Przejdź do głównej zawartości

Akademia Mądrego Dziecka. Pomóż mi przetrwać.

 

     Pomóż mi przetrwać to seria książek wydawnictwa HarperKids o zwierzętach, które są zagrożone wyginięciem. Książki mają uzmysłowić dzieciom jak wiele zwierząt jest w niebezpieczeństwie i jak mozemy starać się im pomóc.
Miron w pułapce

     
    Miron jest małą foką szarą, która urodziła się na bałtyckiej plaży końcem zimy. Gdy nadeszła wiosna jego mamie skończył się pokarm w związku z czym wróciła do morza, a mały Miron musiał się usamodzielnić. Niestety Bałtyk nie okazał się przyjaznym miejscem dla foczki - Miron zaplątał się w starą rybacką sieć. Czy uda mu się wydostać z pułapki?
Reginka szuka domu


     Reginka jest królową trzmiela ogrodowego, którą wiosenne słońce budzi z hibernacji. Nie ma jednak czasu na rozkoszowanie się piękną, słoneczną pogodą - musi jak najszybciej znaleźć pokarm i bezpieczne miejsce na gniazdo. Pech chce, że Reginka wpada do kałuży i sama nie może się z niej uwolnić. Z tarapatów ratuje ją Staś. Czy królowa założy dom i doczeka się licznej rodziny?
     Seria Akademia Mądrego Dziecka. Pomóż mi przetrwać już dawno temu nas zauroczyła. Dziewczyny są bardzo zainteresowane przygodami zwierząt oraz wpływem ludzi na środowisko, w którym żyją. 

     Dodatkowo książki okraszone są pięknymi, niebanalnymi ilustracjami.

     Bardzo dziękujemy wydawnictwu za przekazanie książek do recenzji.      


Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Wiosenna rozgrywka matematyczna

         Najważniejsze w nauce są ćwiczenia i utrwalanie zdobytej wiedzy. Ważne jest także to, żeby dzieci uczyły się z przyjemnością, najlepiej w czasie zabawy. 

Dziecko na warsztat - Matematyka

      Matematyka - królowa nauk . Nie mogło jej więc zabraknąć także w Dziecku na warsztat.  

Dziecko na warsztat - Doświadczenia

     Listopad upłynął nam pod znakiem doświadczeń. Obserwowaliśmy reakcje chemiczne, uczyliśmy rodzynki skakać, zmiękczaliśmy jajko, bawiliśmy się kolorami i ogniem... a wszystko to w ramach kolejnej odsłowny Dziecka na warsztat.

Postanowienia noworoczne

       Rzucę palenie.      Schudnę.      Znajdę lepszą pracę.      Zacznę oszczędzać.      Będę się zdrowo odżywiać.      Wyjadę w podróż marzeń.      Będę lepszym człowiekiem.      Będę mieć zawsze posprzątany dom.      Więcej czasu poświęcę bliskim.      Zapiszę się na siłownię.

Dziecko na warsztat - Geografa

      W styczniowej edycji Dziecka na warsztat króluje geografia . Na początku (we wrześniu) sądziłam, że będzie to dla mnie jeden z najłatwiejszych tematów, jednak gdy przyszło do przygotowywania zajęć dla dziewczynek okazało się że temat jest bardzo obszerny i trzeba zdecydować się na jakiś jego wycinek. Tylko jaki? Należę do osób niezdecydowanych i wolę jednak narzucone tematy :)

Kubuś Puchatek i Przyjaciele. Wielka Księga Opowieści.

      "Już pora wstać wyruszyć z domu, przyjaciela spotkać znów. Miły, okrągły, puchaty, bo to jest mój Kubuś, Puchatek Kubuś..." Kto z nas nie zna Misia o Bardzo Małym Rozumku , o którym jest przytoczona powyższa piosenka?

Plastusiowy pamiętnik

     Mała Ania jedzie do Warszawy z rodzicami i nie spodziewa się, że w czasie tej podróży pozna małego ludzika z plasteliny, który będzie jej towarzyszył przez wiele następnych lat.

Detektyw Pozytywka

        Nowa seria ćwiczeń na tablicę interaktywną z genial.ly właśnie pojawia się na blogu - nasze lektury .  Mam nadzieję, że chętnie będą z niej korzystali nauczyciele klas początkowych, a także rodzice, którzy będą chcieli przybliżyć swoim pociechom klasykę literatury dziecięcej.

Słodki smak dzieciństwa - szyszki

     Jedliście w dzieciństwie słodziutkie szyszki zrobione z dmuchanego ryżu i krówek ? Ja jadłam i doskonale pamiętam nie tylko ich smak, ale także przepis znajdujący się w książce o domowym przedszkolu. (Mam duży problem ze zlokalizowaniem tej książki, ale jak mi się uda to dołączę w tym miejscu jej zdjęcie).

Świąteczna choinka 2015

      AgaMamaDusi z bloga pomieszane-z-poplatanym.blogspot.com  zorganizowała kolejną edycję PROJEKTU CHOINKA. Celem projektu jest przedstawienie zdjęć naszego świątecznego drzewka. Chwaliłyśmy się choinkami w zeszłym roku ( TU ), pochwalimy się i w tym.

Facebook