Przejdź do głównej zawartości

10 w skali Beauforta - domowa pizza bosmańska


     Sposób na szybki i pyszny obiad, na kolację z przyjaciółmi, na kompromis między zdrowym odżywianiem dzieci a tym co one lubią jeść? Domowa pizza!

      Smaczne i tak proste w przygotowaniu danie, że dzieciom niewiele trzeba pomagać przy jego przygotowaniu :)

     Dla mnie najważniejsze w pizzy jest ciasto, najlepiej grube i puchate, reszta to mało istotne dodatki.

     Znalazłam kiedyś fajny przepis na ciasto na pizzę, trochę go zmodyfikowałam i wyszedł super szybki i prosty sposób na jedno z naszych ulubionych dań.

     Ciasto na pizzę:
3 szklanki mąki
drożdże w proszku
pół szklanki mleka
pół szklanki wody
łyżeczka oleju
szczypta soli

     Mąkę mieszamy z drożdżami, dodajemy pozostałe składniki i wyrabiamy ciasto - ot i cała filozofia. Można także dosypać  od razu trochę ziół, wówczas nasza pizza będzie bardziej aromatyczna. Następnie odstawiamy ciasto na około godzinę aby wyrosło. Moje przeważnie stoi dłużej, bo robię go przed południem gdy mam chwilę wolnego czasu. 
     

     Gotowe ciasto formujemy na kształt naszej foremki. Ja lubię gdy ciasto jest grube, ale bez problemu możemy zrobić sobie tradycyjną pizzę na cienkim cieście. 

     Bezpośrednio na ciasto zawsze daję ketchup, najlepiej pikantny. Później zostaje nam tylko ułożyć nasze ulubione składniki, co kto lubi, hulaj dusza piekła nie ma. My zrobiliśmy ostatnio pizzę bosmańską z tuńczykiem, kukurydzą i serem żółtym. Na wierzch trochę bazylii i do piekarnika na 200 stopni i 20 minut. 

     Jako że mamy mały piekarnik elektryczny, a co za tym idzie małą foremkę, ciasta wystarczyło nam na 2 pizze. Każda w sam raz dla jednej osoby. Smacznego!


Komentarze

  1. Ja tez bardzo czesto robie domowa pizze. Fajna zabawa i switna alternatywa do fast foodow ;)

    OdpowiedzUsuń
  2. Uwielbiam domową pizzę ! Popełniam regularnie :-))) Polecam do ciasta dodać już trochę oregano i bazylię :)

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Detektyw Pozytywka

        Nowa seria ćwiczeń na tablicę interaktywną z genial.ly właśnie pojawia się na blogu - nasze lektury .  Mam nadzieję, że chętnie będą z niej korzystali nauczyciele klas początkowych, a także rodzice, którzy będą chcieli przybliżyć swoim pociechom klasykę literatury dziecięcej.

Wielki skarbiec bajek

      Czerwony Kapturek, Jaś i Małgosia, Kopciuszek, Królewna Śnieżka i 7 krasnoludków - któż z nas nie zna tych bajek? Pamiętam jak chodziłyśmy z siostrą spać do babci, która wieczorami przenosiła nas w magiczny świat bajek. Jakoś wówczas nie było straszne to, że aby wydostać Babcię i Czerwonego Kapturka z brzucha wilka trzeba było mu rozciąć brzuch. Baba Jaga, która spłonęła w piecu przeznaczonym dla Jasia, także nie przerażała. 

Wachlarz z piórek DIY

Wachlarz z piórek DIY         Wachlarz z piórek DIY zrobiłyśmy z dziewczynkami w ramach przygotowania lekcji dla trzeciej klasy o uczuciach i Japonii. 

Cukierku, Ty łobuzie

       Cukierek to psotny kotek, który podbił serca wielu dzieci i (na szczęście) nie zmienił tego fakt, że jego przygody zostały szkolną lekturą.

Wiersze na długie wieczory

    " - Dziadku, dziadku,      Posiedź ze mną,      Opowiedz mi bajkę senną.      Senną , ciemną i przyjemną."

Ciastolina bez gotowania

       Bardzo lubimy bawić się różnego rodzaju masami plastycznymi . Masa plastyczna to nie tylko świetna zabawa, ale także bardzo dobre ćwiczenie wpływające na rozwój mowy, z czym nadal walczymy. 

Kaszolina - masa plastyczna z kaszy manny

      Wykonanie masy plastycznej z kaszy manny jest niezwykle proste, a do jej zrobienia potrzebne są tylko dwa składniki: kasza i woda. 

Galaktyka w słoiku

      Próbowaliście kiedyś zamknąć całą galaktykę w słoiku ? My spróbowaliśmy i wiecie co? Udało nam się! I wcale nie było takie trudne.

22 kwietnia Dzień Ziemi

     22 kwietnia obchodzony jest światowy dzień Ziemi z tej okazji zebrałam dla swoich uczniów (dla Was i Waszych uczniów także) kilka filków, ciekawostek i gier zwiazanych z ekologią.

Poznajemy kontynenty

     Podróże to nasza pasja. Na dysku czeka na opublikowanie i opisanie wiele zdjęć z naszych wakacyjnych wojaży.  Niestety domowy budżet z gumy nie jest, podobnie zresztą jak czas, więc powracamy do naszych podróży palcem po mapie w ramach projektu Mali Podróżnicy . 

Facebook