Przejdź do głównej zawartości

Batyskaf - podwodna przygoda

Batyskaf - Granna

      Marzyła Wam się kiedyś podwodna przygoda? Nurkowanie w głębokich wodach pełnych niecodziennych zwierząt? Teraz macie taką okazję i to bez wychodzenia z domu! 


      Wszyscy Ci, którzy chcieliby poznać podwodny świat i żyjące w nim stworzenia, a nie mają okazji wybrać się w morską czy oceaniczną głębinę powinni sięgnąć po grę Batyskaf wydawnictwa Granna. Jest to gra, która zwyciężyła IV edycję konkursu "Wymyśl grę, zostań autorem Granny".

          Uczestnicy gry mają niepowtarzalną okazję wsiąść do batyskafu i udać się w głąb oceanicznej toni, aby zrobić zdjęcia niezwykle rzadkim i fascynującym stworzeniom żyjącym głęboko pod wodą.

       Gra przyciąga uwagę już samym wykonaniem, żywe kolory podwodnej głębi oraz zwierząt, które nawet pomimo swoich drapieżnych skłonności (oczywiście nie wszystkie, ale ze strony żarłacza białego raczej nie można spodziewać się przyjaznych zamiarów) wyglądają bardzo sympatycznie, zachęcają do zanurzania się w podwodne odmęty i robienia im pięknych zdjęć. Całość wykonana jest z niezwykłą starannością, a gruby karton zarówno planszy, zwierząt, jak i batyskafów z pewnością bez szwanku przetrwa wiele rozgrywek.


      Co należy zrobić aby móc się zanurzyć na odpowiednią głębokość i zrobić zdjęcie wybranemu zwierzątku? Trzeba uzbierać odpowiednią ilość tlenu. Co prawda płyniemy batyskafem, a nie na wdechu, ale jednak tlen będzie nam niezbędny. Przy każdej kolejce gracz zabiera ze stosu kart jedną kartę z tlenem i decyduje co chce zrobić w następnej kolejności: zanurzyć się na wybraną głębokość, zrobić zdjęcie i wrócić czy dobrać dodatkową kartę tlenu. Aby się zanurzyć na upatrzoną przez nas głębokość  dobrze jest mieć wystarczającą ilość bąbelków z tlenem także na wynurzenie, jednak nie jest to konieczne. Możemy zaryzykować i do następnej kolejki pozostać w strefie ryzyka. Jeśli przy następnym ruchu dobierzemy kartę pozwalającą nam wypłynąć na powierzchnię podjęte przez nas ryzyko zostanie wynagrodzone dwoma dodatkowymi kartami tlenu. Jeśli jednak będziemy mieli mniej szczęścia i zabraknie nam bąbelków, aby się wynurzyć, musimy oddać zwierzątko na głębokość, w którem ono żyje i ratować się wynurzaniem awaryjnym.  


Batyskaf - Granna


Batyskaf - Granna


Batyskaf - Granna

Batyskaf - Granna

Batyskaf - Granna

      Grę wygrywa ten z graczy, który uzbiera jak najciekawsze fotografie zwierząt i uzbiera najwięcej pereł.

       Gra Batyskaf ma w  sobie nie tylko element rozrywkowy, ale także posiada kila cech edukacyjnych:

- uczy dzieci planowania, podejmowania ryzyka i związanych z nim konsekwencji

- ćwiczy umiejętności matematyczne - na każdej karcie jest przedstawiona nie tylko cyfra odpowiadająca ilości bąbelków tlenu jakie otrzymujemy, ale także narysowana taka sama ich ilość, dzięki czemu młodsze dzieci mogą ćwiczyć rozpoznawanie cyfr. Dodatkowo dzieci mają możliwość nauki dodawania, muszą policzyć ile tlenu jest im potrzebne do zanurzenia i wynurzenia się z wody, a jeśli mają problem ile jest na przykład 5 + 6 to mogą policzyć bąbelki i ułatwić sobie zadanie. 

- ćwiczy rozpoznawanie zwierząt morskich - nie tylko mamy możliwość dowiedzieć się jakie zwierzęta żyją na jakich głębokościach, ale także poznać ich charakterystykę dzięki krótkim wierszykom opisującym każde z nich.


