Przejdź do głównej zawartości

Czytam sobie - nowości wiosna 2021

 

      Od kilku już lat jedną z ulubionych serii czytelniczych Myszki, a teraz także Kruszynki, jest seria Czytam sobie. 

  Od dawna bardzo chętnie ją czytają i zawsze z niecierpliwością czekają na nowe pozycje. 

     Na wiosnę seria wzbogaciła się o kilka nowych tytułów, z czego trzy są już w naszej biblioteczce.

Chrapka na apkę

     

       Maja jest dziewczynką, która bardzo lubi bawić się telefonem mamy. Gdy nadarzyła się jej okazja, aby posiedzić przy nim nieco dłużej, bardzo chetnie z niej skorzystała. Dziewczynka włączyła nieznaną aplikację i została wessana w internet… Na początku fajnie się bawiła, jednak wkrótce zorientowałą się że nie wie jak się stamtąd wydostać! Ta sytuacja sprawiła, że już zawsze będzie pamiętałć, że do internetu wchodzi się tylko pod okiem mamy lub taty. 




Wielki bal

     

      W szkole Nel ma się odbyć bal przebierańców, na który dzieczynka potrzebuje oczywiście nowy kostium.  Tato jednak stara się ją przekonać, że nie warto kupować gotowego kostiumu, który zostanie użyty tylko jeden raz.  Przez zbytnią konsumpcję i kupiowanie zbędnych rzeczy Ziemia jest coraz bardziej zanieczyszczona. Zamiast kupować nowy strój tata namawia córkę do wspólnego zrobienia kostiumu z rzeczy, które są już w domu. 




Lotka i ptaki


       Dziadek Loli stworzył stracha na wróble, ubrał go w stare ciuchy mamy, przez co strach wzbudził wielką sympatię dzieci.  Pani Galotka, bo tak nazwały strach dzieci, stała na polu przez całe lato, jesień i zimę… aż pewnego dnia zniknęła. Dzieci z sąsiedztwa pomagają zmartwionej Loli w poszukiwaniach. Lecz nie są one jedynymi pomocnikami... Lola nagle zaczęła rozumieć mowę ptaków i one także pomagają jej w szukaniu  stracha na wróble.



     Seria Czytam sobie to bestsellerowa seria wspomagająca w nauce samodzielnego czytania dzieci  na 3 poziomach zaawansowania w czytaniu. 

Poziom 1: składam słowa (150-200 wyrazów w tekście; krótkie zdania; 23 podstawowe głoski w tekście czytanym; ćwiczenie głoskowania)
Poziom 2: składam zdania (800-900 wyrazów w tekście; dłuższe zdania, także złożone; elementy dialogu; 23 podstawowe głoski oraz "h"; ćwiczenie sylabizowania
Poziom 3: połykam strony (2500-2800 wyrazów w tekście); użyte wszystkie głoski; dłuższe i bardziej złożone zdania; alfabetyczny słownik trudnych wyrazów)


Dziękujemy wydawnictwu HarperKids za egzemplarze do recenzji i czekamy na więcej :)

Komentarze

  1. Tygrys też bardzo lubi tą serię, szczególnie o tematyce historycznej.

    OdpowiedzUsuń
  2. Moje starsze dziewczynki kiedyś korzystały z kilku tych książeczek. Teraz czytają już "poważniejsze" książki, z racji wieku. Bardzo miło wspominam te serię i na pewno wrócę do niej za kilka lat, gdy przyjdzie czas nauki czytania najmłodszej córeczki. 🥰

    Pozdrawiam cieplutko ❤

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Ciastolina bez gotowania

       Bardzo lubimy bawić się różnego rodzaju masami plastycznymi . Masa plastyczna to nie tylko świetna zabawa, ale także bardzo dobre ćwiczenie wpływające na rozwój mowy, z czym nadal walczymy. 

Detektyw Pozytywka

        Nowa seria ćwiczeń na tablicę interaktywną z genial.ly właśnie pojawia się na blogu - nasze lektury .  Mam nadzieję, że chętnie będą z niej korzystali nauczyciele klas początkowych, a także rodzice, którzy będą chcieli przybliżyć swoim pociechom klasykę literatury dziecięcej.

Co zabrać pod namiot z dzieckiem?

        Lato w pełni, choć pogoda nie zawsze na to wskazuje. Niemniej jednak, nie zważając na panującą za oknem aurę, postanowiliśmy wyskoczyć na kilka dni pod namiot do Czech. 

Poznajemy kontynenty

     Podróże to nasza pasja. Na dysku czeka na opublikowanie i opisanie wiele zdjęć z naszych wakacyjnych wojaży.  Niestety domowy budżet z gumy nie jest, podobnie zresztą jak czas, więc powracamy do naszych podróży palcem po mapie w ramach projektu Mali Podróżnicy . 

Dziecko na warsztat - Doświadczenia

     Listopad upłynął nam pod znakiem doświadczeń. Obserwowaliśmy reakcje chemiczne, uczyliśmy rodzynki skakać, zmiękczaliśmy jajko, bawiliśmy się kolorami i ogniem... a wszystko to w ramach kolejnej odsłowny Dziecka na warsztat.

Wachlarz z piórek DIY

Wachlarz z piórek DIY         Wachlarz z piórek DIY zrobiłyśmy z dziewczynkami w ramach przygotowania lekcji dla trzeciej klasy o uczuciach i Japonii. 

Syrenka warszawska - praca plastyczna

Syrenka warszawska - praca plastyczna       Myszka kocha syrenki. I nie ma dla niej większej różnicy czy jest to Syrenka Ariel czy Syrenka Warszawska .

Mali Podróżnicy - Egipt

Mali Podróżnicy - Egipt       Mali Podróżnicy zwiedzają w tym miesiącu Egipt . Gdy w pierwszy dzień zasiedliśmy do wspólnej zabawy Myszka była ubrana w swój ukochany strój Elsy - tata powiedział jej, że przecież Elsa nie mieszkała w Afryce, na co Myszka zripostowała: "ale mogła jechać tam na wakacje". Tak więc mam nadzieję, że Elsa na wakacjach dobrze się bawiła.

Galaktyka w słoiku

      Próbowaliście kiedyś zamknąć całą galaktykę w słoiku ? My spróbowaliśmy i wiecie co? Udało nam się! I wcale nie było takie trudne.

Wyklejanka z kolorowego ryżu

       Kilka dni temu rozpoczęliśmy przygotowania do kolejnego warsztatu w ramach akcji Dziecko na Warsztat. Tym razem omawiamy Australię, a jedną z zabaw było wyklejanie różnymi rodzajami kaszy kangura i misia koala (cały warsztat będzie do zobaczenia już w poniedziałek). Myszce tak bardzo spodobało się to zajęcie, że przygotowałam jego inną wersję.

Facebook