Przejdź do głównej zawartości

Polska - kodowanie, wykreślanka i symetria

Polska - kodowanie, wykreślanka i symetria

      W okresie świąt majowych warto przybliżyć dzieciom nieco informacji o Polsce oraz jej symbolach narodowych.


      Przygotowałam dla dziewczyn kilka kart pracy związanych z Polską. Niektóre z nich zrobiłam sama, a część znalazłam w czeluściach Internetu. 

Polska - kodowanie, wykreślanka i symetria

        Zaczęłyśmy zabawę od narysowania zakodowanej flagi polski, a właściwie tylko jej połówki. Aby wykonać całą flagę należy uzupełnić, poprzez symetryczne dorysowanie, jej drugą część. 

        Flaga polski - kodowanie i symetria - karta pracy do pobrania TU

Polska - kodowanie, wykreślanka i symetria

        Myszce bardzo spodobała się także wykreślanka z dziesięcioma hasłami dotyczącymi Polski. Przy okazji hasła: konstytucja powróciłyśmy do naszej ulubionej książki z wierszami dotyczącymi naszego kraju: Poznaję Polskę - wiersze o Polsce. Przeczytałyśmy wiersz o Konstytucji 3 maja, dzięki któremu Myszka dowiedziała się nie tylko co to jest konstytucja i co w sobie zawiera, ale także, że nasza polska konstytucja była drugim tego typu dokumentem podpisanym na świecie, a pierwszym w Europie. 

Poznaję Polskę - wiersze o Polsce

       Polska - wykreślanka - karta pracy do pobrania TU

Polska - kodowanie, wykreślanka i symetria

      Z Internetu ściągnęłam także bardzo ciekawe karty do kodowania z Polską w tle

        Z TEJ strony pobrałam karty do kodowania, gdzie zadania polegają na odczytaniu lub stworzeniu kodu z literowej planszy. 

      Pierwsza karta to odczytywanie wyrazu za pomocą kodu strzałkowego. Kolorowe koło i strzałka obok niego wskazują poszczególne litery, które po ułożeniu tworzą hasło. 

     Druga karta to odczytywanie zakodowanych wyrazów poprzez podążanie za strzałkami. 

      Trzecia karta to przeciwieństwo pierwszej. Tutaj dzieci mają podany wyraz, a ich zadaniem jest zakodowanie go za pomocą kolorowych kółek i strzałek. 

      Myszce spodobał się taki rodzaj kodowania, więc z pewnością przygotuję jej więcej tego typu zadań/zabaw.

Polska - kodowanie, wykreślanka i symetria

Polska - kodowanie, wykreślanka i symetria

       Karty do innego typu kodowania ściągnęłam natomiast z TEJ strony. Zadaniem dziecka jest tu podążanie za wyznaczoną ścieżką wśród liter, które utworzą hasło związane z Polską.

Polska - kodowanie, wykreślanka i symetria

        Zapraszam także do naszego postu z okazji 100 rocznicy odzyskania niepodległości. Tam także znajdziecie wiele ciekawych inspiracji i kart pracy do pobrania dotyczących Polski i symboli narodowych. Są tam puzzle do czytania, godło do kodowania, mapa Polski do uzupełniania, flaga do kodowania oraz orzeł do kolorowania lub wyklejania.

Polska - kodowanie, wykreślanka i symetria

Komentarze

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Detektyw Pozytywka

        Nowa seria ćwiczeń na tablicę interaktywną z genial.ly właśnie pojawia się na blogu - nasze lektury .  Mam nadzieję, że chętnie będą z niej korzystali nauczyciele klas początkowych, a także rodzice, którzy będą chcieli przybliżyć swoim pociechom klasykę literatury dziecięcej.

Cukierku, Ty łobuzie

       Cukierek to psotny kotek, który podbił serca wielu dzieci i (na szczęście) nie zmienił tego fakt, że jego przygody zostały szkolną lekturą.

Galaktyka w słoiku

      Próbowaliście kiedyś zamknąć całą galaktykę w słoiku ? My spróbowaliśmy i wiecie co? Udało nam się! I wcale nie było takie trudne.

Przebiśniegi z wacików

     Piękno jest pojęciem względnym. Dla jednych piękna praca plastyczna wykonana przez dziecko to taka do wykonania której rodzic/nauczyciel wszystko przygotował, równo powycinał elementy i instruował dziecko krok po kroku co ma robić, i jak wszystko posklejać aby praca ładnie prezentowała się na wystawce. Dla innych piękna praca to taka, w której dziecko wszystko zrobiło samo, według własnej inwencji, gdzie kolory niekoniecznie zgadzają się z tym co ma swój pierwowzór w przyrodzie, kreski narysowane niewprawną rączką są krzywe, a wycięta nożyczkami linia bardziej przypomina zygzak niż prostą. 

Kubuś Puchatek i Przyjaciele. Wielka Księga Opowieści.

      "Już pora wstać wyruszyć z domu, przyjaciela spotkać znów. Miły, okrągły, puchaty, bo to jest mój Kubuś, Puchatek Kubuś..." Kto z nas nie zna Misia o Bardzo Małym Rozumku , o którym jest przytoczona powyższa piosenka?

Ilustrowany Atlas Świata dla dzieci - Dookoła Świata

     Uwielbiam podróże.  Australia, Skandynawia, Bałkany, zamki nad Loarą, podróż przez Amerykę Południową, Wielki Kanion, Himalaje, Bali, Meksyk... długo mogłabym wymienić miejsca, które chciałabym odwiedzić,  poznać,  zobaczyć.

Mikołajkowe prezenty - sieci handlowe

     Sieci handlowe prześcigają się w przygotowywaniu oferty na prezenty mikołajkowe. Ja najchętniej zakupy robię jednak w internecie, tłok w sklepach mnie przytłacza i strasznie męczy. Jednak dla tych z Was, którzy preferują tradycyjne zakupy, wolą oglądnąć, dotknąć, sprawdzić kupowany przedmiot przygotowałam zestaw gazetek promocyjnych z zabawkami dla dzieci. 

Kraków - Ogród Doświadczeń

           Gdy w sierpniu poznałam rozpiskę nowej edycji Dziecka na warsztat od razu zaczęłam się zastanawiać co będziemy robić przez najbliższe miesiące. Staram się tak planować warsztaty aby dziewczynki były zadowolone i przy okazji może czegoś się nauczyły. 

Wyklejanka z kolorowego ryżu

       Kilka dni temu rozpoczęliśmy przygotowania do kolejnego warsztatu w ramach akcji Dziecko na Warsztat. Tym razem omawiamy Australię, a jedną z zabaw było wyklejanie różnymi rodzajami kaszy kangura i misia koala (cały warsztat będzie do zobaczenia już w poniedziałek). Myszce tak bardzo spodobało się to zajęcie, że przygotowałam jego inną wersję.

Kaszolina - masa plastyczna z kaszy manny

      Wykonanie masy plastycznej z kaszy manny jest niezwykle proste, a do jej zrobienia potrzebne są tylko dwa składniki: kasza i woda. 

Facebook