Przejdź do głównej zawartości

Kalendarz adwentowy - choinka z rolek po papierze toaletowym

     
    Gdy byłam mała, co roku odliczałam czas do Bożego Narodzenia, zjadając codziennie po jednej czekoladce z kalendarza adwentowego. 

     W czasach PRLu, dostać w sklepie czekoladę to było coś. Pamiętam jak chodziłyśmy z rodzicami do Pewexu, bo tylko tam można było ją kupić, te półki zastawione M&M'sami...

    Dziś czekolada jest sprzedawana wszędzie, a kalendarz adwentowy można kupić w każdym sklepie już za 2 zł. Dlatego postanowiłam, że nie pójdę na łatwiznę i nie kupię gotowego kalendarza tylko postaram się dla swoich dzieci tak jak kiedyś moi rodzice starali się dla mnie. 

     Zamiast więc kupować kalendarz zrobiłam go dla swoich dziewczynek. I tak powstał kalendarz adwentowy w kształcie choinki wykonanej z rolek po papierze toaletowym.

     Przygotowania do jego tworzenia rozpoczęłyśmy razem ze starszą córką. Najpierw poskładałyśmy małe pudełeczka z rolek po papierze toaletowym ...


  ... które następnie pomalowałyśmy. 



      Do napełniania pudełeczek zabrałam się dopiero gdy dzieci poszły spać, bo pewnie brakłoby nam cukierków gdybyśmy zabrały się za to razem :)



     Kolejnym krokiem było przyklejenie gorącym klejem wypełnionych cukierkami pudełeczek do kartonu...


  ... i dorysowanie kilku dekoracyjnych elementów.


     Rano, gdy dziewczynki wstaną, będą miały niespodziankę: 
w ich pokoju zamiast firanki będzie wisiało wypełnione cukierkami drzewko.


Komentarze

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Cukierku, Ty łobuzie

       Cukierek to psotny kotek, który podbił serca wielu dzieci i (na szczęście) nie zmienił tego fakt, że jego przygody zostały szkolną lekturą.

Detektyw Pozytywka

        Nowa seria ćwiczeń na tablicę interaktywną z genial.ly właśnie pojawia się na blogu - nasze lektury .  Mam nadzieję, że chętnie będą z niej korzystali nauczyciele klas początkowych, a także rodzice, którzy będą chcieli przybliżyć swoim pociechom klasykę literatury dziecięcej.

Dziecko na warsztat - Geografa

      W styczniowej edycji Dziecka na warsztat króluje geografia . Na początku (we wrześniu) sądziłam, że będzie to dla mnie jeden z najłatwiejszych tematów, jednak gdy przyszło do przygotowywania zajęć dla dziewczynek okazało się że temat jest bardzo obszerny i trzeba zdecydować się na jakiś jego wycinek. Tylko jaki? Należę do osób niezdecydowanych i wolę jednak narzucone tematy :)

Kaszolina - masa plastyczna z kaszy manny

      Wykonanie masy plastycznej z kaszy manny jest niezwykle proste, a do jej zrobienia potrzebne są tylko dwa składniki: kasza i woda. 

Góra Żar - paralotnie

     W miniony weekend wybraliśmy się na wycieczkę na Górę Żar. Jest to stosunkowo niewysoka (761 m n.p.m.) góra w Beskidach, za to z jej szczytu rozpościerają się niesamowite widoki.

Wyklejanka z kolorowego ryżu

       Kilka dni temu rozpoczęliśmy przygotowania do kolejnego warsztatu w ramach akcji Dziecko na Warsztat. Tym razem omawiamy Australię, a jedną z zabaw było wyklejanie różnymi rodzajami kaszy kangura i misia koala (cały warsztat będzie do zobaczenia już w poniedziałek). Myszce tak bardzo spodobało się to zajęcie, że przygotowałam jego inną wersję.

W co się bawić z dzieckiem na wakacjach?

     Pakując się na wycieczkę za miasto, weekendowy wyjazd czy wakacyjną podróż nie zabieramy ze sobą prawie w ogóle zabawek. Po co zabierać zbędny bagaż skoro tyle rzeczy znajdujących się w okół nas nadaje się do zabawy: są patyki, kamienie, liście i mnóstwo innych darów natury.

Malowanie bibułą

     Tworzymy. Nadal tworzymy i bawimy się kolorami. Pamiętacie nasze malowanie rozpuszczonymi farbami ? Zastanawiałam się czym mogłybyśmy zastąpić farby? Czym mogłybyśmy jeszcze malować za pomocą wody? Bibuła! Bibuła puszcza kolor dużo szybciej niż farby, wystarczy kilka kropel wody i może powstać piękny, kolorowy obraz.

Reksio. Księga wiedzy. Ilustrowany przewodnik dla dzieci.

           Dzieci mają w sobie naturalną ciekawość otaczającego nas świata i chęć zdobywania wiedzy. Wszystko je interesuje, wszystkiego chcą dotknąć, spróbować, poznać. Wszystko jest dla nich nowe, ciekawe i ekscytujące. 

1000 nalepek dla 3-latka

           Nauka przez zabawę jest najlepszą i najprzyjemniejszą formą przyswajania wiedzy przez dzieci, zarówno te mniejsze jak i te trochę większe. Odpowiednio dobrana zabawa wpływa na rozwój dziecka, kształtuje jego wyobraźnię, uczy logicznego myślenia, pobudza aktywność oraz rozwija zainteresowania.

Facebook