Przejdź do głównej zawartości

Spoza tęczy - czarne układanki


        Zabawek mamy w domu pod dostatkiem. Właściwie to uważam, że jest ich zdecydowanie za dużo, nie mieszczą się nam już w szafkach, ale i tak tworzę następne. Jakoś nie potrafię się ograniczyć, a projekty blogowe, w których bierzemy udział nie ułatwiają mi tego zadania.


       W projekcie Spoza tęczy w listopadzie bawimy się kolorem czarnym. Zrobiłam więc dla dziewczynek kolejne dwie zabawki.

1. Z pianki kreatywnej przygotowałam dwuelementowe puzzle do ćwiczeń myślenia przestrzennego.





     Zabawa - jak to bywa z puzzlami - polega na tym aby ułożyć z dwóch kawałków odpowiednią figurę. Puzzli jest tylko kilka, ale zabawę można zrobić na trzech poziomach trudności:
- układamy na kartce po kawałku figury, a dziecko ma dopasować drugą część
- dziecko samo musi ułożyć na kartce figurę składającą się z dwóch kawałków
- dziecko układa figury na stole, bez podpowiedzi znajdujących się na kartce



2. Na patyczkach do lodów narysowałam kilka figur dzięki czemu powstała zabawka do ćwiczeń spostrzegawczości.


       10 patyczków, a wariantów zabaw kilka:
- dobieranie w pary - układamy po jednym patyczku, a dziecko musi znaleźć drugi na którym figury narysowane są dokładnie w tej samej kolejności


- wykluczenia -  układamy dwa takie same patyczki i jeden inny, a zadaniem dziecka jest wskazanie patyczka, który nie pasuje do pozostałych


     Uważam, że nic nie może się zmarnować, więc na drugiej stronie patyczków przygotowałam puzzle dzięki czemu powstała kolejna zabawa

- układanie puzzli




     Przy puzzlowym bałwanku napisane są cyfry od 1 do 10, które miały za zadanie ułatwienie ich układania, a także utrwalenie ich zapisu, ale tata wykorzystał je do stworzenia kolejnej zabawy:

- gry w wojnę - gra uczy dzieci porównywania, która z cyfr jest wyższa. Myszka nie bardzo wie czy 6 jest większe od 8 czy nie, ale doskonale zdaje sobie sprawę, że 6 cukierków to mniej niż 8 cukierków :)




Komentarze

  1. Świetne zabawy! Puzzle lubimy i zarówno te patyczkowe, jak i piankowe są rewelacyjne (y) a ćwiczenie na spostrzegawczość - mega!!! Brawo Wy :*

    OdpowiedzUsuń
  2. Ale super pomysły! Muszę zacząć zbierać patyczki:)

    OdpowiedzUsuń
  3. Wspaniałe pomysły. Gratuluję kreatywności :)

    OdpowiedzUsuń
  4. Fajne , proste i tanie :) Tyle, że nie mam głowy tak pełnej pomysłów jak Twoja :)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Dzięki. Sama nie wiem skąd mi się te pomysły biorą;)

      Usuń
  5. bardzo fajne i bardzo lubimy takie :)

    OdpowiedzUsuń
  6. my kreatywnej pianki nie lubimy, ale te pary i wykluczenia na patyczkach - rewelacja! dziękujemy za inspirację :) kidswithoutplastic.blogspot.com

    OdpowiedzUsuń
  7. puzzle z patyczków:) gdyby nie cyferki po bokach, to za cholere bym nie ułożył:P

    OdpowiedzUsuń
  8. Genialne! Z Tobą chyba nikt by się nie nudził! :]

    OdpowiedzUsuń
  9. Super pomysły :) Musze chyba zaopatrzyć się w odpowiednią ilość patyczków - i też wcielić w życie jakieś gry i zabawy z ich zastosowaniem :)

    OdpowiedzUsuń
  10. Dawno mnie tu nie było :) Co u Was? :) Układanki bardzo mi się podobają :)

    OdpowiedzUsuń
  11. Zabawy z patyczkami uwielbiamy - szczególnie puzzle poatyczkowe dziewczynki sobie upodobały. Świetne pomysły :)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. U nas też puzzle cieszą się dużym zainteresowaniem :)

