Przejdź do głównej zawartości

Czytam sobie - nowości wiosna 2021

 

      Od kilku już lat jedną z ulubionych serii czytelniczych Myszki, a teraz także Kruszynki, jest seria Czytam sobie. 

  Od dawna bardzo chętnie ją czytają i zawsze z niecierpliwością czekają na nowe pozycje. 

     Na wiosnę seria wzbogaciła się o kilka nowych tytułów, z czego trzy są już w naszej biblioteczce.

Chrapka na apkę

     

       Maja jest dziewczynką, która bardzo lubi bawić się telefonem mamy. Gdy nadarzyła się jej okazja, aby posiedzić przy nim nieco dłużej, bardzo chetnie z niej skorzystała. Dziewczynka włączyła nieznaną aplikację i została wessana w internet… Na początku fajnie się bawiła, jednak wkrótce zorientowałą się że nie wie jak się stamtąd wydostać! Ta sytuacja sprawiła, że już zawsze będzie pamiętałć, że do internetu wchodzi się tylko pod okiem mamy lub taty. 




Wielki bal

     

      W szkole Nel ma się odbyć bal przebierańców, na który dzieczynka potrzebuje oczywiście nowy kostium.  Tato jednak stara się ją przekonać, że nie warto kupować gotowego kostiumu, który zostanie użyty tylko jeden raz.  Przez zbytnią konsumpcję i kupiowanie zbędnych rzeczy Ziemia jest coraz bardziej zanieczyszczona. Zamiast kupować nowy strój tata namawia córkę do wspólnego zrobienia kostiumu z rzeczy, które są już w domu. 




Lotka i ptaki


       Dziadek Loli stworzył stracha na wróble, ubrał go w stare ciuchy mamy, przez co strach wzbudził wielką sympatię dzieci.  Pani Galotka, bo tak nazwały strach dzieci, stała na polu przez całe lato, jesień i zimę… aż pewnego dnia zniknęła. Dzieci z sąsiedztwa pomagają zmartwionej Loli w poszukiwaniach. Lecz nie są one jedynymi pomocnikami... Lola nagle zaczęła rozumieć mowę ptaków i one także pomagają jej w szukaniu  stracha na wróble.



     Seria Czytam sobie to bestsellerowa seria wspomagająca w nauce samodzielnego czytania dzieci  na 3 poziomach zaawansowania w czytaniu. 

Poziom 1: składam słowa (150-200 wyrazów w tekście; krótkie zdania; 23 podstawowe głoski w tekście czytanym; ćwiczenie głoskowania)
Poziom 2: składam zdania (800-900 wyrazów w tekście; dłuższe zdania, także złożone; elementy dialogu; 23 podstawowe głoski oraz "h"; ćwiczenie sylabizowania
Poziom 3: połykam strony (2500-2800 wyrazów w tekście); użyte wszystkie głoski; dłuższe i bardziej złożone zdania; alfabetyczny słownik trudnych wyrazów)


Dziękujemy wydawnictwu HarperKids za egzemplarze do recenzji i czekamy na więcej :)

Komentarze

  1. Tygrys też bardzo lubi tą serię, szczególnie o tematyce historycznej.

    OdpowiedzUsuń
  2. Moje starsze dziewczynki kiedyś korzystały z kilku tych książeczek. Teraz czytają już "poważniejsze" książki, z racji wieku. Bardzo miło wspominam te serię i na pewno wrócę do niej za kilka lat, gdy przyjdzie czas nauki czytania najmłodszej córeczki. 🥰

    Pozdrawiam cieplutko ❤

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Detektyw Pozytywka

        Nowa seria ćwiczeń na tablicę interaktywną z genial.ly właśnie pojawia się na blogu - nasze lektury .  Mam nadzieję, że chętnie będą z niej korzystali nauczyciele klas początkowych, a także rodzice, którzy będą chcieli przybliżyć swoim pociechom klasykę literatury dziecięcej.

Wielki skarbiec bajek

      Czerwony Kapturek, Jaś i Małgosia, Kopciuszek, Królewna Śnieżka i 7 krasnoludków - któż z nas nie zna tych bajek? Pamiętam jak chodziłyśmy z siostrą spać do babci, która wieczorami przenosiła nas w magiczny świat bajek. Jakoś wówczas nie było straszne to, że aby wydostać Babcię i Czerwonego Kapturka z brzucha wilka trzeba było mu rozciąć brzuch. Baba Jaga, która spłonęła w piecu przeznaczonym dla Jasia, także nie przerażała. 

Wachlarz z piórek DIY

Wachlarz z piórek DIY         Wachlarz z piórek DIY zrobiłyśmy z dziewczynkami w ramach przygotowania lekcji dla trzeciej klasy o uczuciach i Japonii. 

Cukierku, Ty łobuzie

       Cukierek to psotny kotek, który podbił serca wielu dzieci i (na szczęście) nie zmienił tego fakt, że jego przygody zostały szkolną lekturą.

Wiersze na długie wieczory

    " - Dziadku, dziadku,      Posiedź ze mną,      Opowiedz mi bajkę senną.      Senną , ciemną i przyjemną."

Kaszolina - masa plastyczna z kaszy manny

      Wykonanie masy plastycznej z kaszy manny jest niezwykle proste, a do jej zrobienia potrzebne są tylko dwa składniki: kasza i woda. 

Galaktyka w słoiku

      Próbowaliście kiedyś zamknąć całą galaktykę w słoiku ? My spróbowaliśmy i wiecie co? Udało nam się! I wcale nie było takie trudne.

Ciastolina bez gotowania

       Bardzo lubimy bawić się różnego rodzaju masami plastycznymi . Masa plastyczna to nie tylko świetna zabawa, ale także bardzo dobre ćwiczenie wpływające na rozwój mowy, z czym nadal walczymy. 

22 kwietnia Dzień Ziemi

     22 kwietnia obchodzony jest światowy dzień Ziemi z tej okazji zebrałam dla swoich uczniów (dla Was i Waszych uczniów także) kilka filków, ciekawostek i gier zwiazanych z ekologią.

Jeże z ziemniaków i makaronu - jesienna praca plastyczna dla przedszkolaków

Jeż z ziemniaków i makaronu - jesienna praca plastyczna dla przedszkolaków       Od miesiąca bawię się i tworzę już nie tylko ze swoimi dziećmi, ale także z przedszkolakami. Moje dziewczyny mają ostatnio coraz mniej czasu na różnego rodzaju prace plastyczne, a jeśli już znajdą wolną chwilę to wolą ją spędzić na tańcu lub zabawach w ogródku niż poświęcić czas na stworzenie jakiegoś artystycznego dzieła. 

Facebook