Przejdź do głównej zawartości

Nowa kolekcja bajek - kwietniowe nowości

 

  

     Nowa kolekcja bajek to pięknie ilustrowane zbiory opowiadań idealnie nadające się do wspólnego wieczornego czytania.  

 DC Comics. Nowa kolekcja bajek

     Książka przenosi nas do świata superbohaterów. Znajdziemy tu cztery nowe, niepublikowane dotąd opowieści o narodzinach mocy Wonder Woman, Supermana, Bat Girl oraz Batmana. Muszę przyznać, że superbohaterowie nigdy mnie nie pociągali, a ksiażkę zamówiłam przez pomyłkę, ale nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło. Mój mąż jest wielkim fanem wszystkich filmów o Supermanie, Kapitanie Ameryce, Ant-Manie i innych komiksowych bohaterach, więc ucieszył się z wersji dla dzieci i to on przeczytał tę książkę dziewczynom, przy okazji dzieląc się z nimi swoimi zainteresowaniami.
Bing. Nowa kolekcja bajek 2

     Kruszyna bardzo lubi Binga i jego przyjaciół. Codziennie czyta swojej lalce na dobranoc jedną z jego przygód.

    W najnowszej książce Bing spotyka się ze strażakami, urządza pzyjęcie urodzinowe i zaprasza gości do fantastycznego domku do zabawy, który znajduje się w ogrodzie.      Obie książki przyciągają wzrok barwnymi ilustracjami, ale ich głónym plusem jest duża czcionka, która świetnie się nadaje do samodzielnego czytania dla dzieci, które dopiero zaczynają same czytać.

      Dziekujemy wydawnictwu HarperKids za przekazanie książek do recenzji.
Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Wiosenna rozgrywka matematyczna

         Najważniejsze w nauce są ćwiczenia i utrwalanie zdobytej wiedzy. Ważne jest także to, żeby dzieci uczyły się z przyjemnością, najlepiej w czasie zabawy. 

Dziecko na warsztat - Matematyka

      Matematyka - królowa nauk . Nie mogło jej więc zabraknąć także w Dziecku na warsztat.  

Dziecko na warsztat - Doświadczenia

     Listopad upłynął nam pod znakiem doświadczeń. Obserwowaliśmy reakcje chemiczne, uczyliśmy rodzynki skakać, zmiękczaliśmy jajko, bawiliśmy się kolorami i ogniem... a wszystko to w ramach kolejnej odsłowny Dziecka na warsztat.

Postanowienia noworoczne

       Rzucę palenie.      Schudnę.      Znajdę lepszą pracę.      Zacznę oszczędzać.      Będę się zdrowo odżywiać.      Wyjadę w podróż marzeń.      Będę lepszym człowiekiem.      Będę mieć zawsze posprzątany dom.      Więcej czasu poświęcę bliskim.      Zapiszę się na siłownię.

Dziecko na warsztat - Geografa

      W styczniowej edycji Dziecka na warsztat króluje geografia . Na początku (we wrześniu) sądziłam, że będzie to dla mnie jeden z najłatwiejszych tematów, jednak gdy przyszło do przygotowywania zajęć dla dziewczynek okazało się że temat jest bardzo obszerny i trzeba zdecydować się na jakiś jego wycinek. Tylko jaki? Należę do osób niezdecydowanych i wolę jednak narzucone tematy :)

Kubuś Puchatek i Przyjaciele. Wielka Księga Opowieści.

      "Już pora wstać wyruszyć z domu, przyjaciela spotkać znów. Miły, okrągły, puchaty, bo to jest mój Kubuś, Puchatek Kubuś..." Kto z nas nie zna Misia o Bardzo Małym Rozumku , o którym jest przytoczona powyższa piosenka?

Plastusiowy pamiętnik

     Mała Ania jedzie do Warszawy z rodzicami i nie spodziewa się, że w czasie tej podróży pozna małego ludzika z plasteliny, który będzie jej towarzyszył przez wiele następnych lat.

Detektyw Pozytywka

        Nowa seria ćwiczeń na tablicę interaktywną z genial.ly właśnie pojawia się na blogu - nasze lektury .  Mam nadzieję, że chętnie będą z niej korzystali nauczyciele klas początkowych, a także rodzice, którzy będą chcieli przybliżyć swoim pociechom klasykę literatury dziecięcej.

Słodki smak dzieciństwa - szyszki

     Jedliście w dzieciństwie słodziutkie szyszki zrobione z dmuchanego ryżu i krówek ? Ja jadłam i doskonale pamiętam nie tylko ich smak, ale także przepis znajdujący się w książce o domowym przedszkolu. (Mam duży problem ze zlokalizowaniem tej książki, ale jak mi się uda to dołączę w tym miejscu jej zdjęcie).

Świąteczna choinka 2015

      AgaMamaDusi z bloga pomieszane-z-poplatanym.blogspot.com  zorganizowała kolejną edycję PROJEKTU CHOINKA. Celem projektu jest przedstawienie zdjęć naszego świątecznego drzewka. Chwaliłyśmy się choinkami w zeszłym roku ( TU ), pochwalimy się i w tym.

Facebook