Przejdź do głównej zawartości

Akceptuję, co czuję

 

      

      Akceptacja własnych uczuć jest niezwykle ważną umiejetnością. Nie każdy jest w stanie pogodzić się z buzującymi w nim emocjami, szczególnie jeśli nie należą one do tych przyjemnych. 

     Z myślą o pomocy dzieciom ciut starszym (7 - 12 lat), ich rodzicom oraz nauczycielom autorka Isabelle Filliozat - psychoterapeutka i guru pozytywnego rodzicielstwa we Francji - stworzyła serię książek Akceptuję, co czuję.



     Nie są to jednak typowe poradniki, które wskazuję jedyną słuszą drogę do tego jak należy się zachować w danej sytuacji i jak sobie poradzić z zalewającą dorastające dzieci falą emocji. Seria Akcpetuję, co czuję,  to ciekawe zeszyty zadań, które pomagają dzieciom zmierzyć się ze swoimi lękami, poznać emocje, zapisać swój punkt widzenia na różne sprawy, wzmocnić pewność siebie i pokazać, że w swoich rozterkach nie są osamotnieni. 

     Dzięki zadaniom zawartym w ćwiczeniach dzieci mają okazję postawić się na miejscu różnych osób i zastanowić się jak czują się postaci z ksiażki i jak oni sami zachowaliby się w danej sytuacji.



     Dzięki dwóm najnowszym pozycjom serii: Kłócimi się, godzimy się oraz Przyjaźń, jak się zaprzyjaźnić i przyjaźnić dzieci będą miały okazję przekonać się, że nie każdy konflikt oznacza wojnę oraz że nie zawsze łatwo jest znaleźć przyjaciół. 

        Konflikt, który jest rozważnie poprowadzony to doskonała okazja do rozmowy, poznania odmiennych punktów widzenia, wysłuchania argumentów drugiej strony oraz wspólnego odszukania rozwiązań, którę będą zaspokajały potrzeby obu stron - to jest możliwe, choć nikt nie mówi, że łatwe.

     Podobnie jest z przyjaźnią, zawarcie prawdziwej przyjaźni wymaga otwarcia się na drugą osobę, na jej potrzeby i niejednokrotnie odmienne zdanie. 



   Obie książki, które trafiły do nas do recenzji (za co bardzo dziękujemy wydawnictwu) oceniam bardzo pozytywnie zarówno jako rodzi, jak i nauczyciel. Z pewnością niejednokrotnie będę z nich korzystać.




Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Detektyw Pozytywka

        Nowa seria ćwiczeń na tablicę interaktywną z genial.ly właśnie pojawia się na blogu - nasze lektury .  Mam nadzieję, że chętnie będą z niej korzystali nauczyciele klas początkowych, a także rodzice, którzy będą chcieli przybliżyć swoim pociechom klasykę literatury dziecięcej.

Wielki skarbiec bajek

      Czerwony Kapturek, Jaś i Małgosia, Kopciuszek, Królewna Śnieżka i 7 krasnoludków - któż z nas nie zna tych bajek? Pamiętam jak chodziłyśmy z siostrą spać do babci, która wieczorami przenosiła nas w magiczny świat bajek. Jakoś wówczas nie było straszne to, że aby wydostać Babcię i Czerwonego Kapturka z brzucha wilka trzeba było mu rozciąć brzuch. Baba Jaga, która spłonęła w piecu przeznaczonym dla Jasia, także nie przerażała. 

Wachlarz z piórek DIY

Wachlarz z piórek DIY         Wachlarz z piórek DIY zrobiłyśmy z dziewczynkami w ramach przygotowania lekcji dla trzeciej klasy o uczuciach i Japonii. 

Cukierku, Ty łobuzie

       Cukierek to psotny kotek, który podbił serca wielu dzieci i (na szczęście) nie zmienił tego fakt, że jego przygody zostały szkolną lekturą.

Wiersze na długie wieczory

    " - Dziadku, dziadku,      Posiedź ze mną,      Opowiedz mi bajkę senną.      Senną , ciemną i przyjemną."

Ciastolina bez gotowania

       Bardzo lubimy bawić się różnego rodzaju masami plastycznymi . Masa plastyczna to nie tylko świetna zabawa, ale także bardzo dobre ćwiczenie wpływające na rozwój mowy, z czym nadal walczymy. 

Kaszolina - masa plastyczna z kaszy manny

      Wykonanie masy plastycznej z kaszy manny jest niezwykle proste, a do jej zrobienia potrzebne są tylko dwa składniki: kasza i woda. 

Galaktyka w słoiku

      Próbowaliście kiedyś zamknąć całą galaktykę w słoiku ? My spróbowaliśmy i wiecie co? Udało nam się! I wcale nie było takie trudne.

22 kwietnia Dzień Ziemi

     22 kwietnia obchodzony jest światowy dzień Ziemi z tej okazji zebrałam dla swoich uczniów (dla Was i Waszych uczniów także) kilka filków, ciekawostek i gier zwiazanych z ekologią.

Poznajemy kontynenty

     Podróże to nasza pasja. Na dysku czeka na opublikowanie i opisanie wiele zdjęć z naszych wakacyjnych wojaży.  Niestety domowy budżet z gumy nie jest, podobnie zresztą jak czas, więc powracamy do naszych podróży palcem po mapie w ramach projektu Mali Podróżnicy . 

Facebook