Przejdź do głównej zawartości

Chłopiec, balonik i miś - najnowsza przygoda Kubusia Puchatka

Chłopiec, balonik i miś

      Czas mija, ludzie dorastają i zmieniają się. A czy ktoś z Was zastanawiał się kiedyś czy pluszowe misie także dorastają?


     Któż z nas nie zna Kubusia Puchatka i jego wiernych przyjaciół ze Stumilowego lasu: Kłapouchego, Prosiaczka, Tygryska, Królika, Kangurzycy i Maleństwa oraz Sowy Przemądrzałej. 

      Przygody sympatycznego misia kończyły się na tym, że jego najlepszy przyjaciel Krzyś opuszczał Stumilowy las, pełen przygód, zabaw i podwieczorków przy herbacie, aby rozpocząć naukę w szkole z internatem.  

      Lata mijały, Krzyś dorósł, stał się poważnym mężczyzną, całkowicie oddanym swojej pracy i zapomniał o swoich przyjaciołach z dzieciństwa.

      Kubuś, dla odmiany, nie dorósł wcale, cały czas był Misiem o Bardzo Małym Rozumku i nigdy nie zapomniał o Krzysiu, cały czas miał nadzieję, że chłopiec przypomni sobie o nim i wróci do bajkowego lasu. 

Chłopiec, balonik i miś

      I w końcu nadszedł ten dzień... Krzyś powrócił. Nie był to jednak chłopiec, którego miś pamiętał. Dorosły Krzysztof był mniej uśmiechnięty, bardziej zatroskany i ciągle mówił tylko o pracy i zobowiązaniach.  Zapomniał co to dobra zabawa i że z nic nie robienia może wyniknąć naprawdę coś. Przyjaciele, oczywiście oprócz Kubusia, na początku w ogóle go nie poznali, a i Krzysiowi wszystko wydawało się jakieś inne, bardziej ponure.

Chłopiec, balonik i miś

        Dla dzieci historia ponownego spotkania Krzysia z Kubusiem Puchatkiem z pewnością będzie niezwykłą lekturą o sile przyjaźni. O tym, że niezależnie od tego ile czasu nie będziemy widzieli bliskiej nam osoby i jak bardzo zmieni się ona przez te wszystkie lata, prawdziwa przyjaźń z pewnością przetrwa próbę czasu. 

Chłopiec, balonik i miś

     Najnowsza przygoda Krzysia i Kubusia niesie jednak przesłanie nie tylko dla dzieci, ale także dla dorosłych. Uświadamia nam jak często dorastając gubimy radość z życia. W natłoku codziennych spraw zapominamy, że małe przyjemności czekają na nas na każdym kroku i należy się  na nie otworzyć i się z nich cieszyć.  Spędzanie czasu z przyjaciółmi, rodziną i osobami, które są nam bliskie, to największa wartość w życiu, nawet jeśli wspólnie robimy NIC. Czasem wystarczy tylko razem posiedzieć i pomilczeć.

Chłopiec, balonik i miś

      Chłopiec, balonik i miś to opowiadanie rozpisane na 40 stronach, które powstało na podstawie filmu Krzysiu, gdzie jesteś? Właściwie jest to tylko fragment filmu, który także powinien zobaczyć każdy fan Kubusia Puchatka. Film zaczyna się od przedstawienia dorastania Krzysia, tego co wpłynęło na to jakim mężczyzną się stał: jak musiał wyjechać do szkoły z internatem, jak zmarł jego ojciec, jak poznał swoją żonę, jak był zmuszony wziąć udział w wojnie, przez co opuścił narodziny córki, której nie widział przez kilka pierwszych lat jej życia. Mimo, że jest to z założenia film przeznaczony dla dzieci, ja połowę przepłakałam ze wzruszenia. 

Chłopiec, balonik i miś

      Moim zdaniem zarówno książka Chłopiec, balonik i miś, jak i film Krzysiu, gdzie jesteś? to pozycje obowiązkowe dla każdego wielbiciela Kubusia Puchatka i pozostałych przyjaciół ze Stumilowego lasu.

      Zastanawia mnie tylko dlaczego w najnowszych książkach o misiu las nie jest już Stumilowy, a Stuwiekowy?


