Przejdź do głównej zawartości

Studio Filmów Rysunkowych - z wizytą u Bolka i Lolka


     Któż z nas nie zna przygód Bolka i Lolka czy Reksia? Przesympatyczni bohaterowie mojego dzieciństwa bawią teraz moje córeczki, a ja w końcu, po trzydziestu latach i przeczytaniu kilku książek o ich perypetiach, wiem który z chłopców to Bolek, a który Lolek. 

     W ramach uatrakcyjnienia wakacji wybrałyśmy się z dziewczynkami do bielskiego Studia Filmów Rysunkowych, aby zobaczyć jak powstają bajki z udziałem naszych ulubieńców.

       Zwiedzanie w studiu mogą zamówić tylko grupy zorganizowane, ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby klienci indywidualni, zainteresowani tym jak przebiega proces tworzenia bajek, mogli zadzwonić i dowiedzieć się do której z grup mogą dołączyć. 
     
     
     Jeszcze przed rozpoczęciem poznawania tajników powstawania filmów rysunkowych przywitał nas w korytarzu Reksio, lecący nad naszymi głowami balonem.


       Wędrówka po studio to wędrówka po poszczególnych etapach powstawania bajek, zarówno w przeszłości jak i obecnie. Jak wiadomo świat idzie naprzód, nie inaczej sytuacja wygląda w procesie tworzenia filmów, także tych rysunkowych. To co kiedyś robili ludzie pracą własnych rąk teraz często wykonują za nich komputery.




     Miałyśmy okazję zobaczyć jak tworzy się film od scenariusza po gotowy obraz. Dowiedziałyśmy się między innymi jak powstają ilustracje, ile jest ich potrzebnych, aby powstała jedna scena, jak wprawić postaci w ruch, jak nagrywane są dźwięki i efekty specjalne, a także jak odbywa się montaż poszczególnych scen w gotową bajkę.

    




     
     Odwiedziłyśmy także miejsce najważniejsze - salę w której czekali na nas Bolek i Lolek! Duże, pluszowe podobizny chłopaków robiły niesamowite wrażenie na dzieciach. Dodatkowo na ścianach wisiały kadry z najważniejszych przygód naszych bohaterów, a także duża mapa z zaznaczonymi miejscami, które Bolek i Lolek zwiedzili w trakcie swoich licznych podróży.







       Mnie pokaz produkcji poszczególnych etapów filmów bardzo się podobał, ale szczerze mówiąc moje dziewczynki były chyba trochę za małe na tego typu  rozrywkę (faktycznie były najmłodsze w grupie). Przez prawie cały czas pytały mnie kiedy  będzie bajka. No i w końcu się doczekały. Na zakończenie odwiedzin w Studiu Filmów Rysunkowych zostaliśmy zaproszeni do niewielkiego kina gdzie mogłyśmy podziwiać końcowe dzieło, czyli tak długo wyczekiwaną przez dziewczynki bajkę, a nawet trzy bajki. 


     Jeśli lubicie Bolka i Lolka i jesteście ciekawi jak powstają filmy z ich udziałem powinniście odwiedzić to miejsce.
     




Komentarze

  1. Nasza młoda chętnie by się tam wybrałą :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Fajna sprawa, nawet dla pokolenia, które się wychowało na Bolku i Lolku ;)

    OdpowiedzUsuń
  3. wow ale fantastyczne miejsce chętnie tam zawitamy też ile Polska ma skarbów

    OdpowiedzUsuń
  4. My właśnie wizytę w studio planujemy na jesień. Cieszę się, że to takie fajne miejsce. Mam tylko nadzieję, że moja młodsza da radę.

    OdpowiedzUsuń
  5. Szkoda, że nie można zwiedzać w weekend...

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Cukierku, Ty łobuzie

       Cukierek to psotny kotek, który podbił serca wielu dzieci i (na szczęście) nie zmienił tego fakt, że jego przygody zostały szkolną lekturą.

Detektyw Pozytywka

        Nowa seria ćwiczeń na tablicę interaktywną z genial.ly właśnie pojawia się na blogu - nasze lektury .  Mam nadzieję, że chętnie będą z niej korzystali nauczyciele klas początkowych, a także rodzice, którzy będą chcieli przybliżyć swoim pociechom klasykę literatury dziecięcej.

Jeże z ziemniaków i makaronu - jesienna praca plastyczna dla przedszkolaków

Jeż z ziemniaków i makaronu - jesienna praca plastyczna dla przedszkolaków       Od miesiąca bawię się i tworzę już nie tylko ze swoimi dziećmi, ale także z przedszkolakami. Moje dziewczyny mają ostatnio coraz mniej czasu na różnego rodzaju prace plastyczne, a jeśli już znajdą wolną chwilę to wolą ją spędzić na tańcu lub zabawach w ogródku niż poświęcić czas na stworzenie jakiegoś artystycznego dzieła. 

Wyklejanka z kolorowego ryżu

       Kilka dni temu rozpoczęliśmy przygotowania do kolejnego warsztatu w ramach akcji Dziecko na Warsztat. Tym razem omawiamy Australię, a jedną z zabaw było wyklejanie różnymi rodzajami kaszy kangura i misia koala (cały warsztat będzie do zobaczenia już w poniedziałek). Myszce tak bardzo spodobało się to zajęcie, że przygotowałam jego inną wersję.

Kaszolina - masa plastyczna z kaszy manny

      Wykonanie masy plastycznej z kaszy manny jest niezwykle proste, a do jej zrobienia potrzebne są tylko dwa składniki: kasza i woda. 

Polska - kodowanie, wykreślanka i symetria

Polska - kodowanie, wykreślanka i symetria       W okresie świąt majowych warto przybliżyć dzieciom nieco informacji o Polsce oraz jej symbolach narodowych .

Tablice manipulacyjne - matematyka online

        Nauka zdalna wprowadziła wiele zmian w życiu każdego ucznia, rodzica i nauczyciela. Dla mnie była to bardzo duża zmiana na plus, dawni nie nauczyłam się tak wiele jak podczas ostatnich miesięcy.

Asiunia

      Asiunia to mała, pięcioletnia dziewczynka, której szczęśliwe dzieciństwo kończy się w dniu, gdy w czasie wojny Niemcy zabierają jej mamę z domu.

Syrenka warszawska - praca plastyczna

Syrenka warszawska - praca plastyczna       Myszka kocha syrenki. I nie ma dla niej większej różnicy czy jest to Syrenka Ariel czy Syrenka Warszawska .

Masa plastyczna z mydła w płynie

Masa plastyczna z mydła w płynie       Dwuskładnikowa masa plastyczna , którą można zrobić w domu w przeciągu minuty, czy to możliwe? Oczywiście!

Facebook