Przejdź do głównej zawartości

Serduszkowe drzewko

Serduszkowe drzewko

           Już dawno po walentynkach, ale przecież miłość należy okazywać sobie przez cały rok. Poza tym serduszka nie zawsze muszą się kojarzyć tylko ze świętem zakochanych. Z pewnością bardzo ładnie będą wyglądały także na laurce z okazji Dnia Matki, Dnia Ojca, czy Dnia Babci


       Poniżej pokażemy Wam trzy sposoby na wykonanie pięknych drzewek z serduszkami. To znaczy sami musicie ocenić czy Wam się podobają, bo ja mogę być mało obiektywna.

      Dziewczynom bardzo przypadło ostatnio do gustu rysowanie pastelami poprzez ich rozcieranie. W ten sposób powstało serduszkowe drzewko Myszki. Na gotowym (ściągniętym z Internetu) szablonie drzewa Myszka przykładała małe serduszka z pomalowanymi brzegami i rozcierała je, tworząc piękne czerwone "liście" w kształcie serc.

Serduszkowe drzewko

Serduszkowe drzewko

Serduszkowe drzewko

Serduszkowe drzewko

Serduszkowe drzewko

      Moje przedszkolaki również niedawno wykonywały podobne drzewka, ale nieco inną metodą. Z rolek po papierze toaletowym przygotowaliśmy stemple w kształcie serc. Dzieci maczały je w farbie i odbijały na szablonie drzewa. Prace przygotowane w ten sposób wychodzą pięknie, a są na tyle proste, że nawet dwulatek może je wykonać.

Serduszkowe drzewko

Serduszkowe drzewko

Serduszkowe drzewko

      Kruszynka wybrała za to zupełnie inną metodę ozdobienia swojego drzewa. Różnymi kolorami wypełniła przestrzenie między gałęziami, tworząc w w ten sposób wielobarwne, radosne drzewko.

Serduszkowe drzewko



Komentarze

  1. Piekne drzewo, napawa optymizmem i kojarzy się z wiosną :)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Optymizm w tych trudnych czasach jest nam bardzo potrzebny.

      Usuń
  2. Jaka radosna twórczość :)

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Detektyw Pozytywka

        Nowa seria ćwiczeń na tablicę interaktywną z genial.ly właśnie pojawia się na blogu - nasze lektury .  Mam nadzieję, że chętnie będą z niej korzystali nauczyciele klas początkowych, a także rodzice, którzy będą chcieli przybliżyć swoim pociechom klasykę literatury dziecięcej.

Wielki skarbiec bajek

      Czerwony Kapturek, Jaś i Małgosia, Kopciuszek, Królewna Śnieżka i 7 krasnoludków - któż z nas nie zna tych bajek? Pamiętam jak chodziłyśmy z siostrą spać do babci, która wieczorami przenosiła nas w magiczny świat bajek. Jakoś wówczas nie było straszne to, że aby wydostać Babcię i Czerwonego Kapturka z brzucha wilka trzeba było mu rozciąć brzuch. Baba Jaga, która spłonęła w piecu przeznaczonym dla Jasia, także nie przerażała. 

Wachlarz z piórek DIY

Wachlarz z piórek DIY         Wachlarz z piórek DIY zrobiłyśmy z dziewczynkami w ramach przygotowania lekcji dla trzeciej klasy o uczuciach i Japonii. 

Cukierku, Ty łobuzie

       Cukierek to psotny kotek, który podbił serca wielu dzieci i (na szczęście) nie zmienił tego fakt, że jego przygody zostały szkolną lekturą.

Ciastolina bez gotowania

       Bardzo lubimy bawić się różnego rodzaju masami plastycznymi . Masa plastyczna to nie tylko świetna zabawa, ale także bardzo dobre ćwiczenie wpływające na rozwój mowy, z czym nadal walczymy. 

Wiersze na długie wieczory

    " - Dziadku, dziadku,      Posiedź ze mną,      Opowiedz mi bajkę senną.      Senną , ciemną i przyjemną."

Kaszolina - masa plastyczna z kaszy manny

      Wykonanie masy plastycznej z kaszy manny jest niezwykle proste, a do jej zrobienia potrzebne są tylko dwa składniki: kasza i woda. 

Galaktyka w słoiku

      Próbowaliście kiedyś zamknąć całą galaktykę w słoiku ? My spróbowaliśmy i wiecie co? Udało nam się! I wcale nie było takie trudne.

22 kwietnia Dzień Ziemi

     22 kwietnia obchodzony jest światowy dzień Ziemi z tej okazji zebrałam dla swoich uczniów (dla Was i Waszych uczniów także) kilka filków, ciekawostek i gier zwiazanych z ekologią.

Poznajemy kontynenty

     Podróże to nasza pasja. Na dysku czeka na opublikowanie i opisanie wiele zdjęć z naszych wakacyjnych wojaży.  Niestety domowy budżet z gumy nie jest, podobnie zresztą jak czas, więc powracamy do naszych podróży palcem po mapie w ramach projektu Mali Podróżnicy . 

Facebook