Przejdź do głównej zawartości

Czytam sobie

Czytam sobie


      Czytam sobie to seria książek  dla dzieci rozpoczynających przygodę z samodzielnym czytaniem. 

     Wybór pierwszych książek, które mają wprowadzić dzieci w świat literatury jest niezwykle istotny. Ważne aby dziecko, nie zniechęciło się do czytania, a wręcz przeciwnie, by odczuwało radość i satysfakcję, że potrafi już samo przeczytać książkę i chciało ciągle doskonalić tę niezwykle ważną umiejętność.

   Pierwsze książki powinny być zatem nie tylko ciekawe i interesujące pod względem treści i oprawy graficznej, ale także powinny być napisane prostym, zrozumiałym dla dziecka językiem. 

      Takie właśnie książki ma w swojej ofercie wydawnictwo Egmont. Seria "Czytam sobie" to pozycje przygotowane dla dzieci w przedziale wiekowym 5-7 lat. Książki podzielone są na 3 poziomy, a każdy z nich dostosowany jest do innego poziomu umiejętności najmłodszych czytelników.

Poziom 1  - składam słowa - w tekście jest około 150-200 wyrazów ułożonych w krótkie, zrozumiałe zdania

Poziom 2 - składam zdania - w tekście jest około 800-900 wyrazów tworzących dłuższe, także złożone zdania. Zaczynają się także pojawiać elementy dialogu.

Poziom 3 - połykam strony - tekst jest dłuższy, składa się z około 2500-2800 wyrazów.

Czytam sobie. Fasola Eulalii. Poziom 1

Czytam sobie. Fasola Eulalii

     Eulalia bardzo by chciała aby przyszła już wiosna. Niestety ta spóźnia się, więc dziewczynka postanawia wziąć sprawy w swoje ręce i wyhodować wiosenny kwiatek samodzielnie. W słoiku sadzi fasolę.

      W książeczce znajdziemy znany wszystkim z czasów szkolnych przepis na wyhodowanie fasoli w słoiku. My też posadziliśmy swoją fasolkę i jedna już kiełkuje.

Czytam sobie. Fasola Eulalii

Czytam sobie. Fasola Eulalii

Czytam sobie. Fasola Eulalii

Czytam sobie. Rajdowa krowa. Poziom 1

Czytam sobie. Rajdowa krowa

      Bella to wyjątkowa krowa - krowa, która zamiast paść się na zielonych łąkach i dawać mleko woli brać udział w wyścigach rajdowych. W dniu wyścigu Bella staje na starcie, ale niestety nie wszystko idzie zgodnie z jej planem.

          Rajdowa krowa to bardzo zabawna opowieść, którą z pewnością zechcą przeczytać wszyscy początkujący czytelnicy.

Czytam sobie. Rajdowa krowa

Czytam sobie. Rajdowa krowa

Czytam sobie. Rajdowa krowa

Czytam sobie. Orły nad Londynem. Poziom 2

Czytam sobie. Orły nad Londynem

      Akcja książki toczy się w czasie II wojny światowej. Głównym bohaterem jest Jurek, polski pilot, który lata w słynnym Dywizjonie 303. Walczy on z wrogiem, strzela do nieprzyjaciół i pomaga swoim kompanom.

      Książeczka w bardzo przystępny sposób prezentuje dzieciom historyczne fakty. Jest to niezwykle ciekawy sposób na zainteresowanie najmłodszych historią.

Czytam sobie. Orły nad Londynem

Czytam sobie. Orły nad Londynem

Czytam sobie. Orły nad Londynem

Czytam sobie. Kolumb całkiem inna historia. Poziom 3

Czytam sobie. Kolumb całkiem inna historia

      Ignaś dostał w szkole bardzo ciekawe zadanie domowe - dowiedzieć się jak najwięcej o Krzysztofie Kolumbie. Chłopcu w zadaniu postanawia pomóc nieco tata - przedstawia mu swojego przyjaciela, rdzennego Amerykanina - Wiatr we Włosach. Indianin opowiada chłopcu o Krzysztofie Kolumbie z punktu widzenia nie Europejczyka, a właśnie rdzennego mieszkańca "odkrytych" przez Kolumba krajów.

