Przejdź do głównej zawartości

Dziecko na warsztat - folia


        Styczniowym tematem przewodnim twórczego Dziecka na warsztat była folia. My do zabawy wybraliśmy uwielbianą przez moje dzieci (i pewnie nie tylko) - folię bąbelkową. 

     Zabawy z folią zaczęliśmy nie od tworzenia, ale od bardzo wesołej zabawy ruchowej, która łączyła w sobie elementy integracji sensorycznej i nauki czytania oczywiście z przewodnią folią w tle.

      Na podłodze rozłożyłam kartki z wypisanymi sylabami z paradygmatem P i M, na które nałożona była folia bąbelkowa. 


      Włączyłyśmy sobie ulubioną muzykę, a dziewczynki tańczyły między sylabami. Gdy muzyka cichła wypowiadałam jakąś sylabę, a moje córeczki szukały jej na podłodze i wskakiwały na nią. Bardzo podobała się im ta zabawa - taniec to jest zdecydowanie to co lubią najbardziej.





    Później przeszłyśmy do bardziej twórczych zajęć. Na kartce z kalendarza (śliskiej) wylałyśmy kilka kleksów kolorowej farby i przyłożyłyśmy je folią bąbelkową. 



     Dziewczynki najpierw porozbijały bąbelki, a później przez folię rozmazywały farbę tworząc piękne, abstrakcyjne dzieła.








      Ale co to by była za zabawa farbami jeśli można by je było dotykać tylko przez folię? Zdecydowanie byłoby za czysto więc dziewczynki po ściągnięciu folii z obrazka odbijały sobie farbę, która na niej została, bezpośrednio na rączkach. To jest prawdziwa zabawa!


     Namalowałyśmy też za pomocą folii bałwanka. Tegoroczne ferie, choć pierwszy raz od wielu lat były na tyle śnieżne, że można było jeździć na sankach, spędziłyśmy w domu z powodu choroby więc tylko takie bałwanki mogłyśmy tworzyć.  

      Folię bąbelkową dziewczynki pomalowały na biało i odbiły ją na kartce tworząc śnieg. Następnie z pozostałej folii zrobiły kulki, które maczały w farbie i także odbijały. W ten sposób powstały nasze zimowe bałwanki. Na koniec dziewczyny domalowały im jeszcze niezbędne szczegóły: oczka, noski, buźki, guziczki i oczywiście rączki.










     W lutym będziemy się bawić tkaninami, trzeba będzie się sprężyć, bo to krótki miesiąc.


Dziecko na warsztat Namaluj mi Latorośle Borsuczkowo Nasza szkoła domowa I&K w domowym zaciszu Jake, jeże nici i inne takie Animart - animacje z twojej bajki Tymoszko Dzwoneczkowa Karolowa mama Co robi Robcio Dzika Jabłoń Gugusiowo Cały świat Karli Elena po polsku WorldSchool Explorers Igranie z Tosią Świat Tomskiego Ina i Sewa On ona i dzieciaki Czytoczary Kreatywnie z dzieciakami Kreatywna dżungla Mama Aga sztuka i dzieciaki Więc bawmy się My home and heart Myshowelove Słowo mamy Kusiatka Zakręcony Belfer Kreatywna mama Kreatywnym Okiem Pomysłowe Smyki Kreatywnie w domu Kinderki Jej cały świat

Komentarze

  1. U Was jak zawsze bardzo wesoło, kreatywnie i pięknie :-) super zabawy Brawo!!!

    OdpowiedzUsuń
  2. Wesoło i kolorowo... Podobają mi się te abstrakcje z drugiej zabawy :-)

    OdpowiedzUsuń
  3. Folia bąbelkowa, a ile zabawy :)

    OdpowiedzUsuń
  4. Fajnie, że udało się wykorzystać to, co Dziewczynki lubią. Świetne pomysły. I piękna abstrakcje, również te na dłoniach :)

    OdpowiedzUsuń
  5. fajny pomysł z tymi sylabami :) ze też na niego nie wpadłam ;)

    OdpowiedzUsuń
  6. Ty tu masz całe mnóstwo pomysłów na wykorzystanie folii, a moja córka po prostu uwielbia po niej skakać :)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Ze skakaniem połączyłyśmy właśnie naukę czytania :)

      Usuń
  7. Podobają mi się wasze zabawy ;-) folia bąbelkowa to wspaniały materiał sensoryczny i fajna baza do prac plastycznych...świetnie wam poszło - był ruch,muzyka,plastyka i nauka - to jest to!

