Przejdź do głównej zawartości

Ksiądz Twardowski dzieciom. Opowiadania

Ksiądz Twardowski dzieciom. Opowiadania

       Dziś chciałam Wam przedstawić piękną i mądrą książkę, która uczy szacunku i miłości do bliźnich, a która pomimo tego co sugeruje tytuł jest skierowana nie tylko dla dzieci. 


      Ksiądz Twardowski dzieciom to pięknie wydany zbiór krótkich dwu - trzy (a czasem nawet jedno) stronicowych tekstów napisanych prostym i zrozumiałym dla wszystkich językiem. Te króciutkie opowiadania niosą ze sobą jednak niesamowitą głębię i zmuszają do refleksji. 

Czy może dziecko pocieszyć psa?
Pewna dziewczynka siedziała w ogrodzie i zobaczyła smutnego psa w kagańcu. Kaganiec to taki okropny przyrząd, w którym można tylko poszczekać, ale nie można się w nim uśmiechać. Kiedy pies spostrzegł dziewczynkę, przybiegł, pomachał ogonem, chciał pysk wsadzić do jej kapelusza.
Pogłaskała go – pocieszył się.


      Opowiadania zachęcają do szukania radości i sensu życia, uczą dbania o innych, zachwytu nad przyrodą, ukazują jak ważny w życiu codziennym jest uśmiech oraz jak wielką wartość ma rodzina. Utwory przybliżają także czytelnikom wiele tematów religijnych. Dzięki nim dzieciom łatwiej wytłumaczyć co to jest ślub kościelny, kim byli apostołowie, co to jest opłatek,  gdzie jest niebo, czy kto to jest Anioł Stróż.

Ksiądz Twardowski dzieciom. Opowiadania

Ksiądz Twardowski dzieciom. Opowiadania

Ksiądz Twardowski dzieciom. Opowiadania

Ksiądz Twardowski dzieciom. Opowiadania


      Ponad 100 utworów zawartych w prezentowanym zbiorze były pisane przez księdza Jana przez wiele lat. Opowiadania z pierwszej części były opublikowane również w pierwszej książce księdza skierowanej do małych czytelników Zeszyt w kratkę, Rozmowy z dziećmi i nie tylko z dziećmi (1973). Został za nią odznaczony wieloma nagrodami i honorowymi tytułami, miedzy innymi Orderem Uśmiechu. 

        Refleksyjne teksty księdza Jana Twardowskiego trafiają czytelników prosto w serce i zostawiają w nim wyraźny ślad. Całość publikacji Ksiądz Twardowski dzieciom - opowiadania można podsumować w kilku słowach: mądra, refleksyjna, ponadczasowa.


Ksiądz Twardowski dzieciom. Opowiadania

Ksiądz Twardowski dzieciom. Opowiadania

Ksiądz Twardowski dzieciom. Opowiadania

     Za przekazanie książki do recenzji dziękujemy księgarni taniaksiazka.pl, w której znajdziecie różne interesujące książki dla dzieci.


Komentarze

  1. Widzę wspAniała książka 😍zapisuję ja i przy najbliżsej okazji kupię

    OdpowiedzUsuń
  2. Widzę wspAniała książka 😍zapisuję ja i przy najbliżsej okazji kupię

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Dziecko na warsztat - Matematyka

      Matematyka - królowa nauk . Nie mogło jej więc zabraknąć także w Dziecku na warsztat.  

Dziecko na warsztat - Geografa

      W styczniowej edycji Dziecka na warsztat króluje geografia . Na początku (we wrześniu) sądziłam, że będzie to dla mnie jeden z najłatwiejszych tematów, jednak gdy przyszło do przygotowywania zajęć dla dziewczynek okazało się że temat jest bardzo obszerny i trzeba zdecydować się na jakiś jego wycinek. Tylko jaki? Należę do osób niezdecydowanych i wolę jednak narzucone tematy :)

Dziecko na warsztat - Doświadczenia

     Listopad upłynął nam pod znakiem doświadczeń. Obserwowaliśmy reakcje chemiczne, uczyliśmy rodzynki skakać, zmiękczaliśmy jajko, bawiliśmy się kolorami i ogniem... a wszystko to w ramach kolejnej odsłowny Dziecka na warsztat.

Postanowienia noworoczne

       Rzucę palenie.      Schudnę.      Znajdę lepszą pracę.      Zacznę oszczędzać.      Będę się zdrowo odżywiać.      Wyjadę w podróż marzeń.      Będę lepszym człowiekiem.      Będę mieć zawsze posprzątany dom.      Więcej czasu poświęcę bliskim.      Zapiszę się na siłownię.

Kubuś Puchatek i Przyjaciele. Wielka Księga Opowieści.

      "Już pora wstać wyruszyć z domu, przyjaciela spotkać znów. Miły, okrągły, puchaty, bo to jest mój Kubuś, Puchatek Kubuś..." Kto z nas nie zna Misia o Bardzo Małym Rozumku , o którym jest przytoczona powyższa piosenka?

Świąteczna choinka 2015

      AgaMamaDusi z bloga pomieszane-z-poplatanym.blogspot.com  zorganizowała kolejną edycję PROJEKTU CHOINKA. Celem projektu jest przedstawienie zdjęć naszego świątecznego drzewka. Chwaliłyśmy się choinkami w zeszłym roku ( TU ), pochwalimy się i w tym.

Detektyw Pozytywka

        Nowa seria ćwiczeń na tablicę interaktywną z genial.ly właśnie pojawia się na blogu - nasze lektury .  Mam nadzieję, że chętnie będą z niej korzystali nauczyciele klas początkowych, a także rodzice, którzy będą chcieli przybliżyć swoim pociechom klasykę literatury dziecięcej.

Wiosenna rozgrywka matematyczna

         Najważniejsze w nauce są ćwiczenia i utrwalanie zdobytej wiedzy. Ważne jest także to, żeby dzieci uczyły się z przyjemnością, najlepiej w czasie zabawy. 

Co zabrać pod namiot z dzieckiem?

        Lato w pełni, choć pogoda nie zawsze na to wskazuje. Niemniej jednak, nie zważając na panującą za oknem aurę, postanowiliśmy wyskoczyć na kilka dni pod namiot do Czech. 

Kolorowe lato z Lamą

         Lato. Żółte słońce. Lazurowe morze. Złocisty piasek. Zielony las. Błękitne niebo. Lato to czas otaczających nas zewsząd kolorów. A do kolorów, które serwuje nam w tym czasie przyroda dołącza jeszcze feeria barw niezwykle kolorowej gry wydawnictwa Egmont - Lama.  

Facebook