Dzień Dziecka zbliża się wielkimi krokami, a najlepszym prezentem jaki możemy podarować dziecku jest książka, a szczególnie wartościowa książka.
Jak dawniej żyły dzieci
Czy zastanawialiście się kiedyś jak żyły dzieci 1000, 5000, a nawet 17000 lat temu? Dzięki książce Jak dawniej żyły dzieci wszyscy możemy się dowiedzieć jak wyglądało życie paleolicie, w starożytnym Egipcie, czy nieco później, w epoce Wikingów. Ta książka to prawdziwy wehikuł czasu, dzięki któremu wybierzemy się w przeszłość i poznamy dawne cywilizacje i kultury, które ukształtowały nasz świat.
Żyjąca w paleolicie Mat pokazuje nam fascynujące malowidła naskalne i zaprezentuje najnowszą kolekcję ubrań ze skór mamutów. Hanisz prowadzi was po sumeryjskim mieście Ur i uczy grać w jedną z pierwszych gier planszowych. Z Arą ze starożytnego Egiptu poznajemy świat faraonów – zwiedzamy piramidy i uczymy się czytać hieroglify. Ki z plemienia Olmeków wyjaśnia, skąd się wzięła gumowa piłka i jak przyrządzić pitną czekoladę. Suiko przedstawia nas szogunowi i samurajom na dworze cesarza Japonii, a Freya zaprasza na ucztę wikingów. To będzie niesamowita, zabawna i pouczająca podróż w czasie.
Jak dawniej żyły dzieci to kolejna propozycja serii Chcę wiedzieć. Akademia Mądrego Dziecka, skierowanej do uczniów.
Ciekawie przedstawione fakty okraszone oryginalnymi ilustracjami pobudzą ciekawość współczesnych dzieci tym w jak żyli ich rówieśnicy przed wiekami.
Pięknie się różnimy
To książka z serii Akademia Mądrego Dziecka. Chcę wiedzieć, która powinna się znaleźć w każdej biblioteczce. To pozycja obowiązkowa do przeczytania nie tylko przez każde dziecko, ale także (a może przede wszystkim) przez każdego dorosłego!
Na kolejnych stronach książki mamy okazję poznać uczniów niezwykłej szkoły, każdy z nich jest inny i każdy wyjątkowy. Inaczej wyglądają, mają różne upodobania, zdolności i charaktery. Jedni są mniej sprawni, inni wolniej się uczą, jeszcze inni pochodzą z odległych stron świata, ubierają się inaczej lub mówią z akcentem. Uczniowie prezentują różne płcie, modele rodzin, kultury i wierzenia. Dzieciaki uświadamiają czytelnikom, że świat jest wspaniale urozmaicony właśnie dzięki temu, że pięknie się różnimy, choć mamy ze sobą wiele wspólnego - odczuwamy podobne emocje i często lubimy te same rzeczy.
Pięknie się różnimy uczy, na czym polega niepełnosprawność fizyczna i intelektualna, pomaga też zwalczać szkodliwe stereotypy, m.in. dotyczące ról społecznych czy podziałów na „chłopięce” i „dziewczęce”. Uświadamia, że rodziną można być na wiele sposobów – ważne, by czuć się kochanym i otoczonym opieką.
Pięknie się uczymy to lekcja tolerancji, którą powinien odrobić każdy z nas! Świat jest pełen różnych ludzie, ale ważne by wszystkich szanować, traktować innych miło, a różnice wykorzystać do tego, by nauczyć się czegoś od siebie nawzajem.
Bardzo ciekawy blog ;)
OdpowiedzUsuńNa dzień dziecka kupuje prezenciki na Pandzie, mega urocze i słodziutkie i do dziecka można dostosować takie osobiste bardzo https://prezentpanda.pl/16-prezenty-dla-dziecka
OdpowiedzUsuń