Przejdź do głównej zawartości

Łamigłówki mądrej główki



     Wiem, wiem, że wakacje coraz bliżej i dzieci już najchętniej zapomniałyby o nauce, ale, po pierwsze, u nas wakacje będą dopiero w sierpniu, a po drugie, gdy dziecko dobrze się bawi to nawet nie zauważa, że się uczy.

       Zagadki i łamigłówki to świetny sposób na połączenie nauki z zabawą. 

     "Mój pierwszy zeszyt aktywizujący: cyfry i kolory" z cyklu "Łamigłówki mądrej główki" to zbiór 100 różnych zadań nie tylko z zakresu cyfr i kolorów. W książeczce znajdują się także ćwiczenia dotyczące kształtów, dodawania i odejmowania, rozpoznawania godzin na zegarze, rysowania, a także wiedzy ogólnej, takiej jak  na przykład nazywanie owoców i zwierząt.

      Każde z zadań oznaczone jest stopniem trudności od jednej do trzech gwiazdek. Ćwiczenia z jedną gwiazdką nie powinny sprawić problemów pięciolatkowi, a nawet dzieciom nieco młodszym. Zadania z trzema gwiazdkami są faktycznie znaczenie trudniejsze, moim zdaniem, mniej więcej na poziomie pierwszej klasy, choć znajdą się zapewne takie przedszkolaki które też sobie z nimi poradzą.







     Zadania znajdujące się w książce rozwijają logiczne myślenie, spostrzegawczość, umiejętność liczenia, pisania, wyszukiwania różnic, koncentracji oraz cierpliwości.

     Przy każdym ćwiczeniu jest miejsce na ocenę pracy dziecka przez rodziców. Nie jestem za wpisywaniem szkolnych ocen przy pracach przedszkolaków więc rysuję Myszce uśmiechnięte buźki, gdy skończy dane zadanie. Bardzo motywuje ją do dalszej pracy uśmiech narysowany przeze mnie w okienku na ocenę.




     "Łamigłówki..." są wielkości zeszytu więc bez problemu zmieszczą się w plecaku czy torbie. Można je zabrać ze sobą na wakacje, na piknik, czy nawet do poczekalni u lekarza, choć życzę wszystkim aby przez wakacje nie musieli się u niego pojawiać.





Autor: Tamara Michałowska
WydawnictwoSiedmioróg
Rok wydania: 2014
Ilość stron: 104
Rozmiar: 23 x 16




Komentarze

  1. W dzieciństwie lubiłam tego typu książeczki. Dla Tygrysa zgromadziłam już kilka podobnych dla 2 latka.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. U nas cieszą się powodzeniem dopiero wówczas gdy skończą się te z naklejkami :)

      Usuń
  2. Jak byłam mała, to uwielbiałam łączyć kropki i znajdować różnice między dwoma obrazkami:)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Ja lubiłam łączyć kropki i kolorować według znaków.

      Usuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Dziecko na warsztat - Doświadczenia

     Listopad upłynął nam pod znakiem doświadczeń. Obserwowaliśmy reakcje chemiczne, uczyliśmy rodzynki skakać, zmiękczaliśmy jajko, bawiliśmy się kolorami i ogniem... a wszystko to w ramach kolejnej odsłowny Dziecka na warsztat.

Kubuś Puchatek i Przyjaciele. Wielka Księga Opowieści.

      "Już pora wstać wyruszyć z domu, przyjaciela spotkać znów. Miły, okrągły, puchaty, bo to jest mój Kubuś, Puchatek Kubuś..." Kto z nas nie zna Misia o Bardzo Małym Rozumku , o którym jest przytoczona powyższa piosenka?

Ciastolina bez gotowania

       Bardzo lubimy bawić się różnego rodzaju masami plastycznymi . Masa plastyczna to nie tylko świetna zabawa, ale także bardzo dobre ćwiczenie wpływające na rozwój mowy, z czym nadal walczymy. 

Wielki skarbiec bajek

      Czerwony Kapturek, Jaś i Małgosia, Kopciuszek, Królewna Śnieżka i 7 krasnoludków - któż z nas nie zna tych bajek? Pamiętam jak chodziłyśmy z siostrą spać do babci, która wieczorami przenosiła nas w magiczny świat bajek. Jakoś wówczas nie było straszne to, że aby wydostać Babcię i Czerwonego Kapturka z brzucha wilka trzeba było mu rozciąć brzuch. Baba Jaga, która spłonęła w piecu przeznaczonym dla Jasia, także nie przerażała. 

Dziecko na warsztat - Podróże

     Długo zastanawiałam się na jaki temat przeprowadzić z Myszką warsztat w ramach podróży. Z Małymi Podróżnikami zwiedzamy przecież cały świat więc nie chciałam dublować tematów. Gdy w końcu wymyśliłam, prawie w ostatniej chwili, że zamiast znów zwiedzać "palcem po mapie" wybierzemy się po prostu na wycieczkę, tata nam się rozchorował. I znów plany wzięły w łeb.

Galaktyka w słoiku

      Próbowaliście kiedyś zamknąć całą galaktykę w słoiku ? My spróbowaliśmy i wiecie co? Udało nam się! I wcale nie było takie trudne.

Złota Księga Bajek. Najpopularniejsi bohaterowie Disney Junior

           Dziś startuje projekt "Przygody z książką" do którego bardzo chętnie dołączyłyśmy. 

Poznajemy kontynenty

     Podróże to nasza pasja. Na dysku czeka na opublikowanie i opisanie wiele zdjęć z naszych wakacyjnych wojaży.  Niestety domowy budżet z gumy nie jest, podobnie zresztą jak czas, więc powracamy do naszych podróży palcem po mapie w ramach projektu Mali Podróżnicy . 

Co zabrać pod namiot z dzieckiem?

        Lato w pełni, choć pogoda nie zawsze na to wskazuje. Niemniej jednak, nie zważając na panującą za oknem aurę, postanowiliśmy wyskoczyć na kilka dni pod namiot do Czech. 

Kocham Was bardziej niż wczoraj, ale mniej niż jutro

     Większość kobiet starających się dłuższy czas o dziecko wie jak to jest gdy żyje się z miesiąca na miesiąc,  od okresu do okresu, od dni płodnych do dni płodnych. Miesiąc nie ma już 30 czy 31 dni tylko 28 (i nie jest to za każdym razem luty). Każdy kolejny dzień spóźniającej się miesiączki to czas oczekiwania, nadziei i wiary, która za każdym okazywała się płonna i bezpodstawna. Smutek, przygnębienie, rezygnacja, rozżalenie, tęsknota i łzy, to uczucia, które pojawiają się regularnie co miesiąc.

Facebook