Przejdź do głównej zawartości

Wiosenne nowości od Hani Humorek

 

           Hania Humorek to rezolutna dziewczynka, która ma głowę pełną niesamowitych pomysłów i często miewa kapryśne humorki.

       Moje dziewczyny już od kilku lat z wielkim zainteresowaniem śledzą pomysły Hani oraz grupy jej przyjaciół. Najpierw czytałyśmy je wspólnie, a teraz już same chętnie po nie sięgają. 

      W najnowszych tomach serii (choć tak naprawdę nowa jest tylko szata graficzna, a same historie po raz pierwszy ujrzały światło dzienne już kilka ładnych lat temu) Hania zajmuje się przepowiadaniem przyszłości, a także zostaje lekarzem.

 Hania Humorek przepowiada przyszłość


      Hania znajduje w płatkach śniadaniowych niezwykły, czarodziejski pierścień, pierścień, dzięki któremu dziewczynka może przepowiadać przyszłość. Wróżka Madame H., jak od teraz chce być nazywana, przewiduje powrót Żabci, wyniki klasówki z matematyki, a także to, że jej nauczyciel się zakocha. Magia? Czary? A może zwykła spostrzegawczość? Co tak na prawdę decyduje o naszej przyszłości szczęście czy nasze działania? Hania już zna odpowiedzi na wszystkie te pytania.
     Doktor Hania Humorek


     Hania ma kolejny ze swoich napadów złego humrku, tym razem nie chce pójść do szkoły. Udaje więc przed mamą, że jest chora na świnkę. Mama jednak nie daje się tak łatwo oszukać, wszystkiego się domyśla i wysyła córkę do szkoły. Na szczęście, jak się później okazuje, bo w szkole dzieci mają przeprowadzać projekt na temat ludzkiego ciała. Hania ma więc okazję spełnić jedno ze swoich marzeń...zostać lekarzem choć na kilka dni. Tylko czy dziewczynka na pewno się do tego nadaje i czy nie wynikną z tego jakieś problemy?
     Przygody Hani Humorek zawsze są gwarancją poprawy naszego humorku! Dziękujemy wydawnictwu za przekazanie książek do recenzji.Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Wiosenna rozgrywka matematyczna

         Najważniejsze w nauce są ćwiczenia i utrwalanie zdobytej wiedzy. Ważne jest także to, żeby dzieci uczyły się z przyjemnością, najlepiej w czasie zabawy. 

Dziecko na warsztat - Matematyka

      Matematyka - królowa nauk . Nie mogło jej więc zabraknąć także w Dziecku na warsztat.  

Dziecko na warsztat - Doświadczenia

     Listopad upłynął nam pod znakiem doświadczeń. Obserwowaliśmy reakcje chemiczne, uczyliśmy rodzynki skakać, zmiękczaliśmy jajko, bawiliśmy się kolorami i ogniem... a wszystko to w ramach kolejnej odsłowny Dziecka na warsztat.

Postanowienia noworoczne

       Rzucę palenie.      Schudnę.      Znajdę lepszą pracę.      Zacznę oszczędzać.      Będę się zdrowo odżywiać.      Wyjadę w podróż marzeń.      Będę lepszym człowiekiem.      Będę mieć zawsze posprzątany dom.      Więcej czasu poświęcę bliskim.      Zapiszę się na siłownię.

Dziecko na warsztat - Geografa

      W styczniowej edycji Dziecka na warsztat króluje geografia . Na początku (we wrześniu) sądziłam, że będzie to dla mnie jeden z najłatwiejszych tematów, jednak gdy przyszło do przygotowywania zajęć dla dziewczynek okazało się że temat jest bardzo obszerny i trzeba zdecydować się na jakiś jego wycinek. Tylko jaki? Należę do osób niezdecydowanych i wolę jednak narzucone tematy :)

Kubuś Puchatek i Przyjaciele. Wielka Księga Opowieści.

      "Już pora wstać wyruszyć z domu, przyjaciela spotkać znów. Miły, okrągły, puchaty, bo to jest mój Kubuś, Puchatek Kubuś..." Kto z nas nie zna Misia o Bardzo Małym Rozumku , o którym jest przytoczona powyższa piosenka?

Plastusiowy pamiętnik

     Mała Ania jedzie do Warszawy z rodzicami i nie spodziewa się, że w czasie tej podróży pozna małego ludzika z plasteliny, który będzie jej towarzyszył przez wiele następnych lat.

Detektyw Pozytywka

        Nowa seria ćwiczeń na tablicę interaktywną z genial.ly właśnie pojawia się na blogu - nasze lektury .  Mam nadzieję, że chętnie będą z niej korzystali nauczyciele klas początkowych, a także rodzice, którzy będą chcieli przybliżyć swoim pociechom klasykę literatury dziecięcej.

Słodki smak dzieciństwa - szyszki

     Jedliście w dzieciństwie słodziutkie szyszki zrobione z dmuchanego ryżu i krówek ? Ja jadłam i doskonale pamiętam nie tylko ich smak, ale także przepis znajdujący się w książce o domowym przedszkolu. (Mam duży problem ze zlokalizowaniem tej książki, ale jak mi się uda to dołączę w tym miejscu jej zdjęcie).

Świąteczna choinka 2015

      AgaMamaDusi z bloga pomieszane-z-poplatanym.blogspot.com  zorganizowała kolejną edycję PROJEKTU CHOINKA. Celem projektu jest przedstawienie zdjęć naszego świątecznego drzewka. Chwaliłyśmy się choinkami w zeszłym roku ( TU ), pochwalimy się i w tym.

Facebook