Przejdź do głównej zawartości

Kaczuszka z bibuły


     W zeszłym roku Myszka dostała od cioci Asi książeczkę "Polska Tradycja - Prace ręczne na wiosnę". Poprzedniej wiosny zbyt dużo się działo w naszym życiu żebyśmy w ogóle miały czas
do niej sięgnąć, a poza tym dziewczynki były chyba jeszcze za małe na takie zabawy. Do tej pory książeczka przeleżała  na półce, ale wczoraj ją wyjęłam i  chciałam poszukać jakieś prostej ozdoby, którą moglibyśmy zrobić na święta. Wybór padł na łańcuch z pisanek i dzwoneczków. Zanim Myszka wróciła z przedszkola tatuś powycinał z papieru kolorowego paski, żeby ułatwić nam zadanie. Niestety dziewczynki w ogóle nie miały ochoty współpracować, zalały cały stół klejem i były z siebie bardzo zadowolone więc trzeba było porzucić (przynajmniej na razie) ten pomysł. 

     Dziś spróbowałam jeszcze raz, ale wybrałam coś prostszego - kaczuszkę z bibuły. Tym razem wybór okazał się trafny, bo dziewczynki bardzo chętnie przystąpiły do pracy (a może po prostu miały lepszy dzień). 

     Zanim Myszka wróciła z przedszkola przygotowałam już kółka wycięte z żółtej bibuły. Potrzebne nam było około 30 kółek mniejszych i 30 kółek większych. Mniejsze kółka były wielkości otworu z kubka, a większe z miseczki. 


     Następnie zabrałyśmy się za nacinanie brzegów. Najpierw  Myszka wycinała sama ...


     ... później zrobiła szybki kurs Kruszynce...


     ... a na koniec przytrzymywała jej kółka, aby Mała mogła sama nacinać ich brzegi.



     Gdy wszystkie kółka były już ponacinane zszyłyśmy małe z małymi, a duże z dużymi. Nitka trochę targała bibułę i nam uciekała więc pomogłyśmy sobie nieznacznie klejem na gorąco. Kropelka przy nitce na pierwszym i ostatnim krążku wystarczyła.


          Ze zszytych kółek uformowałyśmy 2 pompony.


     Następnie przyszła kolej na wycięcie dzióbka, nóżek i oczek.


     Na koniec wszystko trzeba było posklejać w jedną całość. Myślę, że klej biurowy by w zupełności wystarczył do połączenia wszystkich elementów, ale my bardzo lubimy klej na gorąco więc tym razem także jego użyłyśmy.

     2 sekundy schnięcia i kaczuszka mogła rozgościć się na naszym świątecznym stole.



Komentarze

  1. Papierowa, a wygląda bardzo puszyście! Miło popatrzeć na tą współpracę sióstr, choćby na zdjęciu ;)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Na szczęście coraz lepiej się dogadują, już mogę wyjść do łazienki bez obawy, ze ktoś zginie w międzyczasie :)

      Usuń
  2. Cudownie Wam wyszła kaczuszka, dumnie stoi na stole :)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Co najważniejsze 24 godziny później jeszcze żyje :)

      Usuń
  3. Skąd Ty bierzesz te pomysły to nie wiem..świetny :)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Ten pomysł jest akurat z książki "Polska Tradycja - Prace ręczne na wiosnę".

      Usuń
  4. fantastyczne!!! po prostu mega :)

    OdpowiedzUsuń
  5. Jaka przyjazna jest ta kaczuszka :)

    OdpowiedzUsuń
  6. Jakie urocze.
    Ja mam na półce z tej serii prace na zimę i ozdoby bożonarodzeniowe. Polecam - mnóstwo pomysłów, w tym też tradycyjnych ozdób. Po Twoim poście chyba skuszę się na książeczki na kolejne pory roku.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. O, to chyba muszę uzupełnić kolekcję. Na razie mam tylko tą jedną pozycję.

