Przejdź do głównej zawartości

Świąteczna układanka


       Wielkie odliczanie do świąt już się rozpoczęło. Co za tym idzie rozpoczęły się także świąteczne zabawy, nie tylko te bezpośrednio związane z tworzeniem świątecznych ozdób.

       Prezentujemy naszą świąteczną układankę logiczną DIY. Zadanie wymaga od dziecka umiejętności klasyfikacji  i przyporządkowywania elementów według cech (w tym wypadku według kształtu i koloru).





      Zwróciliście uwagę, że Kruszynka układała w okularach do pływania? Chyba tęskni już za morzem lub basenem.


      Poniżej możecie pobrać świąteczną układankę DIY








Komentarze

  1. O... muszę wydrukować. Będzie chwila zabawy i nauki w jednym :) Tylko ciągle jakoś nie mogę się zaopatrzyć w rzep przylepny.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Ja jak miałam wybrać się do pasmanterii też miałam z tym problem, na szczęście czasem rzepy są w Kauflandzie :) Ale bez nich też można się bawić.

      Usuń
    2. W Kauflandzie. Mam nieopodal, bywam, ale nie pomyślałabym, że tam je dostanę :)

      Usuń
  2. Tym sposobem dzieci się super nastrajają do świąt :)

    OdpowiedzUsuń
  3. Fajny sposób na kreatywne spędzenie wolnego casu

    OdpowiedzUsuń
  4. Super choć moim zdaniem powinna układać linearnie. Ide drukować dzięki

    OdpowiedzUsuń
  5. Dla dzieci w jakim wieku zabawa będzie najbardziej odpowiednia?
    Myszka chyba już w zerówce, prawda? Czy w pierwszej klasie? Czy w przyszłym roku?
    Sześciolatkom też powinno się spodobać? Poszukuję miłej zabawy manualnej właśnie dla takich dzieci :)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Wszystko zależy od dzieci. Myszka jest w zerówce, a na początku miała mały problem, choć wydawało mi się, że będzie to dla niej za łatwe. Kruszynka za to usiadła i ułożyła "od ręki", więc to kwestia bardzo indywidualna.

      Usuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Detektyw Pozytywka

        Nowa seria ćwiczeń na tablicę interaktywną z genial.ly właśnie pojawia się na blogu - nasze lektury .  Mam nadzieję, że chętnie będą z niej korzystali nauczyciele klas początkowych, a także rodzice, którzy będą chcieli przybliżyć swoim pociechom klasykę literatury dziecięcej.

Wielki skarbiec bajek

      Czerwony Kapturek, Jaś i Małgosia, Kopciuszek, Królewna Śnieżka i 7 krasnoludków - któż z nas nie zna tych bajek? Pamiętam jak chodziłyśmy z siostrą spać do babci, która wieczorami przenosiła nas w magiczny świat bajek. Jakoś wówczas nie było straszne to, że aby wydostać Babcię i Czerwonego Kapturka z brzucha wilka trzeba było mu rozciąć brzuch. Baba Jaga, która spłonęła w piecu przeznaczonym dla Jasia, także nie przerażała. 

Wachlarz z piórek DIY

Wachlarz z piórek DIY         Wachlarz z piórek DIY zrobiłyśmy z dziewczynkami w ramach przygotowania lekcji dla trzeciej klasy o uczuciach i Japonii. 

Ciastolina bez gotowania

       Bardzo lubimy bawić się różnego rodzaju masami plastycznymi . Masa plastyczna to nie tylko świetna zabawa, ale także bardzo dobre ćwiczenie wpływające na rozwój mowy, z czym nadal walczymy. 

Cukierku, Ty łobuzie

       Cukierek to psotny kotek, który podbił serca wielu dzieci i (na szczęście) nie zmienił tego fakt, że jego przygody zostały szkolną lekturą.

Wiersze na długie wieczory

    " - Dziadku, dziadku,      Posiedź ze mną,      Opowiedz mi bajkę senną.      Senną , ciemną i przyjemną."

Kaszolina - masa plastyczna z kaszy manny

      Wykonanie masy plastycznej z kaszy manny jest niezwykle proste, a do jej zrobienia potrzebne są tylko dwa składniki: kasza i woda. 

Galaktyka w słoiku

      Próbowaliście kiedyś zamknąć całą galaktykę w słoiku ? My spróbowaliśmy i wiecie co? Udało nam się! I wcale nie było takie trudne.

22 kwietnia Dzień Ziemi

     22 kwietnia obchodzony jest światowy dzień Ziemi z tej okazji zebrałam dla swoich uczniów (dla Was i Waszych uczniów także) kilka filków, ciekawostek i gier zwiazanych z ekologią.

Poznajemy kontynenty

     Podróże to nasza pasja. Na dysku czeka na opublikowanie i opisanie wiele zdjęć z naszych wakacyjnych wojaży.  Niestety domowy budżet z gumy nie jest, podobnie zresztą jak czas, więc powracamy do naszych podróży palcem po mapie w ramach projektu Mali Podróżnicy . 

Facebook