Przejdź do głównej zawartości

Polska - kodowanie, wykreślanka i symetria

Polska - kodowanie, wykreślanka i symetria

      W okresie świąt majowych warto przybliżyć dzieciom nieco informacji o Polsce oraz jej symbolach narodowych.


      Przygotowałam dla dziewczyn kilka kart pracy związanych z Polską. Niektóre z nich zrobiłam sama, a część znalazłam w czeluściach Internetu. 

Polska - kodowanie, wykreślanka i symetria

        Zaczęłyśmy zabawę od narysowania zakodowanej flagi polski, a właściwie tylko jej połówki. Aby wykonać całą flagę należy uzupełnić, poprzez symetryczne dorysowanie, jej drugą część. 

        Flaga polski - kodowanie i symetria - karta pracy do pobrania TU

Polska - kodowanie, wykreślanka i symetria

        Myszce bardzo spodobała się także wykreślanka z dziesięcioma hasłami dotyczącymi Polski. Przy okazji hasła: konstytucja powróciłyśmy do naszej ulubionej książki z wierszami dotyczącymi naszego kraju: Poznaję Polskę - wiersze o Polsce. Przeczytałyśmy wiersz o Konstytucji 3 maja, dzięki któremu Myszka dowiedziała się nie tylko co to jest konstytucja i co w sobie zawiera, ale także, że nasza polska konstytucja była drugim tego typu dokumentem podpisanym na świecie, a pierwszym w Europie. 

Poznaję Polskę - wiersze o Polsce

       Polska - wykreślanka - karta pracy do pobrania TU

Polska - kodowanie, wykreślanka i symetria

      Z Internetu ściągnęłam także bardzo ciekawe karty do kodowania z Polską w tle

        Z TEJ strony pobrałam karty do kodowania, gdzie zadania polegają na odczytaniu lub stworzeniu kodu z literowej planszy. 

      Pierwsza karta to odczytywanie wyrazu za pomocą kodu strzałkowego. Kolorowe koło i strzałka obok niego wskazują poszczególne litery, które po ułożeniu tworzą hasło. 

     Druga karta to odczytywanie zakodowanych wyrazów poprzez podążanie za strzałkami. 

      Trzecia karta to przeciwieństwo pierwszej. Tutaj dzieci mają podany wyraz, a ich zadaniem jest zakodowanie go za pomocą kolorowych kółek i strzałek. 

      Myszce spodobał się taki rodzaj kodowania, więc z pewnością przygotuję jej więcej tego typu zadań/zabaw.

Polska - kodowanie, wykreślanka i symetria

Polska - kodowanie, wykreślanka i symetria

       Karty do innego typu kodowania ściągnęłam natomiast z TEJ strony. Zadaniem dziecka jest tu podążanie za wyznaczoną ścieżką wśród liter, które utworzą hasło związane z Polską.

Polska - kodowanie, wykreślanka i symetria

        Zapraszam także do naszego postu z okazji 100 rocznicy odzyskania niepodległości. Tam także znajdziecie wiele ciekawych inspiracji i kart pracy do pobrania dotyczących Polski i symboli narodowych. Są tam puzzle do czytania, godło do kodowania, mapa Polski do uzupełniania, flaga do kodowania oraz orzeł do kolorowania lub wyklejania.

Polska - kodowanie, wykreślanka i symetria

Komentarze

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Detektyw Pozytywka

        Nowa seria ćwiczeń na tablicę interaktywną z genial.ly właśnie pojawia się na blogu - nasze lektury .  Mam nadzieję, że chętnie będą z niej korzystali nauczyciele klas początkowych, a także rodzice, którzy będą chcieli przybliżyć swoim pociechom klasykę literatury dziecięcej.

Wielki skarbiec bajek

      Czerwony Kapturek, Jaś i Małgosia, Kopciuszek, Królewna Śnieżka i 7 krasnoludków - któż z nas nie zna tych bajek? Pamiętam jak chodziłyśmy z siostrą spać do babci, która wieczorami przenosiła nas w magiczny świat bajek. Jakoś wówczas nie było straszne to, że aby wydostać Babcię i Czerwonego Kapturka z brzucha wilka trzeba było mu rozciąć brzuch. Baba Jaga, która spłonęła w piecu przeznaczonym dla Jasia, także nie przerażała. 

Wachlarz z piórek DIY

Wachlarz z piórek DIY         Wachlarz z piórek DIY zrobiłyśmy z dziewczynkami w ramach przygotowania lekcji dla trzeciej klasy o uczuciach i Japonii. 

Cukierku, Ty łobuzie

       Cukierek to psotny kotek, który podbił serca wielu dzieci i (na szczęście) nie zmienił tego fakt, że jego przygody zostały szkolną lekturą.

Ciastolina bez gotowania

       Bardzo lubimy bawić się różnego rodzaju masami plastycznymi . Masa plastyczna to nie tylko świetna zabawa, ale także bardzo dobre ćwiczenie wpływające na rozwój mowy, z czym nadal walczymy. 

Wiersze na długie wieczory

    " - Dziadku, dziadku,      Posiedź ze mną,      Opowiedz mi bajkę senną.      Senną , ciemną i przyjemną."

Kaszolina - masa plastyczna z kaszy manny

      Wykonanie masy plastycznej z kaszy manny jest niezwykle proste, a do jej zrobienia potrzebne są tylko dwa składniki: kasza i woda. 

Galaktyka w słoiku

      Próbowaliście kiedyś zamknąć całą galaktykę w słoiku ? My spróbowaliśmy i wiecie co? Udało nam się! I wcale nie było takie trudne.

22 kwietnia Dzień Ziemi

     22 kwietnia obchodzony jest światowy dzień Ziemi z tej okazji zebrałam dla swoich uczniów (dla Was i Waszych uczniów także) kilka filków, ciekawostek i gier zwiazanych z ekologią.

Poznajemy kontynenty

     Podróże to nasza pasja. Na dysku czeka na opublikowanie i opisanie wiele zdjęć z naszych wakacyjnych wojaży.  Niestety domowy budżet z gumy nie jest, podobnie zresztą jak czas, więc powracamy do naszych podróży palcem po mapie w ramach projektu Mali Podróżnicy . 

Facebook