Komentarze

 1. Super książka a ja zaraz zacznę czytać córce więc obowiązekowo kupię ❤ a film właśnie widziałam jak go reklamują więc też z chęcią obejrzę :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Polecam książka jest świetna dla dzieci w każdym wieku, a jeśli na film jest córeczka za mała to zawsze możesz też sama obejrzeć :)

   Usuń
 2. Ale piękne wydanie - podobają mi się ilustracje:)
  pozdrawiam serdecznie znad filiżanki kawy:)

  OdpowiedzUsuń
 3. Kubuś Puchatek zawsze ma świetne przygody :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Córka na pewno chętnie ją przeczyta :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Kubuś Puchatek to jedna z moich ulubionych lektur. Do kontynuacji chętnie zajrzę.

  OdpowiedzUsuń
 6. Książka bardzo nam się spodobała.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Dziecko na warsztat - Matematyka

      Matematyka - królowa nauk . Nie mogło jej więc zabraknąć także w Dziecku na warsztat.  

Dziecko na warsztat - Geografa

      W styczniowej edycji Dziecka na warsztat króluje geografia . Na początku (we wrześniu) sądziłam, że będzie to dla mnie jeden z najłatwiejszych tematów, jednak gdy przyszło do przygotowywania zajęć dla dziewczynek okazało się że temat jest bardzo obszerny i trzeba zdecydować się na jakiś jego wycinek. Tylko jaki? Należę do osób niezdecydowanych i wolę jednak narzucone tematy :)

Dziecko na warsztat - Doświadczenia

     Listopad upłynął nam pod znakiem doświadczeń. Obserwowaliśmy reakcje chemiczne, uczyliśmy rodzynki skakać, zmiękczaliśmy jajko, bawiliśmy się kolorami i ogniem... a wszystko to w ramach kolejnej odsłowny Dziecka na warsztat.

Postanowienia noworoczne

       Rzucę palenie.      Schudnę.      Znajdę lepszą pracę.      Zacznę oszczędzać.      Będę się zdrowo odżywiać.      Wyjadę w podróż marzeń.      Będę lepszym człowiekiem.      Będę mieć zawsze posprzątany dom.      Więcej czasu poświęcę bliskim.      Zapiszę się na siłownię.

Kubuś Puchatek i Przyjaciele. Wielka Księga Opowieści.

      "Już pora wstać wyruszyć z domu, przyjaciela spotkać znów. Miły, okrągły, puchaty, bo to jest mój Kubuś, Puchatek Kubuś..." Kto z nas nie zna Misia o Bardzo Małym Rozumku , o którym jest przytoczona powyższa piosenka?

Świąteczna choinka 2015

      AgaMamaDusi z bloga pomieszane-z-poplatanym.blogspot.com  zorganizowała kolejną edycję PROJEKTU CHOINKA. Celem projektu jest przedstawienie zdjęć naszego świątecznego drzewka. Chwaliłyśmy się choinkami w zeszłym roku ( TU ), pochwalimy się i w tym.

Co zabrać pod namiot z dzieckiem?

        Lato w pełni, choć pogoda nie zawsze na to wskazuje. Niemniej jednak, nie zważając na panującą za oknem aurę, postanowiliśmy wyskoczyć na kilka dni pod namiot do Czech. 

Detektyw Pozytywka

        Nowa seria ćwiczeń na tablicę interaktywną z genial.ly właśnie pojawia się na blogu - nasze lektury .  Mam nadzieję, że chętnie będą z niej korzystali nauczyciele klas początkowych, a także rodzice, którzy będą chcieli przybliżyć swoim pociechom klasykę literatury dziecięcej.

Wiosenna rozgrywka matematyczna

         Najważniejsze w nauce są ćwiczenia i utrwalanie zdobytej wiedzy. Ważne jest także to, żeby dzieci uczyły się z przyjemnością, najlepiej w czasie zabawy. 

Kolorowe lato z Lamą

         Lato. Żółte słońce. Lazurowe morze. Złocisty piasek. Zielony las. Błękitne niebo. Lato to czas otaczających nas zewsząd kolorów. A do kolorów, które serwuje nam w tym czasie przyroda dołącza jeszcze feeria barw niezwykle kolorowej gry wydawnictwa Egmont - Lama.  

Facebook