Przejdź do głównej zawartości

Gry do plecaka


      Pamiętacie świetną serię Gier do plecaka wydaną w zeszłym roku przez wydawnictwo Egmont? Jeśli nie to zachęcam Was serdecznie do zapoznania się z nimi - Gry do plecaka


      Są to gry niewielkich rozmiarów, ale za to z dużym potencjałem. Za ładną, przyciągającą wzrok, kolorową grafiką idzie w parze także bardzo wysoka jakość ich wykonania, co jest bardzo charakterystyczną cechą wszystkich gier tego wydawnictwa. 

       Poręczne opakowania idealnie nadają się, dokładnie tak jak przedstawia tytuł serii, do plecaka, torby, walizki, czy nawet małej sakwy rowerowej. Dzięki temu gry możemy zabrać ze sobą dosłownie wszędzie, w daleką samolotową podróż, na górskie szlaki, a także na piknik do parku.

     Przed nadchodzącymi wakacjami seria wzbogaciła się o kolejne dwa niezwykle wciągające tytuły: Łap za słówka oraz Szkoła latania.

       Kajko i kokosz - Szkoła latania


     Szkoła latania to gra karciana, która nawiązuje do jednej z najpopularniejszych serii komiksowych w Polsce. Kajko i Kokosz od lat bawią wielbicieli komiksów, a teraz wkraczają także w świat gier. 

      Gra daje możliwość rozegrania jej w dwóch wariantach: łatwiejszym dla dzieci i nieco trudniejszym dla trochę starszych graczy. 

       Zadaniem graczy (w obu wersjach) jest wykorzystanie siły swoich postaci i pokonanie rywali. W swojej turze zagrywa kartę z ręki, mówiąc na głos jej wartość. Jednocześnie można wyłożyć od 1 do 3 kart, ważne jednak aby wszystkie miały taką samą wartość i ich wartość była wyższa od kart zagranych przez poprzedniego gracza.  Gracz, który nie może zagrać karty musi zabrać ze stołu wszystkie znajdujące się na stosie karty i odłożyć je na bok, jako swoje punkty karne. Wygrywa gracz  z najmniejszą ilością punktów karnych. 

        Gra jest na tyle prosa, że bez problemów mogą grać w nią dzieci, fajnie się bawiąc, a jednocześnie ćwicząc wartości liczb oraz dodawanie, a nawet mnożenie przez 2 i 3.

       W wersji bardziej zaawansowanej do gry wkraczają także kafelki przedmiotów - po jednym dla każdego z graczy. Dzięki nim gracze otrzymują dodatkowe "moce", np. maczuga sprawia, że para takich samych kart jest warta tyle co trzy karty; latający kufer pozwala zagrać równocześnie trzy karty o kolejnych wartościach, a miotła daje możliwość użycia jednocześnie dowolnej liczby kart o wartościach od 1 do 5. Przedmioty w ciekawy sposób urozmaicają rozgrywkę, czyniąc ją jeszcze bardziej zaciętą i nieprzewidywalną.



      Łap z słówka


     Łap za słówka - to karciana wersja popularnej gry słownej o tym samym tytule, o której kiedyś już pisaliśmy - Łap za słówka

     Podczas rundy gracze odkrywają jedną kategorię oraz dwie litery. Zadanie jest z pozoru proste - należy znaleźć słowa, które pasują do przedstawionej kategorii i zawierają dwie wskazane litery (obojętnie w jakiej kolejności). Punkty zdobywają jednak tylko Ci gracze, którzy ułożą hasła unikalne, takie które nie pojawiły się u żadnego innego przeciwnika. 

     Gra zapewnia nie tylko świetną zabawę, ale także wzbogaca słownictwo, rozwija kreatywne myślenie i wyobraźnię. 

        Gry do plecaka już w zeszłym roku skradły nasze serca, a kolejne propozycje tylko potwierdzają fakt, że jest to prawdziwa miłość, a nie przelotne zauroczenie.




