Przejdź do głównej zawartości

Czytam i główkuję - nowe przygody


     Przedstawiałam już kiedyś na blogu serię świetnych książek wydawnictwa EGMONT - Czytam i główkuję (TU). Jest to kolekcja książek w których literatura przeplata się z zadaniami matematycznymi oraz innymi łamigłówkami rozwijającymi logiczne myślenie.


        Pełne poczucia humoru teksty, pisane przez najlepszych polskich autorów, przeplatają się z niebanalnymi  ćwiczeniami nawiązującymi bezpośrednio do treści. Dzięki takiemu połączeniu dzieci uczą się logicznego myślenia i  rozwiązują zadania przydatne życiowo. Nie muszą się zastanawiać "do czego jest mi to potrzebne", ułamki przestają być abstrakcją, a stają się sposobem na przyrządzenie gulaszu i rozdzielenie go do miseczek tak aby wystarczyło dla wszystkich i zostało jeszcze na dokładkę.

      Seria podzielona jest na trzy poziomy. Pierwszy przeznaczony jest dla dzieci w wieku 4-5 lat, drugi dedykowany jest dzieciom 5-7 letnim, a trzeci dla 7-9 latków.

       W nasze ręce trafiły najnowsze pozycje z poziomu drugiego i trzeciego.

"Fredek i nadciągający kataklizm"



      Fredek, kosmita który przyleciał na naszą planetę aby zaznać nieco bałaganu, siedzi na dachu zajadając się czereśniami i rozmyśla dlaczego na Ziemi wszystko dąży do rozpadu i chaosu...

      W międzyczasie posterunkowy Gwizdała orientuje się, że zaginęła jego ukochana kura Betsy, która zdecydowanie woli spacery po okolicy niż siedzenie w klatce. Ale co wspólnego z kurą masz bohater Fredek? Czy posterunkowy odeśle kosmitę na jego rodzinną planetę Pedanterię? Tego oczywiście dowiecie się dopiero po przeczytaniu całej historii.

      Zadania znajdujące się w książce są urozmaicone, wiele z nich jest niezbyt skomplikowanych i powinny sobie poradzić z nimi także mniejsze dzieci. Dla czterolatka raczej nie będzie problemem przyporządkowanie bluzek i spodni od piżamy do kompletu. Znajdziemy tu także ćwiczenia typu dobieranie pestek do owoców, pomoc Fredkowi w pokonaniu drogi do czereśni, czy przeliczanie dni pedanteryjnych na miesiące czasu ziemskiego. Kosmiczna zabawa gwarantowana.






"Szczurki mają wilczy apetyt"



       Szczury nie są zwierzętami robiącymi zapasy na zimę, żyją z dnia na dzień nie przejmując się jutrem. Gdy jednak meteorolodzy zapowiadają wyjątkowo długą i mroźną zimę małe gryzonie postanawiają zmienić swoją tradycję i zgromadzić pożywienie na białą godzinę. Przy okazji zbierania pokarmu szczurkom udaje się zamknąć ich odwiecznego wroga - kota Kaprawe Oczko - w schronisku. Co z tego wyniknie? Przekonajcie się sami!

      Zadania ze Szczurków to już wyższa szkoła jazdy - głównie są to ćwiczenia na ułamkach: kolorowanie odpowiedniego wycinka pożywienia, odmierzanie składników według przepisu, czy przeliczanie jaką częścią tortu, pizzy lub czekolady gryzonie mają jeszcze  schowaną w spiżarni. Dzięki szczurkom nauka ułamków będzie samą przyjemnością, a ponadto dzieciaki przekonają się jak bardzo zdobyta wiedza przydaje się w codziennym życiu.






