Przejdź do głównej zawartości

Vampirina - najfajniejsza wampirzyca na świecie

Vampirina

          Zawsze byłam przeciwna bajkom (filmom zresztą też) o różnego typu wampirach, zombie i innych potworach. Swego czasu bardzo modne były lalki Monster High, a ja zastanawiałam się kto kupuje dzieciom takie zabawki? Moim zdaniem wyglądały one koszmarnie i bardziej nadawały się do straszenia niż do zabawy. 


      Pewnego razu jednak na kanale Disney Junior trafiłyśmy na reklamę bajki "Vampirina" i oglądnęłyśmy wspólnie z dziewczynkami jeden odcinek. Muszę przyznać, że nie tylko im bajka się spodobała. A teraz oprócz serialu dostępne są także książki z przygodami Vampiriny.

        Tytułowa bohaterka - Vampirina to bardzo sympatyczna dziewczynka, która przeprowadziła się wraz z rodzicami do Pensylwanii. Jest ona dość niezwykła ponieważ jest wampirem, którego najlepszymi przyjaciółmi są duszek Emil oraz maszkaron Gregoria. Ina - tak małą wampirzycę nazywają rodzice i najbliżsi przyjaciele - bardzo chce się zaprzyjaźnić także z ludźmi, co niestety nie jest zbyt łatwe. 

         Zarówno opowiadania zawarte w książkach, jak i poszczególne odcinki serialu, ukazują próby adaptacji Iny w nowym otoczeniu. Pokazują jak ciężko jest zyskać aprobatę środowiska gdy nieco różnimy się od innych. Vampirina na szczęście zawsze może liczyć na nieliczne grono wiernych przyjaciół oraz na rodziców, którzy są dla niej podporą w każdej sytuacji.
      
       Historie Vampiriny uczą dzieci tolerancji oraz tego jak ważne jest wsparcie najbliższych.

 Vampirina - chwyć bajeczkę

Vampirina - Chwyć bajeczkę

      W tej książeczce poznajemy Vampirinę, która właśnie przeprowadza się do nowego miejsca. Jej rodzinę przychodzi przywitać w okolicy sąsiadka, mama dwójki dzieci Edgara - vlogera poszukującego duchów oraz Poli - dziewczynki z którą Ina bardzo chciałaby się zaprzyjaźnić. Pierwsze dni Iny w nowym miejscu z pewnością nie będą nudne.

       W książeczce znajdziemy także kilka zadań i łamigłówek dla dzieci, które jeszcze urozmaicą czytanie przygód Vampiriny.

Vampirina - Chwyć bajeczkę

Vampirina - Chwyć bajeczkę

Vampirina - Koloruj, czytaj, naklejaj


Vampirina - koloruj, czytaj, naklejaj

      Przed Vampiriną bardzo ważny dzień - pierwszy dzień w nowej szkole. Dla nikogo nie jest to łatwe przeżycie. Ina, jak każdy, zastanawia się czy zostanie zaakceptowana przez nowych kolegów, a sytuację dodatkowo utrudnia fakt, że dziewczynka gdy czegoś się boi zamienia się w nietoperza. 

        Część ilustracji w książeczce jest nieuzupełniona. Dzieci mają więc możliwość albo samodzielnie pokolorować obrazki, albo nakleić w ich miejsce odpowiednie naklejki.


Vampirina - koloruj, czytaj, naklejaj

Vampirina - koloruj, czytaj, naklejaj

Vampirina - Kocham ten film

     
Vampirina - Kocham ten film


      Książka zawiera trzy opowiadania. Pierwszym z nich jest "Podwójna rezerwacja" - rodzice Vampiriny wynajmują pokój dla wampirów, gdy okazuje się, że sąsiedzi mają remont i chcą spędzić noc w domu Iny. Czy uda się jakoś pogodzić nocleg obu gości tak aby nie dowiedzieli się oni o sobie wzajemnie?

       Drugie opowiadanie to "Przyjęcie niespodzianka" - Vampirina chce urządzić przyjęcie niespodziankę dla swoich znajomych. Chce zapewnić im "strasznie fajne atrakcje", jednak jej przyjaciele trochę inaczej wyobrażają sobie fajną zabawę.

      Ostatnia historia "Walentynki" ukazuje różnice między ludzkimi walentynkami, a wampirzymi ghulentynkami. 

Vampirina - Kocham ten film

Vampirina - Kocham ten film

Vampirina - Imprezka z dreszczykiem

Vampirina - Imprezka z dreszczykiem

      Vampirina zaprosiła na nocowanie swoich przyjaciół: Polę, Edgara i Magdę. Dzieci miło spędzają czas, grając w karty i bawiąc się w chowanego, a Ina robi wszystko co w jej mocy, aby nikt nie zauważył, że jest pełnia i uroczy Wilczek zamienia się w wilkołaka.

