Przejdź do głównej zawartości

Wiosenne ćwiczenia motoryki małej


     Od dawna podobają mi się quiet booki pełne kolorowych, ciekawych zadań dla małych rączek i główek.


        Z moim zamiłowaniem do szycia nigdy nie uda mi  się stworzyć takiej książeczki. Postanowiłam za to stworzyć wersję "dla leniwych" wykonaną z pianki kreatywnej. Niewiele szycia, trochę wycinania, a zabawa dla dzieci, mam nadzieję, nie mniejsza. Do kilku prac/stron, które powstały już wcześniej dołączyła własnie kolejna - wiosenny obraz do ćwiczenia małej motoryki.

     Z pianki powycinałam róże wiosenne elementy: drzewka, kwiatki, motylka, ptaszka, obłoczki i słonko, a następnie UWAGA! UWAGA! przyszyłam 21 guzików (szczyt moich krawieckich umiejętności).



      Teraz dziewczyny mogą do woli ćwiczyć paluszki przypinając i odpinając poszczególne elementy, a w efekcie tworząc wiosenny pejzaż.




     Przy okazji zabawa ćwiczy także logiczne myślenie, gdy na przykład w trakcie przypinania okazuje się, że została do przypięcia już tylko korona drzewa, a jedyny wolny guzik znajduje się na niebie.

     Uwielbiam piankę kreatywną, daje naprawdę duże możliwości zabawy i to nie tylko dla dzieci.

Komentarze

  1. Nic tylko działać z dziećmi :)

    OdpowiedzUsuń
  2. 21 guzików. Ale warto było. Zabawa przednia.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Jeśli przy zapinaniu swetra jest problem, to wspominamy zabawę z wiosną i nie ma tylu nerwów :)

      Usuń
  3. Pomysł rewelacja !! Pierwszy raz widzę

    OdpowiedzUsuń
  4. Ale pomysł! Zapamiętam albo lepiej- zapiszę w zakładkach. Przyda mi się na za-niedługo kiedy Jaś będzie się uczył zapinać guziczki :)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Naprawdę polecam taką zabawę...przy ubieraniu będzie prościej :)

      Usuń
  5. Bombowy pomysł! A jeszcze ta wiosna w tytule. Kusisz ;)

    OdpowiedzUsuń
  6. Bardzo kreatywnie i pomysłowo. Sama bym na to w życiu nie wpadła.

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Detektyw Pozytywka

        Nowa seria ćwiczeń na tablicę interaktywną z genial.ly właśnie pojawia się na blogu - nasze lektury .  Mam nadzieję, że chętnie będą z niej korzystali nauczyciele klas początkowych, a także rodzice, którzy będą chcieli przybliżyć swoim pociechom klasykę literatury dziecięcej.

Wielki skarbiec bajek

      Czerwony Kapturek, Jaś i Małgosia, Kopciuszek, Królewna Śnieżka i 7 krasnoludków - któż z nas nie zna tych bajek? Pamiętam jak chodziłyśmy z siostrą spać do babci, która wieczorami przenosiła nas w magiczny świat bajek. Jakoś wówczas nie było straszne to, że aby wydostać Babcię i Czerwonego Kapturka z brzucha wilka trzeba było mu rozciąć brzuch. Baba Jaga, która spłonęła w piecu przeznaczonym dla Jasia, także nie przerażała. 

Wachlarz z piórek DIY

Wachlarz z piórek DIY         Wachlarz z piórek DIY zrobiłyśmy z dziewczynkami w ramach przygotowania lekcji dla trzeciej klasy o uczuciach i Japonii. 

Cukierku, Ty łobuzie

       Cukierek to psotny kotek, który podbił serca wielu dzieci i (na szczęście) nie zmienił tego fakt, że jego przygody zostały szkolną lekturą.

Wiersze na długie wieczory

    " - Dziadku, dziadku,      Posiedź ze mną,      Opowiedz mi bajkę senną.      Senną , ciemną i przyjemną."

Ciastolina bez gotowania

       Bardzo lubimy bawić się różnego rodzaju masami plastycznymi . Masa plastyczna to nie tylko świetna zabawa, ale także bardzo dobre ćwiczenie wpływające na rozwój mowy, z czym nadal walczymy. 

Kaszolina - masa plastyczna z kaszy manny

      Wykonanie masy plastycznej z kaszy manny jest niezwykle proste, a do jej zrobienia potrzebne są tylko dwa składniki: kasza i woda. 

Galaktyka w słoiku

      Próbowaliście kiedyś zamknąć całą galaktykę w słoiku ? My spróbowaliśmy i wiecie co? Udało nam się! I wcale nie było takie trudne.

22 kwietnia Dzień Ziemi

     22 kwietnia obchodzony jest światowy dzień Ziemi z tej okazji zebrałam dla swoich uczniów (dla Was i Waszych uczniów także) kilka filków, ciekawostek i gier zwiazanych z ekologią.

Poznajemy kontynenty

     Podróże to nasza pasja. Na dysku czeka na opublikowanie i opisanie wiele zdjęć z naszych wakacyjnych wojaży.  Niestety domowy budżet z gumy nie jest, podobnie zresztą jak czas, więc powracamy do naszych podróży palcem po mapie w ramach projektu Mali Podróżnicy . 

Facebook