Przejdź do głównej zawartości

Afryka dzika dawno odkryta

   
     Jak już wspominałam w poprzednim poście temat Afryki bardzo nas ostatnio wciągnął więc dziś przedstawiam kolejną część zabaw związanych z tym kontynentem.


     Na początek poszły w ruch puzzle ze zwierzętami zamieszkującymi Afrykę.
     



     Puzzle przedstawione na zdjęciu powyżej są świetne dla małych dzieci, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z puzzlami. Obrazek, który należy ułożyć, znajduje się na podkładce, co znacznie ułatwia umieszczanie odpowiednich kawałków na swoich miejscach.

     Następną naszą zabawą było odnajdywanie elementów afrykańskich w książkach. Oto jakie pozycje udało nam się znaleźć w biblioteczce dziewczynek:

     Zwierzęta Świata - świetna książeczka z odgłosami dzikich zwierząt. 





     Bambo - klasyka jeszcze z mojego dzieciństwa



     Mały Misjonarz - książeczka, która uczy tolerancji i tego jak ważna jest pomoc innym



  
     Pan Soczewka w puszczy - wierszowana bajka o lubiącym przygody operatorze filmowym






     Król Lew - klasyka gatunku





     Polscy poeci Wiersze dla dzieci - zbiór wierszy dla dzieci wybitnych polskich wieszczy




     Tip + Top w zwierzyńcu - bajka, którą czytała jeszcze moja babcia mojej mamie. Piękne, rozkładane wydanie z ruszającymi się elementami. Moje dzieci też uwielbiają te książki (w sumie 5 tytułów)







     Po puzzlach i książkach przyszedł czas na architekturę i klocki. Jaka jest najbardziej znana budowla w Afryce? Oczywiście piramidy! Więc zabrałyśmy się za budowę naszej własnej Piramidy Cheopsa.




     Później moja córka zapragnęła mieć taką wysoka piramidę jak ona.



     

Komentarze

  1. U nas też zwierzaki w każdej postaci są mile widziane :) puzzle i książki z odgłosami to nasze ulubione :)

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Detektyw Pozytywka

        Nowa seria ćwiczeń na tablicę interaktywną z genial.ly właśnie pojawia się na blogu - nasze lektury .  Mam nadzieję, że chętnie będą z niej korzystali nauczyciele klas początkowych, a także rodzice, którzy będą chcieli przybliżyć swoim pociechom klasykę literatury dziecięcej.

Dziecko na warsztat - Matematyka

      Matematyka - królowa nauk . Nie mogło jej więc zabraknąć także w Dziecku na warsztat.  

Dziecko na warsztat - Geografa

      W styczniowej edycji Dziecka na warsztat króluje geografia . Na początku (we wrześniu) sądziłam, że będzie to dla mnie jeden z najłatwiejszych tematów, jednak gdy przyszło do przygotowywania zajęć dla dziewczynek okazało się że temat jest bardzo obszerny i trzeba zdecydować się na jakiś jego wycinek. Tylko jaki? Należę do osób niezdecydowanych i wolę jednak narzucone tematy :)

Kaszolina - masa plastyczna z kaszy manny

      Wykonanie masy plastycznej z kaszy manny jest niezwykle proste, a do jej zrobienia potrzebne są tylko dwa składniki: kasza i woda. 

Cukierku, Ty łobuzie

       Cukierek to psotny kotek, który podbił serca wielu dzieci i (na szczęście) nie zmienił tego fakt, że jego przygody zostały szkolną lekturą.

Wyklejanka z kolorowego ryżu

       Kilka dni temu rozpoczęliśmy przygotowania do kolejnego warsztatu w ramach akcji Dziecko na Warsztat. Tym razem omawiamy Australię, a jedną z zabaw było wyklejanie różnymi rodzajami kaszy kangura i misia koala (cały warsztat będzie do zobaczenia już w poniedziałek). Myszce tak bardzo spodobało się to zajęcie, że przygotowałam jego inną wersję.

Góra Żar - paralotnie

     W miniony weekend wybraliśmy się na wycieczkę na Górę Żar. Jest to stosunkowo niewysoka (761 m n.p.m.) góra w Beskidach, za to z jej szczytu rozpościerają się niesamowite widoki.

Galaktyka w słoiku

      Próbowaliście kiedyś zamknąć całą galaktykę w słoiku ? My spróbowaliśmy i wiecie co? Udało nam się! I wcale nie było takie trudne.

W co się bawić z dzieckiem na wakacjach?

     Pakując się na wycieczkę za miasto, weekendowy wyjazd czy wakacyjną podróż nie zabieramy ze sobą prawie w ogóle zabawek. Po co zabierać zbędny bagaż skoro tyle rzeczy znajdujących się w okół nas nadaje się do zabawy: są patyki, kamienie, liście i mnóstwo innych darów natury.

Malowanie bibułą

     Tworzymy. Nadal tworzymy i bawimy się kolorami. Pamiętacie nasze malowanie rozpuszczonymi farbami ? Zastanawiałam się czym mogłybyśmy zastąpić farby? Czym mogłybyśmy jeszcze malować za pomocą wody? Bibuła! Bibuła puszcza kolor dużo szybciej niż farby, wystarczy kilka kropel wody i może powstać piękny, kolorowy obraz.

Facebook