Komentarze

  1. Ja dopiero teraz zetknęłam się z tą serią ale też bardzo przypadła mi do gustu także muszę nadrobić zaległości z zeszłego roku:)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Polecamy, szczególnie Lato z komarami - u nas hit!

      Usuń
    2. Dzięki! Gier co prawda mamy sporo ale jak gdzieś wyjeżdżamy to zawsze jesteśmy tak zapakowani, że większych planszówek nie ma gdzie upchnąć. Przyda się nam parę mniejszych tytułów :)

      Usuń
  2. Polecenia gier zawsze są cenne. Trudno przekopać się przez ofertę wszytskich wydawnictw.

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Detektyw Pozytywka

        Nowa seria ćwiczeń na tablicę interaktywną z genial.ly właśnie pojawia się na blogu - nasze lektury .  Mam nadzieję, że chętnie będą z niej korzystali nauczyciele klas początkowych, a także rodzice, którzy będą chcieli przybliżyć swoim pociechom klasykę literatury dziecięcej.

Dziecko na warsztat - Matematyka

      Matematyka - królowa nauk . Nie mogło jej więc zabraknąć także w Dziecku na warsztat.  

Dziecko na warsztat - Geografa

      W styczniowej edycji Dziecka na warsztat króluje geografia . Na początku (we wrześniu) sądziłam, że będzie to dla mnie jeden z najłatwiejszych tematów, jednak gdy przyszło do przygotowywania zajęć dla dziewczynek okazało się że temat jest bardzo obszerny i trzeba zdecydować się na jakiś jego wycinek. Tylko jaki? Należę do osób niezdecydowanych i wolę jednak narzucone tematy :)

Kaszolina - masa plastyczna z kaszy manny

      Wykonanie masy plastycznej z kaszy manny jest niezwykle proste, a do jej zrobienia potrzebne są tylko dwa składniki: kasza i woda. 

Wyklejanka z kolorowego ryżu

       Kilka dni temu rozpoczęliśmy przygotowania do kolejnego warsztatu w ramach akcji Dziecko na Warsztat. Tym razem omawiamy Australię, a jedną z zabaw było wyklejanie różnymi rodzajami kaszy kangura i misia koala (cały warsztat będzie do zobaczenia już w poniedziałek). Myszce tak bardzo spodobało się to zajęcie, że przygotowałam jego inną wersję.

Cukierku, Ty łobuzie

       Cukierek to psotny kotek, który podbił serca wielu dzieci i (na szczęście) nie zmienił tego fakt, że jego przygody zostały szkolną lekturą.

Góra Żar - paralotnie

     W miniony weekend wybraliśmy się na wycieczkę na Górę Żar. Jest to stosunkowo niewysoka (761 m n.p.m.) góra w Beskidach, za to z jej szczytu rozpościerają się niesamowite widoki.

Galaktyka w słoiku

      Próbowaliście kiedyś zamknąć całą galaktykę w słoiku ? My spróbowaliśmy i wiecie co? Udało nam się! I wcale nie było takie trudne.

W co się bawić z dzieckiem na wakacjach?

     Pakując się na wycieczkę za miasto, weekendowy wyjazd czy wakacyjną podróż nie zabieramy ze sobą prawie w ogóle zabawek. Po co zabierać zbędny bagaż skoro tyle rzeczy znajdujących się w okół nas nadaje się do zabawy: są patyki, kamienie, liście i mnóstwo innych darów natury.

Malowanie bibułą

     Tworzymy. Nadal tworzymy i bawimy się kolorami. Pamiętacie nasze malowanie rozpuszczonymi farbami ? Zastanawiałam się czym mogłybyśmy zastąpić farby? Czym mogłybyśmy jeszcze malować za pomocą wody? Bibuła! Bibuła puszcza kolor dużo szybciej niż farby, wystarczy kilka kropel wody i może powstać piękny, kolorowy obraz.

Facebook