Przejdź do głównej zawartości

Świąteczna choinka 2015     AgaMamaDusi z bloga pomieszane-z-poplatanym.blogspot.com  zorganizowała kolejną edycję PROJEKTU CHOINKA. Celem projektu jest przedstawienie zdjęć naszego świątecznego drzewka. Chwaliłyśmy się choinkami w zeszłym roku (TU), pochwalimy się i w tym.


      W tym roku nasze świąteczne drzewko było ubierane etapami, a znalazły się na nim w większości ozdoby zrobione przez nas własnoręcznie. W momencie gdy dana ozdoba była już gotowa trafiała prosto na choinkę. Dzięki temu drzewko codziennie zmieniało wygląd, a ułożenie łańcuchów to Myszka zmieniała nawet kilka razy dziennie.

       W tym roku na choince dominowały głównie ozdoby z masy solnej.


     Mimo że Święta się już skończyły wygląd naszej choinki ciągle ewoluuje, wczoraj na przykład, dziewczynki wymyśliły sobie, że przypną na drzewko kolorowe klamerki. Na pytanie po co to robią, przecież choinka już jest piękna usłyszałam odpowiedź "Będzie jeszcze piękniejsza!"


     Sama jestem ciekawa co wymyślą jutro :)
Komentarze

 1. Przyznam szczerze, że klamerki to dość oryginalna ozdoba ;-) ale pomysłowość Dzieci nie ma granic ;-)
  Ps. Dziękuję za przyłączenie się do Projektu :-*

  OdpowiedzUsuń
 2. Piękna i wielka. Nasza stoi na stole, ale tak wysoko nie sięga :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nasza jest taka duża, że jak chcemy oglądać telewizor to musimy siedzieć przy kuchenny stole, bo z kanapy nie widać :)

   Usuń
 3. masa solna:)) dziś wiedziałam na wystawie dość ciekawy oryginalny obraz jak sie potem okazało z masy solnej. Cena wbiła mnie w ziemie.... 750, -

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Może wystawię na jakąś aukcję nasze ozdoby, tylko za więcej niż 750 zł, bo zrobiły je moje dzieci! :)

   Usuń
 4. Widać, że w dekorowanie drzewka włożyliście mnóstwo pracy i serca :) Klamerki na choince? Czemu nie!? :) Może dziś Dziewczyny powieszą pranie ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pranie nie zawisło, ale nie raz na choince gościł już kot :)

   Usuń
 5. urocza choineczka i te dziecięce aranżacje... my - ja + synek również w tym orku robiliśmy figurki z masy solnej. jedne ozdabiają choineczkę w pokoju synka, drugie choinkę główną

  OdpowiedzUsuń
 6. Piekna choinka, zwłaszcza te ozdoby z masy solnej :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Nie ma nic piękniejszego niż ozdoby wykonane przez nasze pociechy :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Piękna ta Wasza choinka :-)) najpiękniejsze ozdoby choinkowe to te wykonane przez dzieciaki :-))

  OdpowiedzUsuń
 9. Ja również na swojej choince mam dużo ozdób z masy solnej ;) Fajny pomysł i niekoniecznie dziecinny ;) bo ja dzieci nie mam, a co roku przed świętami staram się zrobić trochę ozdób czy Aniołków.. niestety w tym roku w łóżku było ciężko, ale za rok.. ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Za rok to dopiero będziesz miała święta :) choć na robienie ozdób może nie wystarczyć Ci czasu :)

   Usuń
 10. Piękna choinka. Ja bardzo lubię prace dziecięce. Są takie od serca, jak Wasze ozdoby z masy solnej. Nawet klamerki prezentują się cudnie. Nie ma jak inwencja dziewczynek :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Prześliczna jest Wasza choinka!

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Dziecko na warsztat - Matematyka

      Matematyka - królowa nauk . Nie mogło jej więc zabraknąć także w Dziecku na warsztat.  

Dziecko na warsztat - Geografa

      W styczniowej edycji Dziecka na warsztat króluje geografia . Na początku (we wrześniu) sądziłam, że będzie to dla mnie jeden z najłatwiejszych tematów, jednak gdy przyszło do przygotowywania zajęć dla dziewczynek okazało się że temat jest bardzo obszerny i trzeba zdecydować się na jakiś jego wycinek. Tylko jaki? Należę do osób niezdecydowanych i wolę jednak narzucone tematy :)

Dziecko na warsztat - Doświadczenia

     Listopad upłynął nam pod znakiem doświadczeń. Obserwowaliśmy reakcje chemiczne, uczyliśmy rodzynki skakać, zmiękczaliśmy jajko, bawiliśmy się kolorami i ogniem... a wszystko to w ramach kolejnej odsłowny Dziecka na warsztat.

Postanowienia noworoczne

       Rzucę palenie.      Schudnę.      Znajdę lepszą pracę.      Zacznę oszczędzać.      Będę się zdrowo odżywiać.      Wyjadę w podróż marzeń.      Będę lepszym człowiekiem.      Będę mieć zawsze posprzątany dom.      Więcej czasu poświęcę bliskim.      Zapiszę się na siłownię.

Kubuś Puchatek i Przyjaciele. Wielka Księga Opowieści.

      "Już pora wstać wyruszyć z domu, przyjaciela spotkać znów. Miły, okrągły, puchaty, bo to jest mój Kubuś, Puchatek Kubuś..." Kto z nas nie zna Misia o Bardzo Małym Rozumku , o którym jest przytoczona powyższa piosenka?

Detektyw Pozytywka

        Nowa seria ćwiczeń na tablicę interaktywną z genial.ly właśnie pojawia się na blogu - nasze lektury .  Mam nadzieję, że chętnie będą z niej korzystali nauczyciele klas początkowych, a także rodzice, którzy będą chcieli przybliżyć swoim pociechom klasykę literatury dziecięcej.

Wiosenna rozgrywka matematyczna

         Najważniejsze w nauce są ćwiczenia i utrwalanie zdobytej wiedzy. Ważne jest także to, żeby dzieci uczyły się z przyjemnością, najlepiej w czasie zabawy. 

Co zabrać pod namiot z dzieckiem?

        Lato w pełni, choć pogoda nie zawsze na to wskazuje. Niemniej jednak, nie zważając na panującą za oknem aurę, postanowiliśmy wyskoczyć na kilka dni pod namiot do Czech. 

Kolorowe lato z Lamą

         Lato. Żółte słońce. Lazurowe morze. Złocisty piasek. Zielony las. Błękitne niebo. Lato to czas otaczających nas zewsząd kolorów. A do kolorów, które serwuje nam w tym czasie przyroda dołącza jeszcze feeria barw niezwykle kolorowej gry wydawnictwa Egmont - Lama.  

Facebook