Przejdź do głównej zawartości

Czytam sobie. Pierwsza klasa!


      O serii książek Czytam sobie pisałam już wielokrotnie na blogu. Są z nami już od prawie 5 lat i cały czas niezmiennie nas zachwycają. Nasza kolekcja pozycji z tej serii wynosi już prawie 30 egzemplarzy i ciągle się rozrasta.

        W tym roku szkolnym zapisałam także swoich pierwszaków do projektu Czytam sobie. Pierwsza klasa!, który jest realizowany właśnie na podstawie tych świetnie nadających się do rozpoczęcia przygody z czytaniem książek. 

     Jako, że realizacja projektu przypadła nam na czas nauki zdalnej przygotowywałam do swoich uczniów interaktywne lekcje dotyczące poszczególnych tytułów.

       Każda lekcja zaczynała się od przeczytania przeze mnie książki, następnie rozmawialiśmy o jej treści i rozwiązywaliśmy zadania zgodne z jej tematyką. Na koniec jeszcze było koło losujące zadanie domowe.

      Pierwszą z omawianych przez nas wspólnie książek była Walizka pana Hanumana. 

Zadania do wykonania:

- czytanie i dzielenie na sylaby wyrazów znajdujących się w walizce

- oglądanie krótkiego filmu o iluzjach

- wykonanie własnej iluzji optycznej

- poznawanie najważniejszych cech ogłoszenia i układanie ogłoszenia dotyczącego zagubionej walizki

- poznanie szyfru i odkodowywanie zakodowanego wyrazu oraz kodowanie swojego imienia


Awantura w śmietniku

Zadania do wykonania:

- wykreślanka - bohaterowie książki

- escape room Ratunek dla Ziemi: test na spostrzegawczość, sekwencje, bajka ekologiczna i test jej zrozumienia, segregacja odpadów


Nelka i piesek Fafik

Zadania do wykonania:

- przymiotniki, jaki jest Fafik?

- puzzle

- memo - rasy psów


O Zofii, co zbierała kolory

Zadania do wykonania:

- koło fortuny - pytania do tekstu

- wykreślanka - kolory

- łączenie kolorów - quiz

- kolorowanka


Komentarze

  1. To ulubiona seria Tygrysa. Na ten moment na lepsze książeczki do pierwszego czytania nie trafiliśmy.

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Detektyw Pozytywka

        Nowa seria ćwiczeń na tablicę interaktywną z genial.ly właśnie pojawia się na blogu - nasze lektury .  Mam nadzieję, że chętnie będą z niej korzystali nauczyciele klas początkowych, a także rodzice, którzy będą chcieli przybliżyć swoim pociechom klasykę literatury dziecięcej.

Wielki skarbiec bajek

      Czerwony Kapturek, Jaś i Małgosia, Kopciuszek, Królewna Śnieżka i 7 krasnoludków - któż z nas nie zna tych bajek? Pamiętam jak chodziłyśmy z siostrą spać do babci, która wieczorami przenosiła nas w magiczny świat bajek. Jakoś wówczas nie było straszne to, że aby wydostać Babcię i Czerwonego Kapturka z brzucha wilka trzeba było mu rozciąć brzuch. Baba Jaga, która spłonęła w piecu przeznaczonym dla Jasia, także nie przerażała. 

Wachlarz z piórek DIY

Wachlarz z piórek DIY         Wachlarz z piórek DIY zrobiłyśmy z dziewczynkami w ramach przygotowania lekcji dla trzeciej klasy o uczuciach i Japonii. 

Cukierku, Ty łobuzie

       Cukierek to psotny kotek, który podbił serca wielu dzieci i (na szczęście) nie zmienił tego fakt, że jego przygody zostały szkolną lekturą.

Ciastolina bez gotowania

       Bardzo lubimy bawić się różnego rodzaju masami plastycznymi . Masa plastyczna to nie tylko świetna zabawa, ale także bardzo dobre ćwiczenie wpływające na rozwój mowy, z czym nadal walczymy. 

Wiersze na długie wieczory

    " - Dziadku, dziadku,      Posiedź ze mną,      Opowiedz mi bajkę senną.      Senną , ciemną i przyjemną."

Kaszolina - masa plastyczna z kaszy manny

      Wykonanie masy plastycznej z kaszy manny jest niezwykle proste, a do jej zrobienia potrzebne są tylko dwa składniki: kasza i woda. 

Galaktyka w słoiku

      Próbowaliście kiedyś zamknąć całą galaktykę w słoiku ? My spróbowaliśmy i wiecie co? Udało nam się! I wcale nie było takie trudne.

22 kwietnia Dzień Ziemi

     22 kwietnia obchodzony jest światowy dzień Ziemi z tej okazji zebrałam dla swoich uczniów (dla Was i Waszych uczniów także) kilka filków, ciekawostek i gier zwiazanych z ekologią.

Poznajemy kontynenty

     Podróże to nasza pasja. Na dysku czeka na opublikowanie i opisanie wiele zdjęć z naszych wakacyjnych wojaży.  Niestety domowy budżet z gumy nie jest, podobnie zresztą jak czas, więc powracamy do naszych podróży palcem po mapie w ramach projektu Mali Podróżnicy . 

Facebook