okiem mamy lub taty. 




Wielki bal

     

      W szkole Nel ma się odbyć bal przebierańców, na który dzieczynka potrzebuje oczywiście nowy kostium.  Tato jednak stara się ją przekonać, że nie warto kupować gotowego kostiumu, który zostanie użyty tylko jeden raz.  Przez zbytnią konsumpcję i kupiowanie zbędnych rzeczy Ziemia jest coraz bardziej zanieczyszczona. Zamiast kupować nowy strój tata namawia córkę do wspólnego zrobienia kostiumu z rzeczy, które są już w domu. 




Lotka i ptaki


       Dziadek Loli stworzył stracha na wróble, ubrał go w stare ciuchy mamy, przez co strach wzbudził wielką sympatię dzieci.  Pani Galotka, bo tak nazwały strach dzieci, stała na polu przez całe lato, jesień i zimę… aż pewnego dnia zniknęła. Dzieci z sąsiedztwa pomagają zmartwionej Loli w poszukiwaniach. Lecz nie są one jedynymi pomocnikami... Lola nagle zaczęła rozumieć mowę ptaków i one także pomagają jej w szukaniu  stracha na wróble.



     Seria Czytam sobie to bestsellerowa seria wspomagająca w nauce samodzielnego czytania dzieci  na 3 poziomach zaawansowania w czytaniu. 

Poziom 1: składam słowa (150-200 wyrazów w tekście; krótkie zdania; 23 podstawowe głoski w tekście czytanym; ćwiczenie głoskowania)
Poziom 2: składam zdania (800-900 wyrazów w tekście; dłuższe zdania, także złożone; elementy dialogu; 23 podstawowe głoski oraz "h"; ćwiczenie sylabizowania
Poziom 3: połykam strony (2500-2800 wyrazów w tekście); użyte wszystkie głoski; dłuższe i bardziej złożone zdania; alfabetyczny słownik trudnych wyrazów)


Dziękujemy wydawnictwu HarperKids za egzemplarze do recenzji i czekamy na więcej :)

Komentarze

  1. Tygrys też bardzo lubi tą serię, szczególnie o tematyce historycznej.

    OdpowiedzUsuń
  2. Moje starsze dziewczynki kiedyś korzystały z kilku tych książeczek. Teraz czytają już "poważniejsze" książki, z racji wieku. Bardzo miło wspominam te serię i na pewno wrócę do niej za kilka lat, gdy przyjdzie czas nauki czytania najmłodszej córeczki. 🥰

    Pozdrawiam cieplutko ❤

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Cukierku, Ty łobuzie

       Cukierek to psotny kotek, który podbił serca wielu dzieci i (na szczęście) nie zmienił tego fakt, że jego przygody zostały szkolną lekturą.

Detektyw Pozytywka

        Nowa seria ćwiczeń na tablicę interaktywną z genial.ly właśnie pojawia się na blogu - nasze lektury .  Mam nadzieję, że chętnie będą z niej korzystali nauczyciele klas początkowych, a także rodzice, którzy będą chcieli przybliżyć swoim pociechom klasykę literatury dziecięcej.

Jeże z ziemniaków i makaronu - jesienna praca plastyczna dla przedszkolaków

Jeż z ziemniaków i makaronu - jesienna praca plastyczna dla przedszkolaków       Od miesiąca bawię się i tworzę już nie tylko ze swoimi dziećmi, ale także z przedszkolakami. Moje dziewczyny mają ostatnio coraz mniej czasu na różnego rodzaju prace plastyczne, a jeśli już znajdą wolną chwilę to wolą ją spędzić na tańcu lub zabawach w ogródku niż poświęcić czas na stworzenie jakiegoś artystycznego dzieła. 

Wyklejanka z kolorowego ryżu

       Kilka dni temu rozpoczęliśmy przygotowania do kolejnego warsztatu w ramach akcji Dziecko na Warsztat. Tym razem omawiamy Australię, a jedną z zabaw było wyklejanie różnymi rodzajami kaszy kangura i misia koala (cały warsztat będzie do zobaczenia już w poniedziałek). Myszce tak bardzo spodobało się to zajęcie, że przygotowałam jego inną wersję.

Kaszolina - masa plastyczna z kaszy manny

      Wykonanie masy plastycznej z kaszy manny jest niezwykle proste, a do jej zrobienia potrzebne są tylko dwa składniki: kasza i woda. 

Polska - kodowanie, wykreślanka i symetria

Polska - kodowanie, wykreślanka i symetria       W okresie świąt majowych warto przybliżyć dzieciom nieco informacji o Polsce oraz jej symbolach narodowych .

Tablice manipulacyjne - matematyka online

        Nauka zdalna wprowadziła wiele zmian w życiu każdego ucznia, rodzica i nauczyciela. Dla mnie była to bardzo duża zmiana na plus, dawni nie nauczyłam się tak wiele jak podczas ostatnich miesięcy.

Asiunia

      Asiunia to mała, pięcioletnia dziewczynka, której szczęśliwe dzieciństwo kończy się w dniu, gdy w czasie wojny Niemcy zabierają jej mamę z domu.

Syrenka warszawska - praca plastyczna

Syrenka warszawska - praca plastyczna       Myszka kocha syrenki. I nie ma dla niej większej różnicy czy jest to Syrenka Ariel czy Syrenka Warszawska .

Masa plastyczna z mydła w płynie

Masa plastyczna z mydła w płynie       Dwuskładnikowa masa plastyczna , którą można zrobić w domu w przeciągu minuty, czy to możliwe? Oczywiście!

Facebook