Tytuł: Fredek i nadciągający kataklizm
Autor: Zofia Stanecka
Wydawnictwo: EGMONT
Rok wydania: 2017
Ilość stron: 48
Rozmiar: 20 x 16


Tytuł: Szczurki mają wilczy apetyt
Autor: Rafał Witek
Wydawnictwo: EGMONT
Rok wydania: 2017
Ilość stron: 64
Rozmiar: 20 x 16

Komentarze

  1. Są świetne dla początkujących czytających :) Córka tez je przerobiła!

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Dla początkujących czytających? Tekstu akurat jest całkiem sporo - masz bardzo zdolną córkę :)

      Usuń
  2. kurczę te szczurki to super książka dla mojego prawie 7 latka :D

    OdpowiedzUsuń
  3. mam nieodparte wrażenie, że moim dziewczynom bardzo by się spodobały :)

    OdpowiedzUsuń
  4. Zapowiadają się ciekawie.

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Ciastolina bez gotowania

       Bardzo lubimy bawić się różnego rodzaju masami plastycznymi . Masa plastyczna to nie tylko świetna zabawa, ale także bardzo dobre ćwiczenie wpływające na rozwój mowy, z czym nadal walczymy. 

Detektyw Pozytywka

        Nowa seria ćwiczeń na tablicę interaktywną z genial.ly właśnie pojawia się na blogu - nasze lektury .  Mam nadzieję, że chętnie będą z niej korzystali nauczyciele klas początkowych, a także rodzice, którzy będą chcieli przybliżyć swoim pociechom klasykę literatury dziecięcej.

Co zabrać pod namiot z dzieckiem?

        Lato w pełni, choć pogoda nie zawsze na to wskazuje. Niemniej jednak, nie zważając na panującą za oknem aurę, postanowiliśmy wyskoczyć na kilka dni pod namiot do Czech. 

Poznajemy kontynenty

     Podróże to nasza pasja. Na dysku czeka na opublikowanie i opisanie wiele zdjęć z naszych wakacyjnych wojaży.  Niestety domowy budżet z gumy nie jest, podobnie zresztą jak czas, więc powracamy do naszych podróży palcem po mapie w ramach projektu Mali Podróżnicy . 

Dziecko na warsztat - Doświadczenia

     Listopad upłynął nam pod znakiem doświadczeń. Obserwowaliśmy reakcje chemiczne, uczyliśmy rodzynki skakać, zmiękczaliśmy jajko, bawiliśmy się kolorami i ogniem... a wszystko to w ramach kolejnej odsłowny Dziecka na warsztat.

Wachlarz z piórek DIY

Wachlarz z piórek DIY         Wachlarz z piórek DIY zrobiłyśmy z dziewczynkami w ramach przygotowania lekcji dla trzeciej klasy o uczuciach i Japonii. 

Syrenka warszawska - praca plastyczna

Syrenka warszawska - praca plastyczna       Myszka kocha syrenki. I nie ma dla niej większej różnicy czy jest to Syrenka Ariel czy Syrenka Warszawska .

Mali Podróżnicy - Egipt

Mali Podróżnicy - Egipt       Mali Podróżnicy zwiedzają w tym miesiącu Egipt . Gdy w pierwszy dzień zasiedliśmy do wspólnej zabawy Myszka była ubrana w swój ukochany strój Elsy - tata powiedział jej, że przecież Elsa nie mieszkała w Afryce, na co Myszka zripostowała: "ale mogła jechać tam na wakacje". Tak więc mam nadzieję, że Elsa na wakacjach dobrze się bawiła.

Galaktyka w słoiku

      Próbowaliście kiedyś zamknąć całą galaktykę w słoiku ? My spróbowaliśmy i wiecie co? Udało nam się! I wcale nie było takie trudne.

Wyklejanka z kolorowego ryżu

       Kilka dni temu rozpoczęliśmy przygotowania do kolejnego warsztatu w ramach akcji Dziecko na Warsztat. Tym razem omawiamy Australię, a jedną z zabaw było wyklejanie różnymi rodzajami kaszy kangura i misia koala (cały warsztat będzie do zobaczenia już w poniedziałek). Myszce tak bardzo spodobało się to zajęcie, że przygotowałam jego inną wersję.

Facebook