      Usuń
  7. Ale śliczna i cudowna :) Piękna ozdoba, nie tylko dla najmłodszych :)

    OdpowiedzUsuń
  8. Jako dziecko bardzo lubiłam robić "coś z niczego" :) kaczuszka jest cudowna!

    OdpowiedzUsuń
  9. Cudowny pomysł, kaczuszka wygląda super i będzie świetną ozdobą na świątecznym stole ;)

    OdpowiedzUsuń
  10. Młody zobaczył kaczuszkę i rzekł "o jaka słodka kaczuszka, no zobacz jaka urocza!" :D To chyba najlepsze świadectwo, że faktycznie jest cudna :-)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. To jak Mlody wystawił nam taką opinię to jesteśmy bardzo dumne z siebie :)

      Usuń
  11. Bardzo mi się podoba. Lena kocha ptaki a kaczuszki nie mamy wiec napewno zgapimy.

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Cukierku, Ty łobuzie

       Cukierek to psotny kotek, który podbił serca wielu dzieci i (na szczęście) nie zmienił tego fakt, że jego przygody zostały szkolną lekturą.

Detektyw Pozytywka

        Nowa seria ćwiczeń na tablicę interaktywną z genial.ly właśnie pojawia się na blogu - nasze lektury .  Mam nadzieję, że chętnie będą z niej korzystali nauczyciele klas początkowych, a także rodzice, którzy będą chcieli przybliżyć swoim pociechom klasykę literatury dziecięcej.

Jeże z ziemniaków i makaronu - jesienna praca plastyczna dla przedszkolaków

Jeż z ziemniaków i makaronu - jesienna praca plastyczna dla przedszkolaków       Od miesiąca bawię się i tworzę już nie tylko ze swoimi dziećmi, ale także z przedszkolakami. Moje dziewczyny mają ostatnio coraz mniej czasu na różnego rodzaju prace plastyczne, a jeśli już znajdą wolną chwilę to wolą ją spędzić na tańcu lub zabawach w ogródku niż poświęcić czas na stworzenie jakiegoś artystycznego dzieła. 

Wyklejanka z kolorowego ryżu

       Kilka dni temu rozpoczęliśmy przygotowania do kolejnego warsztatu w ramach akcji Dziecko na Warsztat. Tym razem omawiamy Australię, a jedną z zabaw było wyklejanie różnymi rodzajami kaszy kangura i misia koala (cały warsztat będzie do zobaczenia już w poniedziałek). Myszce tak bardzo spodobało się to zajęcie, że przygotowałam jego inną wersję.

Kaszolina - masa plastyczna z kaszy manny

      Wykonanie masy plastycznej z kaszy manny jest niezwykle proste, a do jej zrobienia potrzebne są tylko dwa składniki: kasza i woda. 

Polska - kodowanie, wykreślanka i symetria

Polska - kodowanie, wykreślanka i symetria       W okresie świąt majowych warto przybliżyć dzieciom nieco informacji o Polsce oraz jej symbolach narodowych .

Tablice manipulacyjne - matematyka online

        Nauka zdalna wprowadziła wiele zmian w życiu każdego ucznia, rodzica i nauczyciela. Dla mnie była to bardzo duża zmiana na plus, dawni nie nauczyłam się tak wiele jak podczas ostatnich miesięcy.

Asiunia

      Asiunia to mała, pięcioletnia dziewczynka, której szczęśliwe dzieciństwo kończy się w dniu, gdy w czasie wojny Niemcy zabierają jej mamę z domu.

Syrenka warszawska - praca plastyczna

Syrenka warszawska - praca plastyczna       Myszka kocha syrenki. I nie ma dla niej większej różnicy czy jest to Syrenka Ariel czy Syrenka Warszawska .

Masa plastyczna z mydła w płynie

Masa plastyczna z mydła w płynie       Dwuskładnikowa masa plastyczna , którą można zrobić w domu w przeciągu minuty, czy to możliwe? Oczywiście!

Facebook