Przejdź do głównej zawartości

Księga 365 bajek

    
     4 pory roku, 12 miesięcy, 365 dni w roku, a na każdy z tych dni krótka bajeczka. 


     "Księga 365 bajek" to zbiór 366 króciutkich bajeczek dla najmłodszych pociech. Tak, tak mimo tego, że tytuł głosi iż opowiadań jest 365 to tak naprawdę bajek jest o jedną więcej. Autorka wzięła pod uwagę fakt, że co cztery lata będzie nam potrzebna jedna historyjka więcej i przygotowała się na tę okoliczność. W roku przestępnym, 29 lutego, nie zostaniemy bez opowiadania dla naszego dziecka. 




     Książka podzielona jest na 12 miesięcy, a każdy z nich oznaczony jest innym kolorem. Każdy miesiąc podzielony jest na odpowiednią ilość dni więc nie musimy się zastanawiać gdzie skończyliśmy czytanie, otwieramy książkę na aktualnej dacie i już.






     W związku z tym, że książka przeznaczona jest na cały rok w wielu miejscach nawiązuje do bieżących wydarzeń. I tak, między innymi, w styczniu bawimy się na śniegu razem z Myszką Gryzeldą, w marcu witamy wiosnę z Myszką Celiną, w maju obchodzimy Dzień Matki razem z Julką, w lipcu śpimy pod namiotem razem z Karoliną i Lucynką, we wrześniu idziemy do szkoły z Zajączkami Feliksem i Antosie, a w grudniu obchodzimy Boże Narodzenie z Gabrysią i Madzią. 





      U nas w ciągu dnia dziewczynki przeważnie same sobie "czytają", mnie pozwalają dopiero gdy leżą już w łóżeczkach. Historyjki z "Księgi" są dla nas zbyt krótkie na wieczorną lekturę więc wprowadziliśmy nowy zwyczaj. Bajeczki czytamy rano, gdy dziewczynki dopiero budzą się do życia. Minutka czy dwie to niewielkie poświęcenie czasu, a możemy miło, i co najważniejsze razem, powitać nowy dzień.

     Każda z bajek jest zilustrowana przyciągającym wzrok dziecka, kolorowym obrazkiem o żywych barwach, przedstawiającym opisywaną historyjkę.






     Zbiór "Księga 356 bajek" wydawnictwa Siedmioróg to idealna propozycja dla kilku grup czytelników:
  • zabieganych rodziców, którzy choć mają chęci nie zawsze mają czas na regularne czytanie swoim pociechom długich baśni,
  • rodziców małych szkrabów, które nie są w stanie skupić swojej uwagi na bajce na dłużej niż minutka czy dwie,
  • dla nieco starszych dzieciaków, które rozpoczynają już swoją przygodę z samodzielnym czytaniem książek.

Autor: Katarzyna Najman
Wydawnictwo: Siedmioróg
Rok wydania: 2015
Ilość stron: 192
Rozmiar: 23,5 x 16,5 cm














Komentarze

  1. Mamy tą książeczkę i wkrótce również o niej napiszemy :) Te krótkie historyjki są fantastyczne :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Świetna księga, pięknie ilustrowana :)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Ilustracje się bardzo ładne i nie są zbyt nachalne. Lubię czytać książki gdzie tło pod napisami jest białe :)

      Usuń
  3. bajki piękne obrazki mają magiczne:)

    OdpowiedzUsuń
  4. Bardzo fajna właśnie na początek dnia :) Ładne ilustracje

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Minutkę na dzień dobry można poświęcić na jedną historyjkę.

      Usuń
  5. Przepiękne ilustracje, nie są przedobrzone takie w sam raz żeby zainteresować dzieciaczki

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Dokładnie, w sam raz, nie przeszkadzają w czytaniu, a przyciągają uwagę.

      Usuń
  6. Świetna, prawda? Nam też się podoba bardzo :)

    OdpowiedzUsuń
  7. Super książka! Piękne ilustracje, świetny pomysł :)

    OdpowiedzUsuń
  8. Długość bajek akurat dla mojego Szkraba.
    Świetna propozycja.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Na minutkę czy dwie to nawet takie maleństwo jak Twój Tygrysek potrafi skupić swoją uwagę :)

      Usuń
  9. mieliśmy kiedyś książeczkę tego typu, to była polska wersja jakiegoś włoskiego zbioru, ale była strasznie nędzna - najkrótsza bajka miała 2 linijki wierszem! najdłuższa pewnie nie przekraczała 8... ta widać, że jest bogatsza

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Bogatsza, ale na wieczorną lekturę też trochę krótkie, no chyba, że ktoś ma szczęście i jego dzieci szybko zasypiają :)

      Usuń
  10. Bajki na każdy dzień roku :) Gorzej jak rok przestępny przypadnie :D

    OdpowiedzUsuń
  11. Mamy dwie pozycje typu 365 bajek ale powiem szczerze, że i ta mnie kusi... Bardzo podoba mi się, że jest tu ten podział na miesiące itd... w tamtych tego brakuje... Tam wielki misz masz a tu fajnie uporządkowane.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Otwierasz książkę na odpowiednim miesiącu i dniu i już wiesz co masz czytać, a właściwie to Dusia pewnie już sama by sobie je mogła czytać.

