Przejdź do głównej zawartości

Cień wiatru - Carlos Ruiz Zafon

        
     "Wciąż pamiętam ów świt, gdy ojciec po raz pierwszy wciąż mnie ze sobą w miejsce zwane Cmentarzem Zapomnianych Książek. Szliśmy ulicami Barcelony. Były pierwsze dni lata 1945 roku."


     Tak zaczyna się fascynująca powieść Carlosa Ruiza Zafona "Cień wiatru" wydana przez Wydawnictwo Muza. Powieść o tym jak jeden moment, jedna książka może wpłynąć na całe życie człowieka. Gdy ojciec zaprowadził Daniela w miejsce, gdzie przechowywane są zapomniane książki, ten miał zaledwie dziesięć lat. Spośród niezliczonej ilości książek Daniel wybrał jedną "Cień Wiatru" nikomu nie znanego autora. 

     Po latach chłopak stara się odnaleźć więcej książek tego autora, jednak okazuje się, że wszystkie zostały spalone, a komuś bardzo zależy na odebraniu i zniszczeniu ostatniego egzemplarza...

     Powieść Zafona należy do tego gatunku książek przy których zapomina się o całym świecie. Mimo swoich ponad 500 stron pisanych stosunkowo niewielką czcionką czyta się ją jednym tchem, ja nie mogłam się od niej oderwać ani na moment. Każdy rozdział zawiera w sobie niezwykłą historię, dużą dawkę emocji, niesamowite opisy Barcelony i, co dla mnie najważniejsze, tajemnice. Nie brakuje także wątku miłosnego

   Polecam każdemu!!!

    Z tej serii ukazały się jeszcze dwie powieści: "Gra Anioła" i "Więzień Nieba", niby kolejne tomy. Obie można przeczytać, ale na mnie nie zrobiły już tak pozytywnego wrażenia jak "Cień Wiatru". 
  


Komentarze

  1. Czytałam. Świetna. Potwierdzam.

    OdpowiedzUsuń
  2. Lubię takie książki, choć trudno trafić dobrze naprawdę dobrze przemyślaną. Poszukam :)

    OdpowiedzUsuń
  3. Oooo muszę poszukać :) Wydaje się być ciekawa :)

    OdpowiedzUsuń
  4. Będę musiała ją przeczytać jak już uporam się z zaległościami, które mam w czytaniu. Przy małym dziecku ciężko znaleźć czas. Myślę, że spodobałaby Ci się także książka "Już czas"Jodi Picoult. Jak dla mnie genialna.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Podobno czas na czytanie książek znajduje się dopiero po trzecim dziecku :)

      Usuń
  5. Jak powiedział Kartezjusz: "Czytanie dobrych książek jest niczym rozmowa z najwspanialszymi ludźmi minionych czasów". Cieszę się,że moje córki "odziedziczyły czytanie" po mamusi :)

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Detektyw Pozytywka

        Nowa seria ćwiczeń na tablicę interaktywną z genial.ly właśnie pojawia się na blogu - nasze lektury .  Mam nadzieję, że chętnie będą z niej korzystali nauczyciele klas początkowych, a także rodzice, którzy będą chcieli przybliżyć swoim pociechom klasykę literatury dziecięcej.

Wielki skarbiec bajek

      Czerwony Kapturek, Jaś i Małgosia, Kopciuszek, Królewna Śnieżka i 7 krasnoludków - któż z nas nie zna tych bajek? Pamiętam jak chodziłyśmy z siostrą spać do babci, która wieczorami przenosiła nas w magiczny świat bajek. Jakoś wówczas nie było straszne to, że aby wydostać Babcię i Czerwonego Kapturka z brzucha wilka trzeba było mu rozciąć brzuch. Baba Jaga, która spłonęła w piecu przeznaczonym dla Jasia, także nie przerażała. 

Wachlarz z piórek DIY

Wachlarz z piórek DIY         Wachlarz z piórek DIY zrobiłyśmy z dziewczynkami w ramach przygotowania lekcji dla trzeciej klasy o uczuciach i Japonii. 

Cukierku, Ty łobuzie

       Cukierek to psotny kotek, który podbił serca wielu dzieci i (na szczęście) nie zmienił tego fakt, że jego przygody zostały szkolną lekturą.

Wiersze na długie wieczory

    " - Dziadku, dziadku,      Posiedź ze mną,      Opowiedz mi bajkę senną.      Senną , ciemną i przyjemną."

Ciastolina bez gotowania

       Bardzo lubimy bawić się różnego rodzaju masami plastycznymi . Masa plastyczna to nie tylko świetna zabawa, ale także bardzo dobre ćwiczenie wpływające na rozwój mowy, z czym nadal walczymy. 

Kaszolina - masa plastyczna z kaszy manny

      Wykonanie masy plastycznej z kaszy manny jest niezwykle proste, a do jej zrobienia potrzebne są tylko dwa składniki: kasza i woda. 

Galaktyka w słoiku

      Próbowaliście kiedyś zamknąć całą galaktykę w słoiku ? My spróbowaliśmy i wiecie co? Udało nam się! I wcale nie było takie trudne.

22 kwietnia Dzień Ziemi

     22 kwietnia obchodzony jest światowy dzień Ziemi z tej okazji zebrałam dla swoich uczniów (dla Was i Waszych uczniów także) kilka filków, ciekawostek i gier zwiazanych z ekologią.

Poznajemy kontynenty

     Podróże to nasza pasja. Na dysku czeka na opublikowanie i opisanie wiele zdjęć z naszych wakacyjnych wojaży.  Niestety domowy budżet z gumy nie jest, podobnie zresztą jak czas, więc powracamy do naszych podróży palcem po mapie w ramach projektu Mali Podróżnicy . 

Facebook