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Staram się urozmaicić dzieciom czas, ale są coraz bardziej wymagające

      Usuń
  8. Podobają mi się wasze zabawy ;-) folia bąbelkowa to wspaniały materiał sensoryczny i fajna baza do prac plastycznych...świetnie wam poszło - był ruch,muzyka,plastyka i nauka - to jest to!

    OdpowiedzUsuń
  9. No proszę, jak niewiele trzeba, by zainteresować maluchy :) Genialny pomysł z folią bąbelkową! Kto by pomyślał, że z zabawy z takim "prostą" rzeczą, można tyle wynieść - rozruszanie mięśni i szarych komórek zarazem :) Gratuluję kreatywności! :)

    OdpowiedzUsuń
  10. takie zabawy to ja lubię :) fantastyczny warsztat

    OdpowiedzUsuń
  11. taniec wymiata! super zabawę dziewczynki miały

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Detektyw Pozytywka

        Nowa seria ćwiczeń na tablicę interaktywną z genial.ly właśnie pojawia się na blogu - nasze lektury .  Mam nadzieję, że chętnie będą z niej korzystali nauczyciele klas początkowych, a także rodzice, którzy będą chcieli przybliżyć swoim pociechom klasykę literatury dziecięcej.

Wielki skarbiec bajek

      Czerwony Kapturek, Jaś i Małgosia, Kopciuszek, Królewna Śnieżka i 7 krasnoludków - któż z nas nie zna tych bajek? Pamiętam jak chodziłyśmy z siostrą spać do babci, która wieczorami przenosiła nas w magiczny świat bajek. Jakoś wówczas nie było straszne to, że aby wydostać Babcię i Czerwonego Kapturka z brzucha wilka trzeba było mu rozciąć brzuch. Baba Jaga, która spłonęła w piecu przeznaczonym dla Jasia, także nie przerażała. 

Wachlarz z piórek DIY

Wachlarz z piórek DIY         Wachlarz z piórek DIY zrobiłyśmy z dziewczynkami w ramach przygotowania lekcji dla trzeciej klasy o uczuciach i Japonii. 

Cukierku, Ty łobuzie

       Cukierek to psotny kotek, który podbił serca wielu dzieci i (na szczęście) nie zmienił tego fakt, że jego przygody zostały szkolną lekturą.

Wiersze na długie wieczory

    " - Dziadku, dziadku,      Posiedź ze mną,      Opowiedz mi bajkę senną.      Senną , ciemną i przyjemną."

Ciastolina bez gotowania

       Bardzo lubimy bawić się różnego rodzaju masami plastycznymi . Masa plastyczna to nie tylko świetna zabawa, ale także bardzo dobre ćwiczenie wpływające na rozwój mowy, z czym nadal walczymy. 

Kaszolina - masa plastyczna z kaszy manny

      Wykonanie masy plastycznej z kaszy manny jest niezwykle proste, a do jej zrobienia potrzebne są tylko dwa składniki: kasza i woda. 

Galaktyka w słoiku

      Próbowaliście kiedyś zamknąć całą galaktykę w słoiku ? My spróbowaliśmy i wiecie co? Udało nam się! I wcale nie było takie trudne.

22 kwietnia Dzień Ziemi

     22 kwietnia obchodzony jest światowy dzień Ziemi z tej okazji zebrałam dla swoich uczniów (dla Was i Waszych uczniów także) kilka filków, ciekawostek i gier zwiazanych z ekologią.

Poznajemy kontynenty

     Podróże to nasza pasja. Na dysku czeka na opublikowanie i opisanie wiele zdjęć z naszych wakacyjnych wojaży.  Niestety domowy budżet z gumy nie jest, podobnie zresztą jak czas, więc powracamy do naszych podróży palcem po mapie w ramach projektu Mali Podróżnicy . 

Facebook