Przejdź do głównej zawartości

Biblioteczka Montessori - Ciało człowieka

Biblioteczka Montessori - Ciało człowieka

      Ciało ludzkie jest niezwykle fascynującym  "urządzeniem".  Jako napęd wystarczy mu kawałek  żółtego sera i trochę wody, a do regeneracji kilka godzin snu.


       Oczywiście jest to bardzo duże uproszczenie, nie zmienia to  jednak faktu, że ciało człowieka, jest ekscytującym "narzędziem". 

      Moje dziewczyny od dawna interesują się ludzkim ciałem. Najbardziej zawsze zajmował je układ rozrodczy, ale o inne narządy wewnętrzne także często pytają. Doskonale wiedzą gdzie znajduje się serce, płuca czy mózg i jakie są ich główne funkcje. Pewnie właśnie dlatego tak chętnie sięgnęły po nowość od wydawnictwa Egmont: Biblioteczkę Montessori - Ciało człowieka

       W poręcznym pudełku znajduje się:
- książeczka z opisanymi narządami wewnętrznymi i sposobami wykorzystania pozostałych pomocy
- dwustronny plakat z konturami ciała dziewczynki i chłopca
- 4 przezroczyste folie z głównymi układami: nerwowym, krwionośnym, kostnym i mięśniowym
- 13 kart edukacyjnych - obrazki narządów oraz ich nazwy
- 11 filcowych modeli narządów

Biblioteczka Montessori - Ciało człowieka

Biblioteczka Montessori - Ciało człowieka

       Dzieci najlepiej uczą się gdy w proces nauczania zaangażowanych jest jak najwięcej zmysłów. Dzięki pakietowi Biblioteczki Montessori - Ciało człowieka mogą teraz nie tylko zobaczyć ludzkie narządy, poczytać o nich, posłuchać informacji przekazywanych przez osobę dorosłą, ale także dotknąć ich.

       W książeczce znajdującej się w pudełku rodzice i nauczyciele odnajdą wiele inspiracji do tego jak wykorzystać do nauki przez zabawę filcowe narządy, karty z podpisami i plakat. 

       Można na przykład:
- układać filcowe narządy na makiecie dziecka
- z ułożonych narządów zabierać jeden lub kilka aby dziecko mogło odgadnąć, którego narządu brakuje
- dodawać podpisy do obrazków poszczególnych wewnętrznych części ciała
- grać w memory dopasowując obrazek narządu do podpisu
- nakładać na szablon ludzkiego ciała folie z wybranymi układami

Biblioteczka Montessori - Ciało człowieka

Biblioteczka Montessori - Ciało człowieka

Biblioteczka Montessori - Ciało człowieka

Biblioteczka Montessori - Ciało człowieka

Biblioteczka Montessori - Ciało człowieka

       Moim dziewczynom najbardziej podoba się układanie filcowych narządów na plakacie z konturami ciała dziewczynki. Bardzo przypadło im do gustu sprawdzanie jaki narząd akurat trzymają w ręce i układanie go w odpowiednim miejscu. Przy okazji chętnie słuchały wiadomości o poszczególnych wewnętrznych częściach ludzkiego ciała, ich położenia i głównych funkcji.

Biblioteczka Montessori - Ciało człowieka

Biblioteczka Montessori - Ciało człowieka

Biblioteczka Montessori - Ciało człowieka

Biblioteczka Montessori - Ciało człowieka

Biblioteczka Montessori - Ciało człowieka

       Biblioteczka Montessori - Ciało człowieka to idealna pozycja dla dzieci, która w prosty, a zarazem bardzo interesujący sposób przybliża im to jak funkcjonuje ludzki organizm i zachęca do poszerzania swojej wiedzy. 

       Z serii Biblioteczka Montessori znajdują się także następujące pozycje:
- Astronomia
- Ogród
- Ptaki Europy
- Czas
- Geografia
- Przyroda
- Swiat

www.egmont.plwww.egmont.plKomentarze

Popularne posty z tego bloga

Dziecko na warsztat - Matematyka

      Matematyka - królowa nauk . Nie mogło jej więc zabraknąć także w Dziecku na warsztat.  

Dziecko na warsztat - Geografa

      W styczniowej edycji Dziecka na warsztat króluje geografia . Na początku (we wrześniu) sądziłam, że będzie to dla mnie jeden z najłatwiejszych tematów, jednak gdy przyszło do przygotowywania zajęć dla dziewczynek okazało się że temat jest bardzo obszerny i trzeba zdecydować się na jakiś jego wycinek. Tylko jaki? Należę do osób niezdecydowanych i wolę jednak narzucone tematy :)

Dziecko na warsztat - Doświadczenia

     Listopad upłynął nam pod znakiem doświadczeń. Obserwowaliśmy reakcje chemiczne, uczyliśmy rodzynki skakać, zmiękczaliśmy jajko, bawiliśmy się kolorami i ogniem... a wszystko to w ramach kolejnej odsłowny Dziecka na warsztat.

Postanowienia noworoczne

       Rzucę palenie.      Schudnę.      Znajdę lepszą pracę.      Zacznę oszczędzać.      Będę się zdrowo odżywiać.      Wyjadę w podróż marzeń.      Będę lepszym człowiekiem.      Będę mieć zawsze posprzątany dom.      Więcej czasu poświęcę bliskim.      Zapiszę się na siłownię.

Kubuś Puchatek i Przyjaciele. Wielka Księga Opowieści.

      "Już pora wstać wyruszyć z domu, przyjaciela spotkać znów. Miły, okrągły, puchaty, bo to jest mój Kubuś, Puchatek Kubuś..." Kto z nas nie zna Misia o Bardzo Małym Rozumku , o którym jest przytoczona powyższa piosenka?

Świąteczna choinka 2015

      AgaMamaDusi z bloga pomieszane-z-poplatanym.blogspot.com  zorganizowała kolejną edycję PROJEKTU CHOINKA. Celem projektu jest przedstawienie zdjęć naszego świątecznego drzewka. Chwaliłyśmy się choinkami w zeszłym roku ( TU ), pochwalimy się i w tym.

Co zabrać pod namiot z dzieckiem?

        Lato w pełni, choć pogoda nie zawsze na to wskazuje. Niemniej jednak, nie zważając na panującą za oknem aurę, postanowiliśmy wyskoczyć na kilka dni pod namiot do Czech. 

Detektyw Pozytywka

        Nowa seria ćwiczeń na tablicę interaktywną z genial.ly właśnie pojawia się na blogu - nasze lektury .  Mam nadzieję, że chętnie będą z niej korzystali nauczyciele klas początkowych, a także rodzice, którzy będą chcieli przybliżyć swoim pociechom klasykę literatury dziecięcej.

Wiosenna rozgrywka matematyczna

         Najważniejsze w nauce są ćwiczenia i utrwalanie zdobytej wiedzy. Ważne jest także to, żeby dzieci uczyły się z przyjemnością, najlepiej w czasie zabawy. 

Kolorowe lato z Lamą

         Lato. Żółte słońce. Lazurowe morze. Złocisty piasek. Zielony las. Błękitne niebo. Lato to czas otaczających nas zewsząd kolorów. A do kolorów, które serwuje nam w tym czasie przyroda dołącza jeszcze feeria barw niezwykle kolorowej gry wydawnictwa Egmont - Lama.  

Facebook