Przejdź do głównej zawartości

Świat starożytny w 100 słowach



     Czy można opisać całe bogactwo świata starożytnego w 100 słowach? Clive Gifford podjął się takiego wyzwania, a co z tego wyszło możemy się przekonać w pięknie wydanym albumie Świat Starożytny w 100 słowach.

      Ta nietuzinkowa pozycja przenosi nas do świata starożytnych Egipcjan, Fenicjan, Minojczyków, Greków oraz Rzymian. Autor przybliża czytelnikom najważniejsze wydarzenia tych odległych dla nas czasów, najsłynniejsze portrety żyjących wówczas postaci, a także najciekawsze wynalazki. 

     W książce znajdziemy 100 haseł encyklopedycznych związanych ze starożytnością, a każde z nich opatrzone jest dużą, oryginalną ilustracją i opisem zawierającym około 100 słów. 

      Z albumu dowiemy się między innymi tego, że Hipokrates był pierwszym lekarzem, który oddzielił medycynę od zabobonów; pierwsze cyrki były owalnymi torami, na których rydwany ścigały się z oszałamiającą prędkością oraz że najstarsze monety wybijano w Lidii 2600 lat temu.



      Dzięki tej książce podróż przez epoki starożytne będzie niesamowitą przygodą.

   Dziękujemy wydawnictwu  HarperCollins Polska za przekazanie książki do recenzji. 



Komentarze

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Detektyw Pozytywka

        Nowa seria ćwiczeń na tablicę interaktywną z genial.ly właśnie pojawia się na blogu - nasze lektury .  Mam nadzieję, że chętnie będą z niej korzystali nauczyciele klas początkowych, a także rodzice, którzy będą chcieli przybliżyć swoim pociechom klasykę literatury dziecięcej.

Wielki skarbiec bajek

      Czerwony Kapturek, Jaś i Małgosia, Kopciuszek, Królewna Śnieżka i 7 krasnoludków - któż z nas nie zna tych bajek? Pamiętam jak chodziłyśmy z siostrą spać do babci, która wieczorami przenosiła nas w magiczny świat bajek. Jakoś wówczas nie było straszne to, że aby wydostać Babcię i Czerwonego Kapturka z brzucha wilka trzeba było mu rozciąć brzuch. Baba Jaga, która spłonęła w piecu przeznaczonym dla Jasia, także nie przerażała. 

Wachlarz z piórek DIY

Wachlarz z piórek DIY         Wachlarz z piórek DIY zrobiłyśmy z dziewczynkami w ramach przygotowania lekcji dla trzeciej klasy o uczuciach i Japonii. 

Cukierku, Ty łobuzie

       Cukierek to psotny kotek, który podbił serca wielu dzieci i (na szczęście) nie zmienił tego fakt, że jego przygody zostały szkolną lekturą.

Ciastolina bez gotowania

       Bardzo lubimy bawić się różnego rodzaju masami plastycznymi . Masa plastyczna to nie tylko świetna zabawa, ale także bardzo dobre ćwiczenie wpływające na rozwój mowy, z czym nadal walczymy. 

Wiersze na długie wieczory

    " - Dziadku, dziadku,      Posiedź ze mną,      Opowiedz mi bajkę senną.      Senną , ciemną i przyjemną."

Kaszolina - masa plastyczna z kaszy manny

      Wykonanie masy plastycznej z kaszy manny jest niezwykle proste, a do jej zrobienia potrzebne są tylko dwa składniki: kasza i woda. 

Galaktyka w słoiku

      Próbowaliście kiedyś zamknąć całą galaktykę w słoiku ? My spróbowaliśmy i wiecie co? Udało nam się! I wcale nie było takie trudne.

22 kwietnia Dzień Ziemi

     22 kwietnia obchodzony jest światowy dzień Ziemi z tej okazji zebrałam dla swoich uczniów (dla Was i Waszych uczniów także) kilka filków, ciekawostek i gier zwiazanych z ekologią.

Poznajemy kontynenty

     Podróże to nasza pasja. Na dysku czeka na opublikowanie i opisanie wiele zdjęć z naszych wakacyjnych wojaży.  Niestety domowy budżet z gumy nie jest, podobnie zresztą jak czas, więc powracamy do naszych podróży palcem po mapie w ramach projektu Mali Podróżnicy . 

Facebook