Batyskaf - Granna


Batyskaf - Granna

Batyskaf - Granna

       Dziewczyny chętnie sięgają po Batyskaf i mimo tego, że gra jest przeznaczona dla dzieci od 7 lat, 5 letnia Kruszynka także radzi sobie z nią całkiem nieźle. Kolorowy, podwodny świat po prostu nie pozwala przejść koło siebie obojętnie, szczególnie moim dzieciom, które uwielbiają nurkować i oglądać barwne rybki pływające przy chorwackim wybrzeżu. Dzięki grze teraz także osoby takie jak ja, czyli nie wyobrażające sobie w ogóle zanurzenia głowy w wodzie, mogą oddać się podwodnej przygodzie!

      Bardzo dziękujemy wydawnictwu Granna za możliwość recenzji gry.

http://projektgrajmy.blogspot.com/

Komentarze

  1. Kolejna fajna propozycja :) Masz sporo gier :)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Mamy baaardzo dużo gier, i tak nie wszystkie pokazuję na blogu.

      Usuń
  2. I od razu morska głębina robi się ciekawsza:D
    pozdrawiam serdecznie znad filiżanki kawy:)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Dla mnie zawsze była ciekawa, teraz stała się za to bardziej dostępna :)

      Usuń
  3. Już sama grafika zachęca do gry :)

    OdpowiedzUsuń
  4. Gra się świetnie prezentuje :)

    OdpowiedzUsuń
  5. Dzięki tej grze można dużo się dowiedzieć o podwodnym świecie.

    Pozdrawiam

    OdpowiedzUsuń
  6. Twórcy gry zadbali o każdy szczegół.

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Detektyw Pozytywka

        Nowa seria ćwiczeń na tablicę interaktywną z genial.ly właśnie pojawia się na blogu - nasze lektury .  Mam nadzieję, że chętnie będą z niej korzystali nauczyciele klas początkowych, a także rodzice, którzy będą chcieli przybliżyć swoim pociechom klasykę literatury dziecięcej.

Dziecko na warsztat - Matematyka

      Matematyka - królowa nauk . Nie mogło jej więc zabraknąć także w Dziecku na warsztat.  

Dziecko na warsztat - Geografa

      W styczniowej edycji Dziecka na warsztat króluje geografia . Na początku (we wrześniu) sądziłam, że będzie to dla mnie jeden z najłatwiejszych tematów, jednak gdy przyszło do przygotowywania zajęć dla dziewczynek okazało się że temat jest bardzo obszerny i trzeba zdecydować się na jakiś jego wycinek. Tylko jaki? Należę do osób niezdecydowanych i wolę jednak narzucone tematy :)

Kaszolina - masa plastyczna z kaszy manny

      Wykonanie masy plastycznej z kaszy manny jest niezwykle proste, a do jej zrobienia potrzebne są tylko dwa składniki: kasza i woda. 

Cukierku, Ty łobuzie

       Cukierek to psotny kotek, który podbił serca wielu dzieci i (na szczęście) nie zmienił tego fakt, że jego przygody zostały szkolną lekturą.

Wyklejanka z kolorowego ryżu

       Kilka dni temu rozpoczęliśmy przygotowania do kolejnego warsztatu w ramach akcji Dziecko na Warsztat. Tym razem omawiamy Australię, a jedną z zabaw było wyklejanie różnymi rodzajami kaszy kangura i misia koala (cały warsztat będzie do zobaczenia już w poniedziałek). Myszce tak bardzo spodobało się to zajęcie, że przygotowałam jego inną wersję.

Góra Żar - paralotnie

     W miniony weekend wybraliśmy się na wycieczkę na Górę Żar. Jest to stosunkowo niewysoka (761 m n.p.m.) góra w Beskidach, za to z jej szczytu rozpościerają się niesamowite widoki.

Galaktyka w słoiku

      Próbowaliście kiedyś zamknąć całą galaktykę w słoiku ? My spróbowaliśmy i wiecie co? Udało nam się! I wcale nie było takie trudne.

W co się bawić z dzieckiem na wakacjach?

     Pakując się na wycieczkę za miasto, weekendowy wyjazd czy wakacyjną podróż nie zabieramy ze sobą prawie w ogóle zabawek. Po co zabierać zbędny bagaż skoro tyle rzeczy znajdujących się w okół nas nadaje się do zabawy: są patyki, kamienie, liście i mnóstwo innych darów natury.

Malowanie bibułą

     Tworzymy. Nadal tworzymy i bawimy się kolorami. Pamiętacie nasze malowanie rozpuszczonymi farbami ? Zastanawiałam się czym mogłybyśmy zastąpić farby? Czym mogłybyśmy jeszcze malować za pomocą wody? Bibuła! Bibuła puszcza kolor dużo szybciej niż farby, wystarczy kilka kropel wody i może powstać piękny, kolorowy obraz.

Facebook