      Usuń
  12. Kupiłam tę pozycję mojemu siostrzeńcowi :-)

    OdpowiedzUsuń
  13. świetna książka :) Idealny pomysł na prezent i dla mniejszego i ciut starszego dziecka :)

    OdpowiedzUsuń
  14. Bardzo fajna książeczka i właśnie też zwróciłam uwagę na ilustracje:)

    Uściski!:)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Ilustracje są ciekawe, ale dla mnie jest też ważne, że nie przeszkadzają mi w czyraniu.

      Usuń
  15. Przydałaby nam się ta książka :) Piękne ilustracje i tyle bajek :D

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Ciastolina bez gotowania

       Bardzo lubimy bawić się różnego rodzaju masami plastycznymi . Masa plastyczna to nie tylko świetna zabawa, ale także bardzo dobre ćwiczenie wpływające na rozwój mowy, z czym nadal walczymy. 

Detektyw Pozytywka

        Nowa seria ćwiczeń na tablicę interaktywną z genial.ly właśnie pojawia się na blogu - nasze lektury .  Mam nadzieję, że chętnie będą z niej korzystali nauczyciele klas początkowych, a także rodzice, którzy będą chcieli przybliżyć swoim pociechom klasykę literatury dziecięcej.

Co zabrać pod namiot z dzieckiem?

        Lato w pełni, choć pogoda nie zawsze na to wskazuje. Niemniej jednak, nie zważając na panującą za oknem aurę, postanowiliśmy wyskoczyć na kilka dni pod namiot do Czech. 

Poznajemy kontynenty

     Podróże to nasza pasja. Na dysku czeka na opublikowanie i opisanie wiele zdjęć z naszych wakacyjnych wojaży.  Niestety domowy budżet z gumy nie jest, podobnie zresztą jak czas, więc powracamy do naszych podróży palcem po mapie w ramach projektu Mali Podróżnicy . 

Dziecko na warsztat - Doświadczenia

     Listopad upłynął nam pod znakiem doświadczeń. Obserwowaliśmy reakcje chemiczne, uczyliśmy rodzynki skakać, zmiękczaliśmy jajko, bawiliśmy się kolorami i ogniem... a wszystko to w ramach kolejnej odsłowny Dziecka na warsztat.

Wachlarz z piórek DIY

Wachlarz z piórek DIY         Wachlarz z piórek DIY zrobiłyśmy z dziewczynkami w ramach przygotowania lekcji dla trzeciej klasy o uczuciach i Japonii. 

Syrenka warszawska - praca plastyczna

Syrenka warszawska - praca plastyczna       Myszka kocha syrenki. I nie ma dla niej większej różnicy czy jest to Syrenka Ariel czy Syrenka Warszawska .

Mali Podróżnicy - Egipt

Mali Podróżnicy - Egipt       Mali Podróżnicy zwiedzają w tym miesiącu Egipt . Gdy w pierwszy dzień zasiedliśmy do wspólnej zabawy Myszka była ubrana w swój ukochany strój Elsy - tata powiedział jej, że przecież Elsa nie mieszkała w Afryce, na co Myszka zripostowała: "ale mogła jechać tam na wakacje". Tak więc mam nadzieję, że Elsa na wakacjach dobrze się bawiła.

Galaktyka w słoiku

      Próbowaliście kiedyś zamknąć całą galaktykę w słoiku ? My spróbowaliśmy i wiecie co? Udało nam się! I wcale nie było takie trudne.

Wyklejanka z kolorowego ryżu

       Kilka dni temu rozpoczęliśmy przygotowania do kolejnego warsztatu w ramach akcji Dziecko na Warsztat. Tym razem omawiamy Australię, a jedną z zabaw było wyklejanie różnymi rodzajami kaszy kangura i misia koala (cały warsztat będzie do zobaczenia już w poniedziałek). Myszce tak bardzo spodobało się to zajęcie, że przygotowałam jego inną wersję.

Facebook