       Książka nie ocenie postępowania jednego z największych odkrywców, ale przedstawia fakty z różnych punktów widzenia, dając tym samym młodym czytelnikom szanse na wyrobienie sobie własnej opinii, naukę samodzielnego myślenia i krytycznego spojrzenia na historyczne fakty.
      
Czytam sobie. Kolumb całkiem inna historia

Czytam sobie. Kolumb całkiem inna historia

Czytam sobie. Kolumb całkiem inna historia

Komentarze

  1. My jeszcze trochę musimy poczekać, ale znam tą serię. Nie dość, że świetna dla początkujących w czytaniu, to jeszcze porusza tematy z różnych dziedzin.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. U nas też musiała swoje odstać na półce, ale teraz bardzo się przydaje. Myszkę bardzo motywuje to, że jest w stanie sama przeczytać całą książkę.

      Usuń
  2. Córka przerobiła cała serię, ktora była wydana do czasu jak uczyła się czytać, świetne sa te książeczki :)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. My chyba też musimy się wybrać do biblioteki po więcej pozycji z tej serii.

      Usuń
  3. O, to coś fajnego i u nas na czasie- poszukam tych książek:D
    pozdrawiam serdecznie znad filiżanki kawy :)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Poszukaj, warto. U nas w bibliotece mają większość książek z tej serii.

      Usuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Detektyw Pozytywka

        Nowa seria ćwiczeń na tablicę interaktywną z genial.ly właśnie pojawia się na blogu - nasze lektury .  Mam nadzieję, że chętnie będą z niej korzystali nauczyciele klas początkowych, a także rodzice, którzy będą chcieli przybliżyć swoim pociechom klasykę literatury dziecięcej.

Wielki skarbiec bajek

      Czerwony Kapturek, Jaś i Małgosia, Kopciuszek, Królewna Śnieżka i 7 krasnoludków - któż z nas nie zna tych bajek? Pamiętam jak chodziłyśmy z siostrą spać do babci, która wieczorami przenosiła nas w magiczny świat bajek. Jakoś wówczas nie było straszne to, że aby wydostać Babcię i Czerwonego Kapturka z brzucha wilka trzeba było mu rozciąć brzuch. Baba Jaga, która spłonęła w piecu przeznaczonym dla Jasia, także nie przerażała. 

Cukierku, Ty łobuzie

       Cukierek to psotny kotek, który podbił serca wielu dzieci i (na szczęście) nie zmienił tego fakt, że jego przygody zostały szkolną lekturą.

Wiersze na długie wieczory

    " - Dziadku, dziadku,      Posiedź ze mną,      Opowiedz mi bajkę senną.      Senną , ciemną i przyjemną."

Wachlarz z piórek DIY

Wachlarz z piórek DIY         Wachlarz z piórek DIY zrobiłyśmy z dziewczynkami w ramach przygotowania lekcji dla trzeciej klasy o uczuciach i Japonii. 

Kaszolina - masa plastyczna z kaszy manny

      Wykonanie masy plastycznej z kaszy manny jest niezwykle proste, a do jej zrobienia potrzebne są tylko dwa składniki: kasza i woda. 

22 kwietnia Dzień Ziemi

     22 kwietnia obchodzony jest światowy dzień Ziemi z tej okazji zebrałam dla swoich uczniów (dla Was i Waszych uczniów także) kilka filków, ciekawostek i gier zwiazanych z ekologią.

Galaktyka w słoiku

      Próbowaliście kiedyś zamknąć całą galaktykę w słoiku ? My spróbowaliśmy i wiecie co? Udało nam się! I wcale nie było takie trudne.

Ciastolina bez gotowania

       Bardzo lubimy bawić się różnego rodzaju masami plastycznymi . Masa plastyczna to nie tylko świetna zabawa, ale także bardzo dobre ćwiczenie wpływające na rozwój mowy, z czym nadal walczymy. 

Kraków - Ogród Doświadczeń

           Gdy w sierpniu poznałam rozpiskę nowej edycji Dziecka na warsztat od razu zaczęłam się zastanawiać co będziemy robić przez najbliższe miesiące. Staram się tak planować warsztaty aby dziewczynki były zadowolone i przy okazji może czegoś się nauczyły. 

Facebook