Przejdź do głównej zawartości

Gry logiczne w wersji travel


     Zbliża się lato, przynajmniej tak mówi kalendarz, bo śnieg, który codziennie pada za naszym oknem, wskazuje na coś zupełnie innego. Wraz z nadchodzącym latem zbliżają się także letnie wyjazdy. 

     A co musi się znleźć w każdym naszym urlopowym bagażu? Oczywiście gra, gra która uprzyjemni nam wieczór ewentualnie jakiś deszczowy dzień.

Ubongo Trigo


     Jest to wersja popularnej na całym świecie gry Ubongo. Tym razem układamy jednak kafelki składające się z małych trójkącików. W ośmiu rundach musimy ułożyć 16 pól znajdujących się na kartach, w każdej rundzie po dwa z nich.

    Gra ma dwa poziomy trudności - dla młodszych graczy do ułożenia są 4 kafelki na dwóch polach, a dla tych bardziej wprawnych 6 klocków. Na każdej karcie zaznaczone są odpowiednie kafelki, które są potrzebne do ułożenia wymaganej figury.

     Klocki można dowolnie obracać i przekręcać, liczy się tylko jedno - ułożyć je jak najszybciej.
     


Fits travel


     Kolejna pomniejszona wersja światowego bestselera. Zadaniem graczy jest zapełnienie swojej planszy klockami o róznych kształtach. 

      Gra jest nieco trudniejsza niż jej pierwowzór, ale przez to dostarcza graczom nieco więcej emocji.

     Obie gry są świetnym sposobem na spędzenie wspólnego czasu, na trening szarych komórek, logicznego i przestrzennego myślenia oraz spostrzegawczości. Dziewczyny bardzo chętnie zasiadają do gry, szczególnie w ubongo. I choć nie zawsze udaje im się ułożyć klocki w odpowiednich miejscach w krótkim czasie, nie poddają się i próbują, a to jest najważniejsze. 

     Dziękujemy wydawnictwu Egmont za przekazanie gier do recenzji.Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Dzień Ziemi - dobble

     22 kwietnia obchodzony jest Dzień Ziemi. Z tej okazji przygotowałam swoje pierwsze interaktywne dobble. Możecie zagrać nie wychodząc z tej strony, zapraszam do testowania.

22 kwietnia Dzień Ziemi

     22 kwietnia obchodzony jest światowy dzień Ziemi z tej okazji zebrałam dla swoich uczniów (dla Was i Waszych uczniów także) kilka filków, ciekawostek i gier zwiazanych z ekologią.

Detektyw Pozytywka

        Nowa seria ćwiczeń na tablicę interaktywną z genial.ly właśnie pojawia się na blogu - nasze lektury .  Mam nadzieję, że chętnie będą z niej korzystali nauczyciele klas początkowych, a także rodzice, którzy będą chcieli przybliżyć swoim pociechom klasykę literatury dziecięcej.

Gdzie kryje się matematyka? Gdzie jest prawo, a gdzie lewo?

       Jeszcze przed przejściem na edukację zdalną rozpoczęłam ze swoimi uczniami projekt matematyczny: Gdzie kryje się matematyka? pod patronatem Uniwersytetu Dzieci .

Tablice manipulacyjne - matematyka online

        Nauka zdalna wprowadziła wiele zmian w życiu każdego ucznia, rodzica i nauczyciela. Dla mnie była to bardzo duża zmiana na plus, dawni nie nauczyłam się tak wiele jak podczas ostatnich miesięcy.

Pisanka z efektem WOW

          Zrobienie puchnących farb chodziło mi po głowie od dawna. W internecie znalazłam kilka wersji przepisów na ich wykonanie i po wypróbowaniu niektóry z nich oraz niewielkiej modyfikacji mamy w końcu idealny przepis.

Matematyka na święta - mnożenie

       Kilka dni temu podzieliłam się z Wami grą matematyczną w ubieranie choinki , w której za każdą prawidłową odpowiedź zdobywa się jedna bombkę.

Matematyka na święta - dopełnienie do 10

      Matematyka na święta to blogowy projekt matematyczny, który ma już swoją siódmą odsłonę.

Akceptuję, co czuję

               Akceptacja własnych uczuć jest niezwykle ważną umiejetnością. Nie każdy jest w stanie pogodzić się z buzującymi w nim emocjami, szczególnie jeśli nie należą one do tych przyjemnych. 

Facebook