Przejdź do głównej zawartości

Łamigłówki mądrej główki



     Wiem, wiem, że wakacje coraz bliżej i dzieci już najchętniej zapomniałyby o nauce, ale, po pierwsze, u nas wakacje będą dopiero w sierpniu, a po drugie, gdy dziecko dobrze się bawi to nawet nie zauważa, że się uczy.

       Zagadki i łamigłówki to świetny sposób na połączenie nauki z zabawą. 

     "Mój pierwszy zeszyt aktywizujący: cyfry i kolory" z cyklu "Łamigłówki mądrej główki" to zbiór 100 różnych zadań nie tylko z zakresu cyfr i kolorów. W książeczce znajdują się także ćwiczenia dotyczące kształtów, dodawania i odejmowania, rozpoznawania godzin na zegarze, rysowania, a także wiedzy ogólnej, takiej jak  na przykład nazywanie owoców i zwierząt.

      Każde z zadań oznaczone jest stopniem trudności od jednej do trzech gwiazdek. Ćwiczenia z jedną gwiazdką nie powinny sprawić problemów pięciolatkowi, a nawet dzieciom nieco młodszym. Zadania z trzema gwiazdkami są faktycznie znaczenie trudniejsze, moim zdaniem, mniej więcej na poziomie pierwszej klasy, choć znajdą się zapewne takie przedszkolaki które też sobie z nimi poradzą.







     Zadania znajdujące się w książce rozwijają logiczne myślenie, spostrzegawczość, umiejętność liczenia, pisania, wyszukiwania różnic, koncentracji oraz cierpliwości.

     Przy każdym ćwiczeniu jest miejsce na ocenę pracy dziecka przez rodziców. Nie jestem za wpisywaniem szkolnych ocen przy pracach przedszkolaków więc rysuję Myszce uśmiechnięte buźki, gdy skończy dane zadanie. Bardzo motywuje ją do dalszej pracy uśmiech narysowany przeze mnie w okienku na ocenę.




     "Łamigłówki..." są wielkości zeszytu więc bez problemu zmieszczą się w plecaku czy torbie. Można je zabrać ze sobą na wakacje, na piknik, czy nawet do poczekalni u lekarza, choć życzę wszystkim aby przez wakacje nie musieli się u niego pojawiać.





Autor: Tamara Michałowska
WydawnictwoSiedmioróg
Rok wydania: 2014
Ilość stron: 104
Rozmiar: 23 x 16




Komentarze

  1. W dzieciństwie lubiłam tego typu książeczki. Dla Tygrysa zgromadziłam już kilka podobnych dla 2 latka.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. U nas cieszą się powodzeniem dopiero wówczas gdy skończą się te z naklejkami :)

      Usuń
  2. Jak byłam mała, to uwielbiałam łączyć kropki i znajdować różnice między dwoma obrazkami:)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Ja lubiłam łączyć kropki i kolorować według znaków.

      Usuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Detektyw Pozytywka

        Nowa seria ćwiczeń na tablicę interaktywną z genial.ly właśnie pojawia się na blogu - nasze lektury .  Mam nadzieję, że chętnie będą z niej korzystali nauczyciele klas początkowych, a także rodzice, którzy będą chcieli przybliżyć swoim pociechom klasykę literatury dziecięcej.

Wielki skarbiec bajek

      Czerwony Kapturek, Jaś i Małgosia, Kopciuszek, Królewna Śnieżka i 7 krasnoludków - któż z nas nie zna tych bajek? Pamiętam jak chodziłyśmy z siostrą spać do babci, która wieczorami przenosiła nas w magiczny świat bajek. Jakoś wówczas nie było straszne to, że aby wydostać Babcię i Czerwonego Kapturka z brzucha wilka trzeba było mu rozciąć brzuch. Baba Jaga, która spłonęła w piecu przeznaczonym dla Jasia, także nie przerażała. 

Wachlarz z piórek DIY

Wachlarz z piórek DIY         Wachlarz z piórek DIY zrobiłyśmy z dziewczynkami w ramach przygotowania lekcji dla trzeciej klasy o uczuciach i Japonii. 

Cukierku, Ty łobuzie

       Cukierek to psotny kotek, który podbił serca wielu dzieci i (na szczęście) nie zmienił tego fakt, że jego przygody zostały szkolną lekturą.

Wiersze na długie wieczory

    " - Dziadku, dziadku,      Posiedź ze mną,      Opowiedz mi bajkę senną.      Senną , ciemną i przyjemną."

Kaszolina - masa plastyczna z kaszy manny

      Wykonanie masy plastycznej z kaszy manny jest niezwykle proste, a do jej zrobienia potrzebne są tylko dwa składniki: kasza i woda. 

Galaktyka w słoiku

      Próbowaliście kiedyś zamknąć całą galaktykę w słoiku ? My spróbowaliśmy i wiecie co? Udało nam się! I wcale nie było takie trudne.

Ciastolina bez gotowania

       Bardzo lubimy bawić się różnego rodzaju masami plastycznymi . Masa plastyczna to nie tylko świetna zabawa, ale także bardzo dobre ćwiczenie wpływające na rozwój mowy, z czym nadal walczymy. 

22 kwietnia Dzień Ziemi

     22 kwietnia obchodzony jest światowy dzień Ziemi z tej okazji zebrałam dla swoich uczniów (dla Was i Waszych uczniów także) kilka filków, ciekawostek i gier zwiazanych z ekologią.

Jeże z ziemniaków i makaronu - jesienna praca plastyczna dla przedszkolaków

Jeż z ziemniaków i makaronu - jesienna praca plastyczna dla przedszkolaków       Od miesiąca bawię się i tworzę już nie tylko ze swoimi dziećmi, ale także z przedszkolakami. Moje dziewczyny mają ostatnio coraz mniej czasu na różnego rodzaju prace plastyczne, a jeśli już znajdą wolną chwilę to wolą ją spędzić na tańcu lub zabawach w ogródku niż poświęcić czas na stworzenie jakiegoś artystycznego dzieła. 

Facebook