      Usuń
  12. Sama mnie zaciekawiło to :) fajny pomysł

    OdpowiedzUsuń
  13. genialne :D super pomysłowie i tak niewiele trzeba

    OdpowiedzUsuń
  14. Ale czarno. Ale pięknie. Ale ciekawie. Ale kreatywnie! :-)))

    OdpowiedzUsuń
  15. No no, duużo pracy na czarno:)

    OdpowiedzUsuń
  16. Zabawek własnoręcznych nigdy dość :)

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Dziecko na warsztat - Doświadczenia

     Listopad upłynął nam pod znakiem doświadczeń. Obserwowaliśmy reakcje chemiczne, uczyliśmy rodzynki skakać, zmiękczaliśmy jajko, bawiliśmy się kolorami i ogniem... a wszystko to w ramach kolejnej odsłowny Dziecka na warsztat.

Kubuś Puchatek i Przyjaciele. Wielka Księga Opowieści.

      "Już pora wstać wyruszyć z domu, przyjaciela spotkać znów. Miły, okrągły, puchaty, bo to jest mój Kubuś, Puchatek Kubuś..." Kto z nas nie zna Misia o Bardzo Małym Rozumku , o którym jest przytoczona powyższa piosenka?

Ciastolina bez gotowania

       Bardzo lubimy bawić się różnego rodzaju masami plastycznymi . Masa plastyczna to nie tylko świetna zabawa, ale także bardzo dobre ćwiczenie wpływające na rozwój mowy, z czym nadal walczymy. 

Wielki skarbiec bajek

      Czerwony Kapturek, Jaś i Małgosia, Kopciuszek, Królewna Śnieżka i 7 krasnoludków - któż z nas nie zna tych bajek? Pamiętam jak chodziłyśmy z siostrą spać do babci, która wieczorami przenosiła nas w magiczny świat bajek. Jakoś wówczas nie było straszne to, że aby wydostać Babcię i Czerwonego Kapturka z brzucha wilka trzeba było mu rozciąć brzuch. Baba Jaga, która spłonęła w piecu przeznaczonym dla Jasia, także nie przerażała. 

Galaktyka w słoiku

      Próbowaliście kiedyś zamknąć całą galaktykę w słoiku ? My spróbowaliśmy i wiecie co? Udało nam się! I wcale nie było takie trudne.

Dziecko na warsztat - Podróże

     Długo zastanawiałam się na jaki temat przeprowadzić z Myszką warsztat w ramach podróży. Z Małymi Podróżnikami zwiedzamy przecież cały świat więc nie chciałam dublować tematów. Gdy w końcu wymyśliłam, prawie w ostatniej chwili, że zamiast znów zwiedzać "palcem po mapie" wybierzemy się po prostu na wycieczkę, tata nam się rozchorował. I znów plany wzięły w łeb.

Złota Księga Bajek. Najpopularniejsi bohaterowie Disney Junior

           Dziś startuje projekt "Przygody z książką" do którego bardzo chętnie dołączyłyśmy. 

Poznajemy kontynenty

     Podróże to nasza pasja. Na dysku czeka na opublikowanie i opisanie wiele zdjęć z naszych wakacyjnych wojaży.  Niestety domowy budżet z gumy nie jest, podobnie zresztą jak czas, więc powracamy do naszych podróży palcem po mapie w ramach projektu Mali Podróżnicy . 

Co zabrać pod namiot z dzieckiem?

        Lato w pełni, choć pogoda nie zawsze na to wskazuje. Niemniej jednak, nie zważając na panującą za oknem aurę, postanowiliśmy wyskoczyć na kilka dni pod namiot do Czech. 

Kocham Was bardziej niż wczoraj, ale mniej niż jutro

     Większość kobiet starających się dłuższy czas o dziecko wie jak to jest gdy żyje się z miesiąca na miesiąc,  od okresu do okresu, od dni płodnych do dni płodnych. Miesiąc nie ma już 30 czy 31 dni tylko 28 (i nie jest to za każdym razem luty). Każdy kolejny dzień spóźniającej się miesiączki to czas oczekiwania, nadziei i wiary, która za każdym okazywała się płonna i bezpodstawna. Smutek, przygnębienie, rezygnacja, rozżalenie, tęsknota i łzy, to uczucia, które pojawiają się regularnie co miesiąc.

Facebook