Przejdź do głównej zawartości

Czytam sobie. Pierwsza klasa!


      O serii książek Czytam sobie pisałam już wielokrotnie na blogu. Są z nami już od prawie 5 lat i cały czas niezmiennie nas zachwycają. Nasza kolekcja pozycji z tej serii wynosi już prawie 30 egzemplarzy i ciągle się rozrasta.

        W tym roku szkolnym zapisałam także swoich pierwszaków do projektu Czytam sobie. Pierwsza klasa!, który jest realizowany właśnie na podstawie tych świetnie nadających się do rozpoczęcia przygody z czytaniem książek. 

     Jako, że realizacja projektu przypadła nam na czas nauki zdalnej przygotowywałam do swoich uczniów interaktywne lekcje dotyczące poszczególnych tytułów.

       Każda lekcja zaczynała się od przeczytania przeze mnie książki, następnie rozmawialiśmy o jej treści i rozwiązywaliśmy zadania zgodne z jej tematyką. Na koniec jeszcze było koło losujące zadanie domowe.

      Pierwszą z omawianych przez nas wspólnie książek była Walizka pana Hanumana. 

Zadania do wykonania:

- czytanie i dzielenie na sylaby wyrazów znajdujących się w walizce

- oglądanie krótkiego filmu o iluzjach

- wykonanie własnej iluzji optycznej

- poznawanie najważniejszych cech ogłoszenia i układanie ogłoszenia dotyczącego zagubionej walizki

- poznanie szyfru i odkodowywanie zakodowanego wyrazu oraz kodowanie swojego imienia


Awantura w śmietniku

Zadania do wykonania:

- wykreślanka - bohaterowie książki

- escape room Ratunek dla Ziemi: test na spostrzegawczość, sekwencje, bajka ekologiczna i test jej zrozumienia, segregacja odpadów


Nelka i piesek Fafik

Zadania do wykonania:

- przymiotniki, jaki jest Fafik?

- puzzle

- memo - rasy psów


O Zofii, co zbierała kolory

Zadania do wykonania:

- koło fortuny - pytania do tekstu

- wykreślanka - kolory

- łączenie kolorów - quiz

- kolorowanka


Komentarze

  1. To ulubiona seria Tygrysa. Na ten moment na lepsze książeczki do pierwszego czytania nie trafiliśmy.

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Detektyw Pozytywka

        Nowa seria ćwiczeń na tablicę interaktywną z genial.ly właśnie pojawia się na blogu - nasze lektury .  Mam nadzieję, że chętnie będą z niej korzystali nauczyciele klas początkowych, a także rodzice, którzy będą chcieli przybliżyć swoim pociechom klasykę literatury dziecięcej.

Cukierku, Ty łobuzie

       Cukierek to psotny kotek, który podbił serca wielu dzieci i (na szczęście) nie zmienił tego fakt, że jego przygody zostały szkolną lekturą.

Galaktyka w słoiku

      Próbowaliście kiedyś zamknąć całą galaktykę w słoiku ? My spróbowaliśmy i wiecie co? Udało nam się! I wcale nie było takie trudne.

Przebiśniegi z wacików

     Piękno jest pojęciem względnym. Dla jednych piękna praca plastyczna wykonana przez dziecko to taka do wykonania której rodzic/nauczyciel wszystko przygotował, równo powycinał elementy i instruował dziecko krok po kroku co ma robić, i jak wszystko posklejać aby praca ładnie prezentowała się na wystawce. Dla innych piękna praca to taka, w której dziecko wszystko zrobiło samo, według własnej inwencji, gdzie kolory niekoniecznie zgadzają się z tym co ma swój pierwowzór w przyrodzie, kreski narysowane niewprawną rączką są krzywe, a wycięta nożyczkami linia bardziej przypomina zygzak niż prostą. 

Kubuś Puchatek i Przyjaciele. Wielka Księga Opowieści.

      "Już pora wstać wyruszyć z domu, przyjaciela spotkać znów. Miły, okrągły, puchaty, bo to jest mój Kubuś, Puchatek Kubuś..." Kto z nas nie zna Misia o Bardzo Małym Rozumku , o którym jest przytoczona powyższa piosenka?

Ilustrowany Atlas Świata dla dzieci - Dookoła Świata

     Uwielbiam podróże.  Australia, Skandynawia, Bałkany, zamki nad Loarą, podróż przez Amerykę Południową, Wielki Kanion, Himalaje, Bali, Meksyk... długo mogłabym wymienić miejsca, które chciałabym odwiedzić,  poznać,  zobaczyć.

Mikołajkowe prezenty - sieci handlowe

     Sieci handlowe prześcigają się w przygotowywaniu oferty na prezenty mikołajkowe. Ja najchętniej zakupy robię jednak w internecie, tłok w sklepach mnie przytłacza i strasznie męczy. Jednak dla tych z Was, którzy preferują tradycyjne zakupy, wolą oglądnąć, dotknąć, sprawdzić kupowany przedmiot przygotowałam zestaw gazetek promocyjnych z zabawkami dla dzieci. 

Kraków - Ogród Doświadczeń

           Gdy w sierpniu poznałam rozpiskę nowej edycji Dziecka na warsztat od razu zaczęłam się zastanawiać co będziemy robić przez najbliższe miesiące. Staram się tak planować warsztaty aby dziewczynki były zadowolone i przy okazji może czegoś się nauczyły. 

Wyklejanka z kolorowego ryżu

       Kilka dni temu rozpoczęliśmy przygotowania do kolejnego warsztatu w ramach akcji Dziecko na Warsztat. Tym razem omawiamy Australię, a jedną z zabaw było wyklejanie różnymi rodzajami kaszy kangura i misia koala (cały warsztat będzie do zobaczenia już w poniedziałek). Myszce tak bardzo spodobało się to zajęcie, że przygotowałam jego inną wersję.

Kaszolina - masa plastyczna z kaszy manny

      Wykonanie masy plastycznej z kaszy manny jest niezwykle proste, a do jej zrobienia potrzebne są tylko dwa składniki: kasza i woda. 

Facebook