Vampirina - Imprezka z dreszczykiem

Vampirina - Imprezka z dreszczykiem

      Wszystkie opowiadania o sympatycznej wampirzycy poruszają ważne kwestie tolerancji, radzenia sobie z odmiennością oraz tego jak istotne jest wsparcie najbliższych. Kolorowe disneyowskie ilustracje z pewnością przypadną dzieciom do gustu, jest jednak coś co nie bardzo mi się podoba w prezentowanych książkach - sposób w jaki są napisane. Zamiast typowej narracji w czasie przeszłym wszystko napisane jest w czasie teraźniejszym w postaci krótkich, prostych zdań. Muszę przyznać, że trochę źle się czyta tekst napisany w taki sposób.

Komentarze

  1. Moja córka ją uwielbiała, teraz trochę z niej wyrosła :)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Ja jestem nieco starsza od Twojej córki, a jeszcze z bajek nie wyrosłam :)

      Usuń
  2. O Vampirynie jeszcze nie słyszałam... musimy ją koniecznie zobaczyć z moimi Babami:D
    pozdrawiam serdecznie znad filiżanki kawy:)

    OdpowiedzUsuń
  3. Moje dziewczynki "wkręciły" się w Vampirinę całkiem niedawno. Oglądają codziennie przed przedszkolem, mam wtedy akurat czas na wyszykowanie się ;) Bardzo fajna bajeczka i mówcie co chcecie, ale jednak te Disney'owskie postacie są po prostu urocze. Nie wiedziałam jednak, że są książeczki. Mamy tę serię z innymi bohaterami, a widzę, że i te są super. Dzięki :)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Mnie też się podobają grafiki Disney'a, lubię takie słodkie obrazki.

      Usuń
  4. Fakt, Vampirina prezentuje się bardzo sympatycznie - i wcale nie strasznie :)

    OdpowiedzUsuń
  5. Fajna jest ta bajka, taka wesoła :)

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Dziecko na warsztat - Filc

         Dziecko na warsztat, grudzień, święta i filc - jako to wszystko połączyć w jedną spójną całość? Przygotować z filcu świąteczną grę DIY ! 

Dziecko na warsztat - Matematyka

      Matematyka - królowa nauk . Nie mogło jej więc zabraknąć także w Dziecku na warsztat.  

Świąteczne ciasteczka

źródło      Święta coraz bliżej, czas zatem zabrać się za świąteczne wypieki. U nas w domu kruche ciasteczka rozchodzą się jak przysłowiowe świeże bułeczki więc musimy mieć spory ich zapas.

Postanowienia noworoczne

       Rzucę palenie.      Schudnę.      Znajdę lepszą pracę.      Zacznę oszczędzać.      Będę się zdrowo odżywiać.      Wyjadę w podróż marzeń.      Będę lepszym człowiekiem.      Będę mieć zawsze posprzątany dom.      Więcej czasu poświęcę bliskim.      Zapiszę się na siłownię.

Dziecko na warsztat - Podróże

     Długo zastanawiałam się na jaki temat przeprowadzić z Myszką warsztat w ramach podróży. Z Małymi Podróżnikami zwiedzamy przecież cały świat więc nie chciałam dublować tematów. Gdy w końcu wymyśliłam, prawie w ostatniej chwili, że zamiast znów zwiedzać "palcem po mapie" wybierzemy się po prostu na wycieczkę, tata nam się rozchorował. I znów plany wzięły w łeb.

Piasek kinetyczny

      Moje dziewczynki, jak chyba większość dzieci, bardzo lubią bawić się piaskiem . Robić babki, budować zamki , a najbardziej to chyba po prostu przesypywać go z naczynia do naczynia. W zimie, nawet takiej ciepłej jak tegoroczna (pomijając oczywiście te kilka dni mrozu, to u nas temperatura cały czas jest dodatnia) nie chodzimy jednak do piaskownicy. Ale nie trzeba przecież wcale wychodzić na zewnątrz żeby móc pobawić się piaskiem.

Dziecko na warsztat - Doświadczenia

     Listopad upłynął nam pod znakiem doświadczeń. Obserwowaliśmy reakcje chemiczne, uczyliśmy rodzynki skakać, zmiękczaliśmy jajko, bawiliśmy się kolorami i ogniem... a wszystko to w ramach kolejnej odsłowny Dziecka na warsztat.

Ozdoby choinkowe z masy solnej

     W zeszłym roku, w nasze pierwsze wspólne święta Bożego Narodzenia, postanowiłam, że stworzymy sobie taką małą tradycję i co roku będziemy tworzyć ozdoby na choinkę w inny sposób. W poprzednie święta tworzyłyśmy dekoracje z papieru kolorowego , a w tym roku postawiłyśmy na masę solną.

Matematyka dźwięku

      Matematyka dźwięku . Na początku ciężko nam szło. Najpierw matka nie mogła nic wymyślić, a jak już wysiliła szare komórki i coś tam sobie wymłodziła to dzieci nie chciały współpracować. Jak tylko widziały wyciągnięte bębenki i cymbałki to w ogóle nie chciały mnie słuchać, od razu zabierały się do grania. Zupełnie tak jakbym wcześniej trzymała je przed nimi zamknięte na klucz.

Świąteczna gra obrazkowa

      Dzyń, dzyń, dzyń...       Dzyń, dzyń, dzyń...      Dzwonią dzwonki sań...

Facebook